Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan csinaljak egy engedelme...

Hogyan csinaljak egy engedelmetlen akaratos lobol engedelmes, szofogado lovat?

Figyelt kérdés
2021. márc. 25. 20:20
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
47%
Elég szegényes a leírás, amit adtál.. Hány éves a ló? Mióta van lovagolva? Milyen körülmények között volt? Most milyenek? Mennyit eszik? Mennyit mozog? Egészséges? Patkolva van? Futószáron hogyan viselkedik?
2021. márc. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 A kérdező kommentje:
A ló egy majdnem 4 éves angol telivér. Lovagolva 1 éve van. Az a baj az előző otthonában nem figyeltek rá csak reggel kihajtották őt a mezőre este pedig be. És elég ritkán lovagoltak rajta. Ehez próbálom szoktatni futószáron elég sokat ülünk rajta és olyankor megy rendesen. Meg amúgy is megy, csak ha ő épp valamerre nem akar menni akkor mindent elkövet hogy arra ne menjünk. Tegnap például másfél órát szenvedtem a hátán egy kanyar miatt. De szerintem így ahogy gondolkodtam arra jutottam hogy haza akar menni és nem szeret távol lenni a karámtól. (Angolul azthiszem barn sour ennek a viselkedesnek a neve) a mozgatas hat ugye futószáron szokot korulbelul egy orat dolgozni es ha nem akkor akkor pedig a palyan mozgatjuk szinten ennyit. De akkor is mikor hajtjuk megall a kapunal es nehez onnan elhajtani. Nemreg volt neki gyomorfekelye de abbol kigyogyult. Nincsen patkolva. Es futoszaron pedig szepen viselkedik altalaban de akkor is ha nincsen kedve elkezd hatrafele lepni. Igaz ezt meg tudom oldani setalok vele par kort es jobb lesz.
2021. márc. 26. 14:23
 13/38 anonim ***** válasza:
Nem szabad ráhagyni. Ha ráhagyod, azt gondolja, hogy ezt bármikor megteheti. Teljesen hülyének fog nézni téged. Valahogy rá kell venni, hogy megcsinálja a dolgokat. Így látatlanban nem nagyon tudok segíteni, szerintem azt próbáld meg, hogy edzés elején, rögtön a bemelegítés után vágtázol vele mindkét kézre 3-4 kört, ettől lehet, hogy elveszti a felesleges energiáit. Én is ezt csinálom az én csikómmal, nálunk beválik. De persze lehet, hogy nálatok ennyi nem elég. De azért egy próbál megér szerintem
2021. márc. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
100%
Kár volt tapasztalatlan lovasnak tapasztalatlan lovat venni.
2021. márc. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 A kérdező kommentje:

Utolso elotti koszonom kiprobalom.

Utolso pedig ezt is koszi kivancsi lennek hogy oldanad meg

2021. márc. 26. 18:41
 16/38 anonim ***** válasza:
100%
15ös, sok ilyen lóval volt már dolgom, amiket kezdők megvettek, aztán min. fél év volt az újra belovaglásuk. Ma már eredményes díjugrató lovak. Felesleges lenne megoldanom a problémát ha utána ilyen kézbe kerül vissza.
2021. márc. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
100%

14esnek milyen igaza van.

Halistennek neki nem kell megoldani mert nem hulye h ezt csinalja🤣

2021. márc. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 A kérdező kommentje:
😂😂😂😂
2021. márc. 26. 20:35
 19/38 A kérdező kommentje:
Vicci
2021. márc. 26. 20:35
 20/38 anonim ***** válasza:
100%
Most min röhögsz? Értetted amit a 17 írt? (14 és 16 vagyok)
2021. márc. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!