Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tudnám a két házimacská...

Hogyan tudnám a két házimacskát leszoktatni arról, hogy ne a kapu előtti füves területre piszkítsanak?

Figyelt kérdés

Az egyik macska középkorú,

a másik pedig már idős.



2020. dec. 7. 17:18
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Nem engeded ki őket az udvarról megfelelő kerítéssel.
2020. dec. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló!

Ezek a macskák a születésük óta az udvaron, a szabadban élnek. :) Szabad akararuk szerint oda mennek, amerre akarnak.(kivételt képez a lakás)


A macskákat nem köthetem meg. Nem zárhatom a lakásba, és nem csinalhatok nekik kenelt, hogy korlátozzam a mozgásukat.

Nem kioktatásnak szántam a leírtakat, egyszerűen csak válaszoltam.

2020. dec. 7. 17:34
 3/9 anonim ***** válasza:
80%

Az elso valastolo nagyon jol leirta! Akkor ne tarts macskat, mert jelenleg is veszelyezteted az eletuket, tovabba a btk. is kotelez az allatod telken beluli tartasara!

Nem a multszazadban elunk!

2020. dec. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
65%
A macskanak epithetsz kifutot, csinalhatsz macskabiztos keritest, felugyelet mellett hammal is lehet setalni vele, stb stb. Es bent is lehet nyugodtan tartani, nem lesz semmi bajuk, csupan annyi, hogy tovabb elnek, mert nem utik el oket.Lenne lehetoseg, csak ido meg penz ugye, a macska meg falun fogyoeszkoz, tudjuk :)
2020. dec. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
81%
Milyen a székletük? Egészséges emésztésű macska olyan területet keres, ahol áshat magának gödröt, belenyomja a pofás kis kolbászt, aztán bekaparja. Egyéb módon (leginkább krémes pacnit) akkor szokott üríteni, ha megy a hasa, és nincs ideje a szokásos rutint végigjátszani. Ha kapnak tejeset enni, attól is mehet a hasuk. Ha nem, akkor érdemes állatorvoshoz vinni őket, és kideríteni, mi a baj.
2020. dec. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Kedves 3-as válaszoló!

Erről még nem hallottam, hogy a macskára is vonatkozik az a törvény, hogy telken belül kell tartani. A településen, ahol lakok, tudtommal senki sem tartja a kerítésén belül kennelbe zárva a macskát. Maximum beengedi a lakásba, ha a macska be akar menni.

2020. dec. 9. 20:32
 7/9 A kérdező kommentje:

#5

Úgy láttam, hogy rendben van a székletük, bár nem nagyon nézegettem. Amikor jó idő van, akkor a homokban, vagy a kertben szokták elvégezni a dolgukat. Akkor rendben, gondosan el is takarják. de most sáros a föld. Lehet, hogy megpróbálom azt a módszert, hogy fellazítok gereblyével egy kis föld területet. Talán az beválik, és odamennek majd.

2020. dec. 9. 20:39
 8/9 anonim ***** válasza:
55%
Ugy utalom ezt a kifogast, hogy jajj nalunk a szomszedok se igy meg ugy tartjak az allatokat, akkor en is ugy csinalom, ahogy ok. Ki a francot erdekel a szomszed? Az en szomszedom gumit meg ruhat eget kint telen-nyaron, a kutyajat meg egy 2 meteres lancon tartja, en megse csinalom igy, mert van egy kis eszem.
2020. dec. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

8 as:

Egyáltalán nem követem a szomszéd trendjét. Amióta élek, -és ez szerintem nem csak ebben a faluban van így, hanem sok más helyen,- és még rég óta a macskák a saját útjukat járták/jarják. Max. a perzsa egyéb macskákat tartják bent a lakásban. Persze lehetnek kivételek, de a fajtatiszta macskákra jobban odafigyelnek, hogy mikor és mennyi ideig lehetnek kint.

2020. dec. 10. 03:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!