Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A barátnőm megkért, hogy...

A barátnőm megkért, hogy üljek a lovára, fizetne is?

Figyelt kérdés
Nem rossz ló amúgy, mielőtt megvette rendesen be volt idomítva, de azóta eléggé szétlovagolta, és most azt kéri tőlem, hogy kicsit tegyem rendbe neki, akár fizetne is. Az a gond, hogy pénzt semmiképp nem kérnék érte, viszont túl sok energiát és időt venne igénybe az én lovaim mellé (1 saját lovam van, meg az edzőm lovain ülök még). Ugyanakkor amikor még nem volt ennyi dolgom megígértem neki régebben, hogy 'majd' összeszedem egyszer a lovát. Ötletek, hogy mit csináljak? Nem akarom tovább húzni-halasztani szegényt így, hogy megígértem, mivel a versenyek előtt segíteni szeretnék neki (bár most az EHV miatt fene tudja hogy lesz).

#idomítás #összelovaglás
2021. márc. 15. 20:49
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
10es! Van edzőnk, és ő fel is ül rá amikor kell néha, de a barátnőm sajnos annyira nem figyel oda a mindennapi lovaglásai során amikor edző nélkül dolgozik, hogy szinte semmit nem ér, hogy az edzéseken mennyire figyel. Az edző hetente 1x ráült pár hónapja, de így ő nem látja értelmét, hogy utána a csaj nem figyel rá.
2021. márc. 16. 11:44
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Akkor a barátnődnek sürgősen szemléletet kell váltania. Ha jól működő lovat akar, akkor tegyen érte, főleg ha van edző is, igen is törekedjen arra, hogy utasítás szerint lovagolja a lovát, ne másokkal akarja mindig rendbe hozatni. Meg egy jó átlovagláshoz az kell, hogy 1 hétig napi szinten jól legyen lovagolva, 1-1 alkalom nem ér semmit.
2021. márc. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
12es! Igen, pontosan tudom ezeket és ezért jön a kérdés is. De ez már sokszor el volt neki mondva mióta megígértem, ő is mondja hogy igyekszik, de nem úgy tűnik, mintha javulna.
2021. márc. 16. 12:12
 14/17 anonim ***** válasza:

Én csak úgy nem ülnék fel és szednén rendbe a lovát ha amúgy sz@rik rá.

Főleg nem ingyen.

Pénzért okés, de ingyen, higy felüljek és szívességet tegyek neki majd kis idő után megin jönne hozzám mert szétlovagolta megin hát kössz nem.

2021. márc. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Hát amint mondtam, állatása szerint "igyekszik", de nem tudom mennyire őszintén mondja..
2021. márc. 16. 13:19
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Megértem a dilemmádat. Az a baj, hogy hiába ülsz fel, neked kb 1 óra után már működni fog, de neki meg nem vagy ha megy is, a következő alkalomnál kezdhetitek elölről. Tehát így ennek semmi értelme, ezt te is belátod, illetve az is érzem, hogy nincs pofád, egy-egy ilyen alkalomért pénzt kérni. Ez is teljesen érthető. Ahhoz hogy normálisan átlegyen lovagolva, ott kell pár nap aktív munka és utána is rendesen kell lovagolni és akkor szinten lehet tartani, de ha magasról tesz rá, akkor egy szélmalomharc az egész.

Lehetsz vele egyenes is, mondd meg, hogy felülsz, de nagy csodát ne várjon, mert nem tudsz vele olyan szinten foglalkozni ahogy azt kéne, mert nincs rá időd. Aztán vagy tudomásul veszi vagy nem.

2021. márc. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm, 16-os :)
2021. márc. 16. 19:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!