Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Van egy csikóm (3 éves) Szint...

Van egy csikóm (3 éves) Szinte lovagolhatatlan mert azon a falon ahol a kapu van nem lehet iranyitani szalad a kapu fele neki megy a szügyével és a sarokban is mindig megáll/ ráfordul a kapura. Mit lehetne csinálni?

Figyelt kérdés
Akármennyi csizma/szár segítséget adok neki nem tudom onnan elirányítani mert csak megáll rángatja a fejét húz kitépi a szárat a kezemből. Tanácstalan vagyok hogy mit kéne csinálnom. Többen próbáltunk már ott lovagolni rajta egyikünknek sem sikerült

2021. márc. 7. 21:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
Hívjatok hozzá kiképzőt, aki ért is hozzá.
2021. márc. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%
Száron vezetve is így viselkedik a kapu környékén? Ha igen, akkor ezt kellene gyakorolni, esetleg futószárazni arrafelé.
2021. márc. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
77%
Esetleg rá kéne bízni a csikót olyanra, aki ért hozzá, és nem amatőrként venni csikót.
2021. márc. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Mikor először lovagoltunk vele a pályán nem csinálta ezt csak amikor rájött hogy ott a kapu ott kell kimenni és megúszni a munkát azóta csinálja ezt. Pályán kívül terepen futószáron tökéletesen megy
2021. márc. 7. 21:19
 5/12 anonim ***** válasza:
72%
hiába pontoztál le, egy tapasztalt belovaglónál ez nem fordul elő.
2021. márc. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Én nem pontoztalak le, én csak felfelé szoktam ha tetszik egy válasz de lefelé sosem. Mit érnék vele?
2021. márc. 7. 21:36
 7/12 anonim ***** válasza:
57%
Akkor semmi :) mindegy, annak szól aki megtette
2021. márc. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia, Szakértő (edző) kéne szerintem is. 3 éves még fiatal, mióta lovagoljátok? Amúgy idomítás+idomítás. Mit tesz hogy jól megy futószáron? szóra jármódot vált? (akár sokszor?), mit jelent, hoyg jól megy terepen? megy a másik után? terepen egyedül elmegy? Az kéne, hogy engedelmesen reagáljon a segítségekre. Ha edző hét határban sehol nincs, meg kéne tanulnia, hoyg semmit nem ér a kapuban megállással. Esetleg forgatnám ott helyben, amíg rá nem jön, hogy nem buli megállni a kapuban :-) mert ott a meló van.
2021. márc. 8. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nem régóta lovagoljuk mert most vettük de alapból már 1 éve lovagolták de csak egy picike körkarámban. Igen futószáron szóra dolgozik terepen egyedül szokott menni. De a pályán kibújik a zabla hatása alól felemeli a fejét vagy elbújik a szár mögé.
2021. márc. 8. 13:22
 10/12 anonim ***** válasza:
66%
Én a helyedben visszatenném még egy évre legelőre, aztán az alapoktól újraépíteni hozzáértővel, mert ez így baromi rosszul hangzik, amit utoljára leírtál.
2021. márc. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!