Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ló vásárlás előtt állok....

Ló vásárlás előtt állok. Érdemes így belevágnom?

Figyelt kérdés

Első lovam lenne, de nem az első ló a családban, nagyszüleimnek volt, a szüleim ennek ellenére kicsit bizonytalanok az egész terén sajnos, (nyilván nem ok nélkül, mert, hogy elveszi az időm a tanulástól, szerintük) Én lassan egy éve lovaglok, az edzőm szerint tehetséges vagyok, többször kérdezte, hogy nem akarok-e saját lovat, (persze, hogy szeretnék :D) - természetesen álmodni sem mertem róla idáig, de régebben félretettem egy nagyobb összeget el is feledkeztem róla, de most megtaláltam, és azóta tettem még hozzá. Sajnos helyünk jelenleg nincs neki, de dolgozom rajta, plusz vállaltam diákmunkát, hogy a bértartását állni tudjam (havi 50 óra) .

Olyan nálam tapasztaltabb lovasok véleményére lennék kíváncsi, akik hasonlóan kezdtek bele az egészbe, hogy ez így vállalható-e, középiskola mellett?


16F


2021. márc. 8. 12:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
84%

Arra nagyon kell figyelned, mert sajnos gyakran előfordul: Az edző, vajon nem-e azért mondja neked, hogy "tehetséges vagy, vegyél lovat" , hogy bértartásban újabb bevételforrása legyél? Nem rossz szándékból írom, óvva intelek, rengeteg embert ilyen csőbe húzlak. Amennyiben nem akarsz komoly versenyző, szakmai egyéniség lenni, szerintem még várj minimum 2 évet. Mert ahhoz, hogy a családban volt eddig több ló is, nem jelent semmit.

Érdekes, mert általában akkor érett az ember a lóvásárlásra, amikor már azt tudja mondani, hogy ő nem szeretne lovat, ha nincs más lehetősége (pl.lóbérlés), csak akkor vesz.

Ha most nem beszélünk az anyagiakról annyit mondanék, hobbi lovasként felesleges lovat venned. Ha van hozzá szakmai segítséged, és elég pénzed neked és a szüleidnek akik támogatnak, akkor hajrá, de így nem javaslom. Tényleg felesleges, sokkal biztonságosabb anyagilag is más lovát lovagolni, sok minden közbejöhet.

Szerintem várj még vele.

2021. márc. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
79%

Szia!


Nagyon fiatal vagy még - gondolj a továbbtanulásra, munkára. Felnőttként szinte biztos, hogy nem lesz ekkora szabadságod, mint most. A ló pedig sokáig él, és nem tudod csak úgy "lepasszolni", ha épp nem jön össze.


Valamint elismerem, hogy tehetséges vagy, de 1 év mégiscsak kevés.


Személy szerint azt ajánlom, hogy még ne vágj bele. Gyűjtögess, alakítsd az életed, aztán majd alakul :)

2021. márc. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddig érkezett válaszokat. Kedves első, biztosan nem a bevétel miatt, többször beszélgettünk, és az egész szövegkörnyezet nem erre utalt, mondtam neki, hogy időm nem biztos, hogy lenne, felsorolta a teendőket, - ami szerinte nem sok.
2021. márc. 8. 12:53
 4/16 A kérdező kommentje:
Nem hobbi szinten szeretném csinálni egyébként. Nagyon sok mindenbe belekezdtem már, de úgy érzem, hogy most megtaláltam magam, azt az utat amit követni szeretnék. Egyetlen sportágban sem éreztem még ezt.
2021. márc. 8. 12:55
 5/16 anonim ***** válasza:
83%
Szerencsére a lovaglásnak nem feltétele a saját ló :)
2021. márc. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
73%

Első vagyok.

Én is pont ebben a cipőben jártam, és ott sem utalt semmi erre. Nagyon remélem, hogy igazad van, és az edződ nem azért mondja, hogy nem sok, mert mindegy neki hányszor mész ki a lóhoz. Tényleg remélem, hogy így van! Csak mondom, nem azért dőlnek be az ilyen kihasználásoknak, mert hülyék voltak vagy nem látták az előjeleket. Az ilyen edzők/emberek, nagyon profi módon tudják ezt űzni, mivel szaktudás hiányában ebből akarnak megélni.

2021. márc. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Értem, de rokonom az edző :D nem hinném, hogy pont engem akarna átbaszni mint szart a palánkon :)

Nagyon szépen köszönöm azért, hogy felhívtad a figyelmem.

2021. márc. 8. 12:59
 8/16 anonim ***** válasza:
58%

Hát a rokon azért egyértelműen más dolog :) Persze rokonságban is előfordulhat, de ott már sokkal kevesebb az esélye.

Minden esetre tényleg felesleges hobbisként lovat venni.

2021. márc. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
80%

Diákmunkára ne alapozd a bértartást, mert az egyszer van, egyszer nincs. Ha nincs mögötted teljes szülői és anyagi háttér, akkor a tanulás lesz a legkisebb gondod. Sajnos láttam már olyat, akinek pár hónap után el kellett adnia a lovát, mert nem tudta fenntartani.

Azt mondod komolyabban is érdekel a dolog, a verseny szint az baromi sok pénz. Még ha a rokonod olcsóbban is edz, akkor is eljutni egy versenyre (üzemanyag, lószállítás), nevezési díj, start díj...stb simán lehet 20-30-50 ezer Ft és most csak 1 napról beszélünk. Szóval lehet, hogy készen állsz tudásban egy saját lóra, de anyagilag nagyon sokba van. Ha meg otthontartod, még több meló van vele, illetve lovaspálya híján a versenyzés is sokkal-sokkal nehezebb.

Nem lebeszélni szeretnélek csak ülj le és kedj el számolni, gondold át, hogy nektek mi fér bele anyagilag. Másrészt egy nomálisan belovagolt ló, amivel szlv-zni lehet az olyan millióról indul, amelyikkel meg regionális szinten is szeretnél labdába rúgni, az 2-3 millió.

Ha nem lennék kőgazdag, akkor nem örülnék, hogy gyerekem ekkora pénzt fektet a hobbijába, mert lehet később hiányozni fog az az összeg.

2021. márc. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Anyagi gondjaim nem lesznek, nem vagyunk szegények, ha látni fognak komolyabb eredményeket, akkor a szüleim támogatni fognak. Most egy közel egymilliós kezdőtőkém van, plusz veterán gépeket újítok fel és adok el. Nyilván ez nem egy fix havi összeg, hanem félévente egy nagyobb.

A diákmeló csak azért kellene, hogy azért mégis legyen valami, ahonnan rendszeresen jön be egy akkora összeg amiből fenntartható a történet, de ha az bukik még nincs gáz. Szóval több lábon állna a dolog.

2021. márc. 8. 18:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!