Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan lehet egy lónak megtaní...

Hogyan lehet egy lónak megtanítani a szársegítségek és a zabla elfogadását? Mert a lábsegítségekre hallgat

Figyelt kérdés

2021. márc. 8. 22:31
 1/5 anonim ***** válasza:
83%

Amennyiben ezt:

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__lovak__11009228-ha-r..

illetve ezt:

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__lovak__11008256-jo-e..

a kérdést is te tetted fel: Hiába hallgat a ló a lábadra, amíg a csizma érintésére túloozva mondva kiugrik alóla, addig nem hallgat rá. Ugyanis a lábszárad végig a ló oldalára kell tapadjon, amire a ló nem szabad megsiessen.

Amennyiben nem te írtad ki ezeket a kérdéseket:

Pontosan miben nyilvánul meg, hogy nem fogadja el a zablát?

2021. márc. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

nem, nem én tettem fel ezt a kérdést

és a kérdésedre a válasz az az hogy kibújik a hatása alól, (az orra közel van a szügyéhez). illetve ellen húz

felemeli/ felrántja a fejét. Ezt akkor is csinálja ha röviden fogom a szárat és akkor is amikor hosszú szárat adok neki. a martingál sem segít. csak kifordítja a nyakát akkorára nyitja a száját amekkorára csak tudja hogy a nyelvével tudja lökdösni a zablát

2021. márc. 8. 23:21
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Edző kellene aki látja a lovat+téged és elmondja mit, hogyan! Ez a mi megmondjuk a tutit necces nagyon. Amúgy meg elég kevés az info, mióta lovagolod? fiatal? Testsúlyra reagál? Mással is ezt csinálja? CSak Te lovagolod? Én nem vagyok nagy szakértő, de laza száron testsúllyal forgatnám és csizmával hajtanám előre, kevés, óvatos kézzel. De ismétlem, ha nem tudod, akkor jobban jársz egy edzővel!
2021. márc. 9. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Látatlanba nem lehet segíteni. Azt mondanám kezdd el újraépíteni a lovat, úgy mint egy csikót most kezdenél belovagolni. Csak hogy ehhez nem árt némi szaktudás. Mondjuk, ha tátikázik akkor fel lehet rakni a segédorrszíjat, bár a problémát nem oldja meg csak elfedi. Eü problémákat is meg kell nézni. Volt nálunk is, hogy az addig szépen közlekedő ló egyszer csak mindent produkált, fájt a szája, de volt fogprobléma is.

Lehet, hogy a zabla nem jó vagy a kezed. Ha szár mögé kerül az sokkal nagyobb gond, mint fölé, mert nehezebb korrigálni. Lehet megpróbálnék egy zabla nélküli kantárt vagy kar nélküli hackamoret. Igazából egy szakember tud neked segíteni ott helyben, mert írhatunk akármit, ezek mind általánosságok. Az is lehet, hogy a te tudásod nincs ott, hogy ezt kezelni tudd. Szóval ugyanaz tudom javasolni, mint a második mondatomban: belovaglóval (ide van, hogy az edző már nem elég) újra kell építeni a lovat, mert valami miatt elvesztette a bizalmát a kézben és a zablában.

2021. márc. 9. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én hosszú segédszárral próbálnám mélyre lovagolni utána meg óvatosan följebb hozni. Csak annyit akarj elérni hogy amikor folhozod, ne huzzd magad felé csak hagyd hogy ott legyen a feje. Ha eleget lovagolod hátulról és nyugodtan megy anélkul hogy rántgatná a fejét, elkezdheted nagyon ovostosan osszeszedni. Soha ne kerj tul sokat. Ne egy alkalom alatt akard elerni hogy sikeruljon. Ha szar mögé megy, azonnal csizma. Ne felejtsd el, a segedszar azert van, hogy ne menjen föl a fejevel nem azert hogy behúzzd.


Ha a zablatol fél, ugyan ezt probalnam csak segedszar nelkul egy kar nélküli hackamoreal.


Ha már megoldódott a probléma, hogy sikerült?

2022. febr. 6. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!