Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovasok, hogy tudnám elérni,...

Lovasok, hogy tudnám elérni, hogy vágta közben egyenes maradjon a hátam?

Figyelt kérdés
Mindig is probléma volt, hogy "szúnyogot játszok" vágta közben. Ha teljesen összeszedetten tudom vágtáztatni a lovat és lekérni a fejét akkor nincsen semmi probléma, viszont ha egy kicsit szétesik a ló akkor elkezdek teljesen együtt mozogni vele. Nem csak a csípőm, de a vállamat is többször előre ejtem. Esetleg bárki akinek hasonló problémája volt, van?

2021. febr. 21. 18:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát szívesen segítenék ha látnálak, de így elég nehéz, még akkor is ha tudom miről beszélsz.
2021. febr. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
33%

Az jó, ha valaki érti. :) Nekem leképzelésem sincs, mit jelent változást a lovas mozgásában a lekért fej ellentéte. Hogy rendezi valaki a lovat, ha a ló helytelenkedésére szétesik ő is? Erre a futószár a megoldás.


Ez a lekérni a fejét... ez borzalmas gondolat.

2021. febr. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
2es! A lekért fej elég 'szar' kifejezés. Szerintem arra gondol, hogy amíg a lónak 'le van kérve' a feje, addig hordozza az embert, jobban dolgozik a hátsó lábaival és hátból, ilyenkor a ló sokkal kényelmesebb. (Nyilván a fej lekérés nem feltétlenül helyes, a lónak magától kéne letámaszkodnia, de ebbe most ne menjünk bele)
2021. febr. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

2-es

A "fej lekérés" alatt azt értettem (rosszul fogalmaztam), hogyha szépen tudom lovagolni és összhangba tudok kerülni a lóval akkor beleenged/belelazul a szárba. Nem a futószár a megoldás, 10 éve lovagolok és nem azt mondtam, hogy szétesek ha rendetlenkedik, mivel egyáltalán nem esek szét, tudom újra rendezni, csak sz*rul néz ki ha előre esik a vállam.

2021. febr. 21. 23:22
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Olyankor tudatosan kell figyelned, hogy hátul maradj, az ülőcsontjaid és ne a szeméremcsontod terheld, segíthet, ha kezeid a csípődhöz közel helyezkednek el, a felkarod maradjon a törzsed mellett, zárd oda, így hátul tartod a vállad is. A legfőbb amit tehetsz, hogy tudatosan figyelsz rá és gyakorlod.
2021. febr. 22. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!