Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lehet lovagolni shetlandi...

Lehet lovagolni shetlandi pónin? Kb hány éves gyerek bir ráülni?

Figyelt kérdés

2014. márc. 5. 11:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
30 kiló alatt rendszeresen lovagolható. 6-8 éves gyerekeket szoktak a hátukra ültetni mert könnyen elbírja. 30 kiló felett kárt tehetsz a lóban.
2014. márc. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem , és például egy körülbelül 39 kg-os gyerek aki 11-12 éves, mondjuk egy héten 2-szer 3-szor lovagolna rajta terepen vagy futószáron az árthatna neki ha a póni olyan 100 cm marmagasság körül van?
2014. márc. 5. 21:56
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem fog neki ez ártani kivéve ha 1 óráról van szó. 10-20 perces túrákat megtehetsz vele. Csak tudod egy 11-12 éves gyereknek gondolom egy 100 centis póniról jócskán leér a lába. Ez se neked se a póninak nagyon nem tesz jót! Nekem nem fognak rendesen kifejlődni azok az izmaid amiket lovagláshoz használunk, a póninak meg kényelmetlen, később káros lesz.
2014. márc. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Milyen magasságú, korú, egészségi állapotú póniról van szó? A lábai vastagsága se mindegy. Shetlandinak szoktak mindent mondani 80 és 120 cm közt. Van olyan, akire még 45 kilós gyerek is ülhet, van, akire 30 is alig. Nekem 85 cm magas (icipici) shetland pónim van, rá 30 kg a maximum, amit felültetek (oktatásra), de ha terepre jön vele tapasztaltabb lovas, akkor 40 kg a maximum neki, mert a tapasztalt lovas (még ha gyerek is) nem pattog a hátába, segíti a mozgásban. Azt is hozzá kell tenni, hogy ő egy fiatal (9 éves), egészséges, könnyen kezelhető, zömök kanca. Nincs túl jó kondija, ha rendesen dolgozna, bírna többet is. De 35 kg körüli lovassal néha ugróedzése is van, 40 cm magassásig simán ugranak, nem terheli meg a lovat. Többet is lehet, hogy bírnának, de se a gyerek, se a ló nincs olyan képzettségi szinten, hogy magasabb akadályt ugorjanak. A másik shetlandim egy 110 cm magas mén, őt természetéből adódóan nem tudják gyerekek lovagolni. Mielőtt hozzám került, felnőttek ültek rajta, de az sok neki. Én 45 kg körül húzom meg a maximumot. Nem baj, ha "lelóg" a lovas lába, ha amúgy egy nyakigláb, nádszálvékony lovasról van szó. Én egy 14 éves kistermetű lányt találtam, vele dolgozik most a póni, ez a súly nem terheli meg, 40-50 kg körül lehet a kislány. Heti 2-3 alkalommal lovagolja. Ez a póni is egészséges, fiatal. Tehát attól függően, hogy mekkora, milyen alkatú, korú, állapotú, kezelhetőségű a lovad, Te döntsd el, milyen lovast engedsz rá, látatlanban ne higgy senkinek, mert nem ismerik a lovadat!
2014. márc. 6. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Nyilván nem esztétikus látvány a kis lovon hosszú lovas,de én is 180 cm magasságommal 150 cm magas lovakat lovagolok. Mivel alig 60 kg vagyok, a lovat nem terheli meg a súlyom, a hosszú lábak csak segítenek. Jobb érzés és jobban is mutatok a saját lovamon, aki közel 180 cm, de a kicsikkel sincs gond. Sőt, van egy welsh pónija egy barátomnak, néha rá is felülök kicsit megszabályozni,hogy mit szabad és mit nem, alkalmilag még ő is elbír, bár őt azért nem szívesen lovagolnám rendszeresen.
2014. márc. 6. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Még nincs meg, de 120 cm-es póninál nagyobbra nincsen keret :(

(ezalatt az etetésére gondolok nem a póni árára)

2014. márc. 7. 12:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!