Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyire költséges lovat...

Mennyire költséges lovat vásárolni, illetve tartani?

Figyelt kérdés

2021. márc. 16. 10:50
 1/7 anonim ***** válasza:
36%
Igencsak. Attól tartok, hogy a havi tartás költsége minimálisan 100-200 ezer Ft között van.
2021. márc. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%

Vásárolni nem annyira költséges. De a ló árát egy fél év alatt elköltöd a tartására, HA nincs betegsége vagy sérülése. Ha van, akkor éppen egy nap alatt is elköltheted a ló árát az állatorvosnál...

Ha otthon tartod, olcsóbb, csak akkor részint aztán egy szabadnapod se lesz, sőt, szabad félnapod se, a telkednek jó nagynak kell lennie, mert az, amikor a ló a hátsó kertben áll az 50 négyzetméteres karámban, az számomra nem üti meg a civilizált lótartás színvonalát... meg kell oldani a takarmány, trágya tárolását, és bármit csinálsz, lesz egy csomó légy, jó eséllyel a szomszédok utálni fognak (ha nem tanyán laksz).

Szóval, ez egy drága hobbi, és időigényes is.

2021. márc. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%

Attól függ milyen a ló, mire használod és milyenek a tartási körülmények. Egy papírtalan pónit lehet 60 ezerért is venni, de olyan ugrólóval is tallkoztam, akiért 400 milliót ajánlttak, van ennél több is.

Azon kívül ha rideg tartásban tartod olcsóbb, ha otthon tartod olcsóbb, de annál több munka van vele. A környékünkön van egy ridegtartó hely ahol 30 K a bértartás, de ott a lovak csak legelőn vannak, szénát kapnak, a gazdájuknak kell intézni maguknak az oltásokat, féregtelenítéseket vagy amiket akarnak. Nincs normális pálya, csak terep. HA csak terepezni akarsz het 2-3x ez még akár be is jöhet, de ha versenyezni szeretnél sokal többe kerül a lótartás a helytől, a lótól függően. Mert van olyan ló ami hiper szuper csak valami kondícióban szenved és még plusz összeget rá kel költeni havonta erre-arra.

Tehát 30 ezer a nagyon alja, a határ meg a csillagos ég, attól is függ milyen felszereléseket veszel neki, jár-e illetve mikoronta orvos, csontkovács stb.

HA már 30 ezerért akar valaki lovat tartani jobban jár ha lovardába jár, egy havi lovaglós bérlet kerül kb annyiba és nincs felelőssége az állatra, bérelni meg nagyjából ugyanennyibe kerül pluszban, és ott már pálya is meg minden van.

2021. márc. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%
3mas vagyok. Azon kívül ha például van egy rohadt jó fedezőméned, lehet visszakeresi a tartását és az árát is, de ez már egy speciális helyzet
2021. márc. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
80%
Attól függ.az én lovam egy ugró ló és eleg drága volt megvenno (kinek mi a drága 1milla 500k volt) eltartani pedig 70k havonta. Emellett még felszerelés is kell minden hónapban nekem, és a lovamnak is ez is elég drág és így az én lovam havi 100k ft jobb esetben
2021. márc. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
70%
Nem értem a 4es miért lett lepontozva. Értem én, hogy a "rohadt jó" elég szubjektív, de például németország egyik lejobb fedezőménje milliókat keres havonta, egy magyarországi kicsit minőségibb tenyésztő pedig 10-20 ezer eurós spermát vesz minimum, annál olcsóbbal nem is tenyészt.
2021. márc. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
82%

Én tavaszvégén-nyáron tervezek lovat venni, és elkezdtem már összeírni a költségeket.

Úgy számoltam, hogy 1 millióból kényelmesen kijön majd a lónak a vásárlása, szállítása, szerszámai és a telek bekerítése, beálló állítása.

Nekünk kb. 3-4 hektár területünk van, amit körbe kell majd kerítenünk villanypásztorral, amit újonnan vennénk. A beállót illetve a szénatárolót bontott anyagokból építenénk, amik már megvannak tehát az nem lesz plusz költség (max. néhány alapanyag ára pluszba).

Magára a lóra max. 500ezret szeretnék költeni, egy nyugisabb, min. 10 éves, nyugodt, igénytelenebb lovat keresek majd, ami ebben az árkategóriába belefér. A ló felszerelését használtan tervezem megvenni (ha az előző tulaj nem adja el azt is), az is max. 100ezer lesz.

Én még viszonylag olcsón megúszom majd ezt a lóvásárlást, mivel van saját telek, mellette lesz egy ismerős lova, ezért segítségem is lesz a gondozásukkal és "csak" egy hobbilovat veszek. A tartása se lesz annyira nagyon drága, mivel jó legelőm van, tehát tavasztól-őszig a legeléssel jól laknak majd, egyedül télen kell majd szénát adni neki, ami havonta 20-30ezerből kényelmesen kijön majd.

2021. márc. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!