Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Falabella lakásba?

Falabella lakásba?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy falabella pónit tartani, félre értés elkerülése végett ez a fajta csal akkorára nő mint egy orosz agár kutya. Természetesen naponta 3-4 alkalommal levinném megmozgatni, hétvégén egy napos túrákra is tudok vele menni. A tömb lakás többi lakója miatt, hogy ne zavarja őket, kapna egy gumi cipőt, így a kopogás sem zavaró. Természetesen tisztában vagyok azzal, hogy a pónit nem lehet szobatisztaságra szoktatni, de ezt meg lehet oldani trágyazsákkal.

Van néhány lakó, aki ellenzi, hiába mondtam, hogy észre se fogják venni a jelenlétét, még gumi cipőt is kapna. Úgy érzem, a saját lakásom használatában korlátoznak, mit tudok tenni? Fel jelenthet azért, mert pónit tartok?



2021. márc. 10. 17:43
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
84%
Na, látjátok, megomondtam. Troll baby ez.
2021. márc. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 A kérdező kommentje:

8-as, nem troll vagyok, komolyan gondolom.

9-es, egy barátomnak van falabellája, és hamarosan csikója lesz, és tőle venném meg. Ő neki kertes háza van, de a póni ki-be járós, tapasztalta hogy van olyan gumi cipő, ami nem hangos és a lakáson belül ő is trágya zsákot használ.

2021. márc. 10. 18:02
 13/38 anonim ***** válasza:
94%

Na az nem falabella hanem valami elbafszott mini póni keverék.


És az kertes ház, az nagyon más.

Neki tud az udvaron ugrabugrálni bármikor, de te nem fogod neki megtanítani, hogy a lakásban nem szabad, hanem ott fogja csinálni a rugdalózást.


Majd ha útba vagy neki és kirugja a térded majd akkor meg nézegelődsz.

2021. márc. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 A kérdező kommentje:

Ha nem is falabella, de minden tulajdonsága stimmel rá :)

Rendszeresen lemozgatnám, és egy idő után mikor már felnőtt csökken a mozgás igénye, nála is kb 2x megy ki már a kertbe, inkább bent van a gazdájával. Nagyon kedvesek és nyugodtak. Ha megfelelően lemozgatom nem lesz gond.

A kérdésem az, hogy lehetnek e jogi következményei.

2021. márc. 10. 18:07
 15/38 anonim ***** válasza:
95%

Jogi következményei lehetnek, mert lónak számít és megvannak a minimum kritériumok amiknek teljesülni kell.

A lakásban tartás már kizáró ok, mert nincs max az a terület ami kell neki.

2021. márc. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 A kérdező kommentje:
15-ös, köszönöm!
2021. márc. 10. 18:10
 17/38 anonim ***** válasza:
100%

És hidd el, teljesen más a zaj egy emeletes lakásban.

Nekem a másfél kilós nyuszim ha dobbant az lehallatszik.


Egy családiházban meg a föld úgy ahogy elnyeli a zajt mert nincs alatta üres tér.

2021. márc. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 Thunderfairy ***** válasza:
72%
Én a helyedben kérdező ezt így elfelejteném. A kertesházas dolog jó is lehetne, vagy esetleg bérbe adod egy lovardába. Ott hozzá értő emberek vigyáznának rá, gondját viselnék és pénzed is lehetne belőle úgy hogy béreli tőled a lóvarda vagy még azért is plusz pénzeket kaphatnál mert mások mondjuk a kisgyerekével elviszi adott napra hogy a kicsi gyereke ráűlhesen. Tehát hozhatna esetleg egy kis lovét is a házhóz így a dolog. Ezt az ötletet kénne inkább átgondolnod.
2021. márc. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
100%
A trágyazsák ok, de ha pisil?
2021. márc. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 A kérdező kommentje:

17-es

Megpróbáltad már hogy gumi cipőt adsz rá?

Amúgy az nem érdekelne, a szomszéd is megértheti, hogy mindent megtettem a zaj csökkentése érdekében. A felettem levő lakásban egy házaspár él, 2 éves ikerpárral, ahogy állandóan motoroznak a lakásban és szaladgálnak, én is ezt hallgatom, de megértem, és elfogadom, hogy gyerek van a lakásban és ezzel jár.

2021. márc. 10. 18:17
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!