Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Tippek szorongás legyőzésére?

Tippek szorongás legyőzésére?

Figyelt kérdés

Jó ideje tapasztalom magamon,hogy szorongok.Gyors a szivveresem,ekkor nehezebben veszek levegot,es mindig félek h mi fog tortenni.Nagyon nem szeretem ezt a tulajdonsagom de nem tehetek rola. Valaki esetleg volt mar igy? Mit erzett? Mit csinalt?

Koszonom a valaszokat!

17/L



2021. febr. 19. 09:20
 1/7 anonim válasza:
47%
A pszichoterápia kiváló módja a szorongás okának feltárásához, azonban nem elég feltárni a tényeket, kezelni is kell a szorongást.
2021. febr. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
64%
A nagyon mély, nagyon makacs szorongásra a pszichoterápia mellett gyógyszerekre is szükség lehet, azonban nagy akaraterővel és jó szakemberrel leküzdhető az életet megnehezítő szorongás. Ám ha enyhék a tünetek, magad is enyhítheted szorongásodat.
2021. febr. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
47%
Nekem is van ilyen bajom! Nem kell gyogyszer es semmi szar! Egxszeruen meg kell tanulni kezelni, hogy ilyenkor valojaban semmi bajod, ey elkell terleni a figywlmed, nehany paercen belul megnyuszol, sok gyakorlassal konnyen kezelheto! 👍
2021. febr. 19. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
78%
Pszichologus nekem sokat segített, mellette sport és legzogyakorlatok ami még nagyon hasznos volt.
2021. febr. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!
2021. febr. 19. 18:53
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem is szokott szorongásom lenni.

Igazából próbáld meg megkeresni az okát , hogy mi válthatja ki.


Egyébként rám most jött egy ilyen erős szorongás nemrég , én amit ajánlani tudok az enyhítésére, magnezium, b vitamin komplex szedése.

Én amit csinálni szoktam és nekem segít , megiszok egy citromfű teát lehetőleg szálasat ebből napi 1-2 csésze is lehet , illetve nekem a legjobb, ami ilyenkor segít az az, hogy beállok a zuhany alá beteszek valami nyugtató zenét (tai chi zenét szoktam) és engedem, hogy csak csorogjon a víz a fejemre közben szól a zene , csukd is be a szemed közbe, ha ki próbálod :) . Pár perc után ki tisztul a fejed és szorongás is enyhül (legalábbis nekem segíteni szokott és most is segített ).


Ha erősebb dologra gondolnál, ami nem gyógyszer én nem ajánlom a gyógyszereket nekem irt fel Frontint a pszichiáter , és én másnap olyan voltam tőle mint egy szobanövény csak feküdtem semmi energiám nem volt. Na szóval akkor lefekvés előtt Orbáncfű teát még ki próbálhatod :).

Akár úgy is, hogy napközben iszol citromfű teát lefekvés előtt orbáncfű teát.


Remélem tudtam valamit segíteni , de írhatsz privátba is nyugodtan szívesen segítek :).

2021. febr. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Három kínzóan hosszú évet éltem le így. Nekem az segített, ha valamivel le tudtam kötni magam. Pl (mivel ekkor 8 lehettem), játszótéren voltam, talán a lényeg az, hogy nem egyedül. Illetve anyukámnak elmondtam a dolgot, mint "fura rossz érzés". Már attól jobb lett, hogy kimondtam.

Szóval egy ideig annyira szorongós voltam, hogy többször emiatt hánytam, egyszer lázas is lettem kicsit.

De végül idővel valahogy sikerült megoldanunk.

(Anyukám mindig azt mondta, rajzoljam le ezt az érzést valahogy, ahogy épp megtámad, aztán valahogy tudjak rajta nevetni, úgymond barátkozzak meg vele.)

2021. márc. 9. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!