Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan győzhetném meg édesapám...

Hogyan győzhetném meg édesapám, hogy lovagolhassak?

Figyelt kérdés
Tehát én nagyon szeretnék már 1 eve elkezdeni újra lovagolni. Mar 2szer elkezdtem ezelőtt de akkor más sportokat is ki szerettem volna próbálni. Most máshogy van. Apa azt mondta hogy először fél évet kell a lovardában dolgoznom ami már februárban megvolt és úgy is volt hogy lovagolhatok. Sajnos apukámmal osszevesztem és azt mondta nem lovagolhatok. Próbáltam vele sokszor beszélni de mindig csak leakar róla beszélni és arra akar terelni hogy próbálják ki más sportokat de nekem azok nem tetszenek. Nekem ez a vilagom de ő nem szeretné ezt elfogadni. Ez nem azért van mert egyszerűen nincs meg rá a keresünk hanem mert ellene van a dolognak de én nem szeretném ezt feladni mert ez az én szenvedélyem. Utoljára szülinapomkor lovagolhattam de azóta ellenzi az egészet. Valami tipp hogyan tudnám meggyőzni és leulni vele megbeszélni?

2021. márc. 26. 19:43
 1/10 anonim válasza:
91%

Szia!

Hasonló a dolog nálam is csak motorral. Van egy motorom (Simson) megcsináltam a jogosítványt, szerinted használhatom úton? Nem. Ezt vele megbeszélni nagyon nehéz lesz, nagyon sokat kell kérlelni én 4 év alatt sem tudtam megtéríteni őket, bár a ló az egy másik dolog. Az a baj szerintem, hogy csak a veszélyét nézi a dolognak. Próbálj érvelni jó dolgokkal és hátha menni fog.

Sok sikert!

2021. márc. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
61%
4 éve lovagolok és el sem tudnám képzelni az életemet már enélkül. A tanulás, a stressz, és az unalmas mindennapok mellett kell valami, ami teljesen kikapcsol, amiben levezetheted a felgyülemlett feszültséget és mozogni nagyon fontos. Sokan mondják, hogy a lovaglás nem is sport, pedig ez az, amire igazán azt lehetne mondani, hogy sport. Rettentő nehéz egyszerre mindenre figyelni, megtalálni a lóval az összhangot, irányítani, a tudtára adni azt, amit szeretnél. Ez az egyetleg dolog, ami közben nem kattog az agyam valami máson, csak arra koncentrálok, ami a feladatom. Tökéletes kikapcsolódás, és igen, tényleg veszélyes, de melyik sport nem az. Az is veszélyes, ha lemész a boltba kiflit venni. Ki tudja, elüt egy autó, mikor átmész az úton, vagy a boltban rablás történik. És igen, benne van, hogy leesel a lóról, de ha megfelelő védőfelszerelést hordassz, nem lehet túl nagy bajod. Én is már estem, de csöppet sem tántorított el. Próbáld neki ezeket az érveket felhozni, hogy jót tenne a lelkivilágodnak, jobb kondiban lennél, végre lehetne egy szenvedélyed. Szerintem ez nagyon fontos manapság, hogy legyen valami, amit mindennél jobban szeretsz, amibe kapaszkodhatsz. Próbáld megbeszélni vele, biztos vagyok benne, hogy sikerül meggyőznöd. Hajrá! ^^
2021. márc. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Nagyon hasznosak voltak😄
2021. márc. 26. 21:59
 4/10 ewsf ***** válasza:
100%

Ha nincs más sportos, akkor mond meg neki, hogy mindenkinek kell sport meg ilyenek! Ha ez nem válik be, akkor priviben tudok tanácsokat adni!


:D

2021. márc. 28. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 ewsf ***** válasza:
100%

sportod

(elobb elirtam)

2021. márc. 28. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
47%
mond neki, hogy te így is úgy is lovagolni fogsz, lovon vagy f@szon az már az ő döntése
2021. márc. 30. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Sssaszem ***** válasza:
100%
Mond meg neki, hogy eü okokból szükségem van a lovaglásra, vagy mert depressziós vagyok a bezártságtól. Mivel itt van ez a karantén, azt is tedd fel feltételnek, hogy hadd lovagolhassak a lelkivilágomnak jót tenne. Ez is egy jó érv.
2021. márc. 30. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Baszki 12 éves koromtól kezdve önállóan oldottam meg a lovaglásomat, mert a szüleim nem támogattak. Ne másra várj, hogy megvalósítsa a te álmaidat.
2021. márc. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Sssaszem ***** válasza:
Kedves Utolsó, hogyna oldottad meg a lovaglást? Várom a válaszod.
2021. márc. 31. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A közelünkben lévő lótartó helyre elmentem, hogy lovagolni szeretnék segítségért cserébe. Több helyen is voltam így, mindenhol szívesen fogadtak. A legutolsó ilyen helyről aztán később, felnőtt koromban megkaptam az egyik lovat is. Talpraesettnek, és szorgosnak kell lenni. És nem a sültgalambot kell a szánkba várni.
2021. márc. 31. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!