Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Át lehet állni western stílusr...

Át lehet állni western stílusra? Érdemes?

Figyelt kérdés

Már több éve lovavolok rendszeresen, és saját lovat szeretnék(itthon tartanám, erről már rengeteg mindent elolvastam, nem szeretnék most ebbe belemenni). Lovardában jelenleg angol stílusban lovagolok, mindhárom alap jármód megy, illetve 60-70 cm magas akadályokat ugratok(néha versenyen is). Viszont úgy érzem, valami egyébre vágyom, és felemrül a western lovaglás lehetősége. Olvasgattam néhány dolgot erről is, és meglepő különbségeket láttam a két stílus között. Kérdésem az volna, át lehet egyedül állni angol stílusból westernbe, külső segítség nélkül, esetleg csak könyvekből, internetről tanulva? (Sajnos a környéken nem áll rendelkezésre western stílusú lovas oktatás.) És megéri átállni? Ilyen esetben az ugratásról lemondanák, leginkább kisebb-nagyobb terepekre mennék ki lovagolni(1-4 óra hosszúakra).

Válaszokat, tanácsokat és tapasztalatokat előre is köszönök! És ha esetleg valakinek van ehhez kapcsolódó története, ne tartsa magában!



2021. márc. 20. 23:06
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok, egyébként köszönöm a kedves kérdező, hogy hasznosnak találtad
2021. márc. 22. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg más alternatívákban nem gondolkodsz?

A westernben is ugyanolyan fontos az idomítás, ugyanúgy mennek a hajlítások, combravaló, röviden hátraarc, meg hát ott a munkalovaglás is, ami inkább a trail irányzat. A cél ugyanaz, csak a jelrendszer más, szóval meg kéne tanulnod wesco stílusban lovagolni és a lovadat is át kell lovagolni, mert akkor lesz belőle western ló. Ettől függetlenül én szoktam wesco nyeregben terepezni a full angol lovammal, mert hosszútávon nagyon kényelmes, de tudom, hogy ettől nem lesz western ló csak ló wesco nyereggel a hátán.


Az se biztos, hogy stílust kéne váltani, pl belemélyedhetnél jobban a díjlovaglásba, idomításba, abban is van elég kihívás és előbb fogsz Romániában díjlovasedzőt találni, mint wescot, illetve ottvan a working equitation, ami szintén jó kis kihívást jelenthet. [link]

2021. márc. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
11%
Bár lenne annyi kultúraigény a magyarban, hogy ezt a "wesco" förmedvényt ne alkalmazná. Szemetesvödörgyártó cég...
2021. márc. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
48%

Egyébként persze, hogy át lehet. Jó angol nyelvtudás az inkább kéne hozzá, mint nem, de ha nincs, akkor:

Istenes Csilla: A lóval a saját nyelvén való bánásmód és a westernlovaglás alapjai

Kreinberg: A westernlovaglás

Tietje: Westernlovaglás

Például. Aki jó volt "angol" stílusban, az felcsípi a dolgot.

2021. márc. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!