Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mire érdemes figyelnünk,...

Mire érdemes figyelnünk, mikor lóvásárlás előtt lovat próbálunk?

Figyelt kérdés
Én lovat készülök venni, lehetőleg olyat, ami jelenleg is rendszeresen versenyez díjugratásban. Holnap megyek csekkolni egy neves ménesből származó lovat. Előtte nyilván ki fogom próbálni, de tudni szeretném, ki milyen tanácsot ad, amit feltétlen figyeljek meg a lovon, illetve próbáljam meg vele gyakorlatban. Kérlek, értelmes és jóindulatú válaszokat adjatok! Köszönöm:)

2021. jan. 20. 01:27
 1/7 anonim ***** válasza:
24%

1.A.) Ne halogassuk az utolsó percre a lóvásárlás ügyes bajos dolgait, a tulaj kifaggatását.

1.B.) Ne hajnal kettőkor akarjunk lovat vásárolni. TELEFONON sem.

2.) Ne hajnal kettőkor találjuk ki, hogy lovat akarunk vásárolni.


...

2021. jan. 20. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Vigyél magaddal szakképzett edzőt! Ha már te nem is tudod pontosan, hogy mi lenne jó neked (mert valószínűleg ha ilyeneket kérdezel ráadásul pont itt) , legalább az edződ tudni fogja. Arra kell leginkább figyelned, hogy kezelhető legyen a ló, és tapasztalt, tudjon téged tanítani. Most a nyakadnak fog ugrani mindenki, hogy mént ne vegyél, de ha olyat fogsz ki ami nagyon kezes, akkor lehet jobban jársz mint egy kancával, nem jobban mint egy heréltel. De! Az esetek többségében, kezdő/kezdő-haladó lovasnak nem kell mén. Nem jó a mén. Ha ilyeneket kell kérdezned,akkor bizony valszeg kezdő, vagy kezdő-haladó lovas vagy.
2021. jan. 20. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
3mas vagyok. Nyugi, nem feltételeztem amúgy hogy mént akarnál venni
2021. jan. 20. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk ha akár több milliót is kiadsz egy lóra, aki aktívan versenyzik, akkor doki és edző alap, akit viszel magaddal. Illetve feltételezhető, hogy te is vagy olyan szinten, hogy versenyezz. Felvezetik, nézd meg alaposan, doki is, nézd meg hogy bírja a kikötést, lábfelvételt, nyergelést. Legyen a ló "hideg", mert ha már egy alaposan bemelegített lovat kapsz magad alá, az elrejthet dolgokat. Kezd el bemelegíteni, kérj tőle alap idomító feladatokat, hosszhajlításokat, aztán ha már bemelegedett ugorj vele párat te is és az edződ is. Aztán tudtok róla egy képet alkotni, hogy kell-e az a ló annyi pénzért vagy sem.
2021. jan. 20. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Kedves első válaszoló. Nagyra értékelem, hogy te “mindent tudsz”, de az, hogy mikor tettem ki a kérdést nem azt jelenti hogy akkor találtam ki a lóvásárlást😉minden le van fixálva, még mindig van egy napom a próbáig, szerintem semmivel nem vagyok elkésve:)
2021. jan. 20. 16:21
 6/7 A kérdező kommentje:
2. és 3. válaszoló, köszönöm a tippeket és a segítséget!:) igen a vásárlás előtt nyilván kérünk egy röntgen felvételt, viszünk dokit és az edző is jönni fog velem a hétvégén, mivel most nem tudott eljönni velünk. Egyedül megyek a szüleimmel ez alkalommal, ezért tettem fel a kérdést. Igen, herélt lóról van szó, tisztában vagyok vele, hogy az a legkezesebb így kezdő-haladó Lovas számára:)
2021. jan. 20. 16:27
 7/7 anonim ***** válasza:
27%

Nem ertem miert kellett torolni a teljesen szakszeru hozzaszolasomat. Ki az, aki nem ert egyet azzal, hogy egy lonak legalabb 4 labra van szuksege ?



:)))))))))))))

:))))))))))))))))

2021. jan. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!