Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan csinaljak egy engedelme...

Hogyan csinaljak egy engedelmetlen akaratos lobol engedelmes, szofogado lovat?

Figyelt kérdés
2021. márc. 25. 20:20
1 2 3 4
 31/38 A kérdező kommentje:
Az h azt mondom egy lora h onfeju es akaratos egybol hibaztatas? En csak annyit kerdeztem mit csinaljak h tiszteletre birjam es egy szoval sem hibaztattam. Egy csikorol van szo akit nem mellesleg mentettunk es mivel mar egy vagyont koltottunk a gyogyulasa erdekeben senki nem akarja eladni megha nem vagyok hozza eleg tapasztalt akkor se. Tarslonak is megfelelne. Csak egy kis engedelmesseget akartam elerni nala. Es azt sem mondta senki h a hozzaszoloknak es a tanacsoknak semmi ertelme nincsen egyszeruen csak egy kis reszletet irtam le a viselkedesebol es akkor mar adjuk el mert h ebbol nem lesz semmi. Es hogyha en alapbol tarstartot szeretnek aki egy tapasztaltabb lovas? Semmi korulmenyt nem tudtok de mar az eladassal jon mindenki. En nem a lo sorsarol kerdeztelek titeket mert abbol a szempontbol senkinek a velemenye nem erdekel. Engem a fejlodessel kapcsolatos tanacsok erdekeltek volna de azt persze senki nem tud adni csak oktatni.
2021. márc. 27. 00:26
 32/38 anonim ***** válasza:
Hagyd rá, mert nem vagy hiteles. Azt írtad te már elengedted, de kisregényt írsz hogy megpróbáld kimagyarázni magad. Nincs ezen mit magyarázni.
2021. márc. 27. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 A kérdező kommentje:
Na igen itt a problema😂😂 talan ertelmezni kene amit irok es akkor nem irnal ilyen hulyesegeket. Nezz oda mar reg elengedtem a dolgot a problemamat megoldom. Ami nem azt jelenti h a lovammal valo problemamat engedem el mert azt megoldom. Egyszeruen csak a kerdesemre nem varom a valaszokat mert innen mar nem jutunk sehova h mindenki csak vadaskodik ossze vissza
2021. márc. 27. 09:35
 34/38 anonim ***** válasza:
47%

Igen, itt valóban "magas lóról" osztják neked az észt, de ez itt a kutyás stb, kategóriákban is megvan.


"Nagy mellénnyel" osszák az észt, ezt ne csináld, add el, keress neki másik társat stb.


Általában ezek a válaszok.,,, Nagyon gyakori válaszok...


Csakhogy aki ezt mondja, az a gyerekét is eladja, ha problémába ütközik?


Mindent így old meg?


Sok itt a buta ember... Általában a saját háza tája is televan szemétdombal, de a máséba könnyedén beleköt... Bele kellene nézni a tükörbe...


Én nem értek hozzá, nem értek a lovakhoz.


De érdemes lóidomító könyveket beszerezni, pár100 oldal elolvasása, átfutása nagyobb elméleti tudást adhat, mint 1-2 órás beszélgetés lovas emberrel


Aztán lehet kellene keresni valakit, aki segít benne és ért hozzá gyakorlatban...

Továbbá érdemes más fórumokat, speciális fórumokat felkeresni, ami kompletten a lovas témára van kihegyezve, de manapság kutyás témában is a kutya fajtacsoportjaiban a fajtatartók között lehet érdemi segítséget kapni komment formájában


keress rá, hogy angol telivérek csoportja, facebookon vagy hasonlók

ott bizonyára lesznek néhányan, akik tapasztaltak a témában

2021. márc. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 A kérdező kommentje:
Na hat igen en is eppen ezen a velemenyen vagyok. Mar eladhattam vagy kereshettem volna neki mas gazdat is amikor kiderult hogy nagyon sulyos gyomorfekelye volt. De nem mert vallaltam a felelosseget erte es egy vagyont koltottem ra hogy meggyogyitsam mar szinte ketszer vettem meg a lovat. Es a napjaim felet olvasassal es tanulassal toltom ezzel kapcsolatban. Es en tenyleg nem ertem hogy egy ilyen kerdesre miert nem lehet egyszeru tanacsokat adni. Es az hogy adjam el nem a kerdesemre valaszol es a velemenyuket nem ertem miert nem tudjak megtartani ezek az emberek mikor ezzel kapcsolatban senki nem kerdezte oket
2021. márc. 27. 11:01
 36/38 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 34-es!

Ahogy írtad, nem értesz a lovakhoz. Gyereket is sok olyan ember nevel, akinek nem kéne (toxikus szülők), de mivel biológiailag a saját utódunk,belénk vannak kódolva az alapok, ráadásul a társadalomból sokféle példából tanulhat az ember. A ló tartás nem hasonlítható nagy mértékben ehhez, mivel a ló nevelése és nevelési célja teljesen eltér az embergyermek nevelésétől. Ilyen állatott tartani hatalmas felelősséggel jár, ahogy a gyermeket is, ugyanakkor gyermeket szülni sok évszázadon keresztül társadalmi elvárás is volt, habár manapság ez egyre gyengébb nyomás. Lovat tartani sosem volt kötelező, amennyiben nem volt szükség rá (munkalovak), így a felelősség ezeknél az állatoknál sokkal nagyobb, apró hibák az ember számára kevésbé elnézhetők, mint egy gyermek tartásánál.

A lótartás céltól függően eltérő nehézségű lehet, de ha a lovas a lótól megfelelő teljesítményt vár el, akkor magától is el kell várja, és irdatlan mennyiségű szakértelem szükséges hozzá, hisz az idomítás és tanítás összetett folyamat, amit konkrét normákkal és szabályokkal nem lehet meghatározni, és ugyanúgy ahogy ez embernél, ezek a tanítási folyamatok egyedenként eltérhetnek.

Csakhogy itt egy több mázsás állatról van szó, ami helytelen nevelés esetén komoly sérüléseket okozhat a körülötte élő emberekben, illetve saját magában. Helytelen nevelése esetén fusztrálttá válhat és helytelen viselkedését rendkívül nehéz belőle kinevelni.

A ló okos állat, és mivel menekülő, a rossz élmények hihetetlen gyorsan beleívódnak az emlékezetébe tartósan, sokkal jobban mint egy embernél, mivel a lovaknak ösztönből adódóan menekülők, a rossz élményeken életük is múlhat (természetesen a vadon élő lovak viselkedéséről beszélek). Ezért rengeteg az olyan eset, amikor magukat tapasztaltnak gondoló lovasok fiatal és tapasztalatlan lónak helytelen viselkedést erősítenek meg akaratuk ellenére, ezt pedig a tapasztalt szakember hónapokon keresztül javítja, de az is lehet, hogy a lovat végig kíséri egy-egy rossz élmény, és a tűrés ellenére számára mindig feszültséget fog okozni egy ehhez hasonló helyzet, amikor ha szakemberre lett volna hagyva a kiképzése, lehet hogy nem okozna neki stresszt a mindennapokban. Az egyetlen hasznos tanács, minden tapasztalatlan lovasnak (főleg akik tapasztaltnak gondolják magukat) , hogy tanuljanak még, tapasztaltabb lovasok lovain és belovagló segítségeként, mielőtt tapasztalatlan lovat vesznek, vagy lovagolni kezdenek egyedül. Mivel egy tapasztalatlan ló lovaglása teljesen más ismereteket igényel, mint egy betanított lóé, sok magyarországi versenyző (akár magasabb számokban), tökéletesen el tud lovagolni egy idomított lovat, és azt szinten képes tartani, viszont ő maga nem lenne képes beidomítani egy ilyen lovat.

És ezért is más a ló idomítása, mint egy gyermek nevelése, mivel a gyermektől jó esetben nem várunk el hatalmas teljesítményt, míg a lovaknál pontos feladatadásokra és végrehajtásokra van szükség a jó teljesítményez, ami szükséges ahhoz, hogy meg tudjon ebből élni az ember. HA persze a lovasnak ez csak hobbi, úgy meg főleg nem kellene tapasztalatlan lóval dolgozzon, hisz ezzel semmilyen előnyhöz nem jut, de nem mindenkinek jut pénz arra, hogy a lovaglásra csupán pénzt költsön, de ne keressen belőle.

2021. márc. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
100%

A 10es válaszban tanácsot irtam,nem pedig azt hogy add el.

Ezt persze nem vetted észre.

Illetve nem azt mondtam hogy ha már megvan el kell adni,hanem azt hogy nem kellett volna neked ilyen szintű lo,ha lovagolni is szeretned.

Illetve itt erre a kérdésre nem fogsz normális választ kapni amire te gondoltál,mert ennyiből igazán nem lehet megmondani hogy mit csinálj vele és mit csinalsz rosszul

2021. márc. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Nem tudom olvasod-e még, új vagyok, de érdemes, 36-os (37) teljesen igazat ír (mondjuk a gyerek azért is más, mert belőle tőlem függetlenül, önállóan gondolkodó embert szeretnék elsősorban :-)). Én, mint sima hobbilovas is látom ezt, sajnos sokkal könnyebb elrontani, mint jól belovagolni a lovat. Sajnos sokan csinálják ezt, fiatal lovacska, hopsz én már tudok lovagolni, aztán jön a mindenféle érdekesség hogy jé ez a ló miket csinál. Minden ló vissza szeretne menni a többihez! 10-es tanács: jó belovagló/edző/lovas segítségét kellene kérjed!! mert minél többet szenvedsz vele annál nehezebb lesz.

Azért nem lehet egyszerű tanácsokat adni, mert nem egyszerű a probléma: ha

a ló nem engedelmes, akkor rosszul van idomítva, az idomítást pedig több könyvben is taglalják részletesen, nem prásoros történet. Nincs olyan, hogy simítsd meg balról és jó lesz :-) + egy tanács, interneten találni sok-sok anyagot lóval való munkáról, kommunikációról idomításról, ha van valami alapod és érzéked hozzá akkor ki tudod szedni belőle a lényeget. Akkor talán meg tudod ítélni, hogy melyik edzőt válaszd! De kérj segítséget helyben ez a legtöbb tanács amit itt kaphatsz.

2021. márc. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!