Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vágta félelmem legyőzésére...

Vágta félelmem legyőzésére valami ötletek?(többi lent)

Figyelt kérdés
Az edzőmnél mindig ugyan azt a lovat lovaglom. Egy 6 éves kanca munkaló és haflingi kisló keverékéről van szó! Egy pár hete leestem róla és a bizalmam elveszett. Pedig nagyon szerettem mikor elhozták az edzőmhöz. Most is szeretem csak kicsit félek tőle. Az esésről annyit kell tudni, hogy átestem a nyakán mert elkezdett bakolni alattam és majdnem ráestem a korlátra, majdnem áttaposott rajtam. Ahogy kiszépült az idő ki megyünk a szántsokra vágtázni(rajtam kívül még négyen mennek ki egyidőben) és az én pacim nagyon begyorsul és kemény a szája, attól félek hogy nem birom megállitani. Csak fél éve lovaglok és már a Nemzeti Vágtára kellene készülnöm de amég nem hozzák a sportpónimat azon a lovon kell gyakorolnom akitől kicsit félek. Ti mit tanácsolnátok ebben az esetben? A válaszokat előre is köszönöm

#vágta #ló #Vágta félelem legyőzése #Kemény szájó gyors ló
2021. febr. 19. 22:18
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Amíg a többiek kint vannak téged ki felügyel? Amúgy nálunk akkora a sár kint, hogy ügetni alig lehet, nem hogy vágtázni.
2021. febr. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit off, viszont fontos: az ugye tiszta előtted, hogy konkrétan az életeddel (meg a többiekével) játszanak?! Ez a ló nem való iskolába.. Ha valakinek hobbija, hogy rodeózzon, vegye meg, de ilyen lónál nem is gondolkodnék, hogy az én felelősségemre bárki is ráüljön, pláne gyerek, kezdő.. Lehet, hogy én aggódom túl vagy nagyon hozzászoktam a külföldi szemlélethez, de a hajam áll égnek attól, amiket itt írsz.
2021. febr. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Hm, nem tudsz máshová menni lovagolni? ez a hely nem néz ki biztonságosnak... miért kéne neked vágtán indulni? nincs lovas elég? sztem ha maradsz is (amit nem ajánlok) ragaszkodj hozzá, hogy saját tempóban tanulhass addig ne repessz, amíg nem érzed biztonságosnak. A probléma az, hogy olyan jó kis lovashibák tudnak így rögzülni, hogy csuhaj :-).
2021. febr. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!