Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kell gerinc védő?

Kell gerinc védő?

Figyelt kérdés
vágtázok és azon gondolkozom hogy kellene nekem egy gerincvédő.

2021. márc. 18. 12:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell, de jól jön és ajánlott. Én azért nem használok, mert feszesebben ülök ha van rajtam. Neked valószínűleg hasznos lehet ha be tudsz szerezni
2021. márc. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Mielőtt bármilyet is veszel kérj kölcsön pár fazont mert mindenkinek más jön be.

Én pl. azt a dechatlonos nagyon kemény gerincvédőt használtam egyszer és végig nyomott mindenhol, ráadásul egyenesen se tudtam ülni benne.

Szóval érdemes lovon kipróbálgatni őket

2021. márc. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk kötelező a gerincvédő, a kobak mellé ezt is adunk a lovasoknak. Egyedül mi edzők vagyunk a kivétel, ha egyedül lovazok én se veszem fel, de ha vannak tanítványok, akkor inkább rajtam van.


Ártani nem árt, ha ugratni is fogsz, akkor mindenképp viseld. Egy ismerős csaj tavaly nyáron ugrás előtt bestoppoló lóról esett a rúdra, gerince tört. Nagy szerencsére nem bénult le vagy ilyesmi, de azért újra tanult járni, azóta már megint lovagol. Ha lett volna rajta gerincédő, akkor lehet, hogy csak megzúzza magát és annyival megússza.

2021. márc. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem legyen gerincvédőd, mert tudom, hogy te ilyen nagy ló fan vagy és már több száz kérdést kiírtál velük kapcsolatban szóval hogyha lenne valami bajod szerintem felakasztanád magad, hogy nem lovagolhatsz.
2021. márc. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én csak ugráshoz veszek fel gerincvédőt. Sima lovagláshoz szerintem nincs sok értelme, akkor már a védőmellény hasznosabb.
2021. márc. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem is írtam több százat.
2021. márc. 18. 15:49
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én eddig egyszer estem, akkor is a hátamra. Ha nem lett volna gerincvédőm, nem lennék olyan biztos, hogy vissza tudtam volna utána ülni és 2 nap után edzésre is mehettem volna. Így megúsztam annyival, hogy ha hátradőltem a széken piszkosul fájt, de pár nap alatt elmúlt. 8 éve lovaglok, a nyári nagy melegben is rajtam volt a decathlonos mellény, amiben megsültem na de pont azért, mert mégis megtörtént, leestem és szerencsém volt, hogy volt rajtam. Ugráshoz és sima síkmunkához is felveszem, amúgy nekem is akkor vettek a szüleim, amikor először vágtáztam:)
2021. márc. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ajánlott. Nekem gyerekkorom óta az is az alap felszereléseim közé tartozik. Nem tudom, talán ezt nevelték belém a túlféltő szuleim. Nyilván én is lovagoltam már gerincvédő,kobak nélkül az évek során, viszont amikor már komolyabb munkára kerül a sor mindenképpen rajtam van. Meg alapból is mindig rajtam van tényleg max az ilyen lazább lovaglások alkalmával nem viselem. De azt nem is nevezném edzésnek. Nem sokat estem összesen hála istennek. De akkor egyszer én is a hátamra úgy félig meddig. Szerencsére semmi bajom nem lett, de ki tudja mi lett volna ha nincs ott rajtam. Szerintem viseld. Ha olyat veszel ami kényelmes, nem nyom, nem zavar akkor ártani nem fog. Lehet egyszer még meg fogod köszönni azt hogy rajtad volt aznap.
2021. márc. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%
hát nézd. Gerincvédő nélkül vágtáztam, elbénáztam, leestem, 6 hétig a repedt bordámat ápolgattam. Rögtön tudtam magamnak venni egy gerincvédőt. Egymillióféle fajta van, lehet válogatni, egyébként a motoros cuccok a legjobbak - van köztük olyan is, ami szellőző, könnyű anyagból vannak, mégis nagyot védenek.
2021. márc. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
80%

9-es

Összekevered a gerincvédőt és a védőmellényt. A gerincvédő csak a hátadat védi, a bordáidat nem.

2021. márc. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!