Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ló bérlés? Hogyan működik ez?

Ló bérlés? Hogyan működik ez?

Figyelt kérdés

A nyárra szeretnék kibérelni egy lovat de nemtudom hogy működik ez :(.

Egy nagyon kicsi faluban élek ahol nincs lovalda de én azt hittem a ló bérlés az azt jelenti hogy ki fizetem az adott összeget és elvihetem a lovat az otthonba és amennyi időre kifizettem addig nálam lesz. Rákerestem jó pár oldalra de nem tudtam kiigazodni, már nagyon nagyon szeretnék lovat a nyárra amit majd a ballagási pénzemböl szeretnék kibérelni. Sajnos nem vehetek lovat mert anyukám nem engedi és miután elmegyek középsuliba már nem lesz túl sok időm gondozni és pénzem se etetni de egész nyáron vele foglalkoznék és gondját tudnám viselni, kissebb koromban volt lovunk. Ha tudtok segítsetek légyszi, hogyan működik ez? Lehetséges az amit fentebb leírta?



2021. ápr. 4. 14:39
 1/10 anonim ***** válasza:
87%

Úgy működik jobb helyeken, hogy eleve ott lovagolsz, és amikor bérled a lovat az azt jelenti, hogy csak te ülsz rajta (abban a hónapban amiben bérled), és járhatsz vele versenyekre. Rosszabb helyeken lehet 1-1 órára lovat bérelni pl. Kimenni vele terepre.

Olyan bérlés nincs, hogy bérled a lovat és hazaviszed, akkor vedd meg, ha kell kifejtem, de hagy ne kelljen.

Mivel úgy látom vagy nem lovagolsz, vagy nagyon kezdő vagy, nem ajánlom az ilyet, te egyelőre még iskolalovakon tanulj.

2021. ápr. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%

Már ott bukik az elképzelésed, hogy lovat nem tartunk egyedül. Másrészt meg ha bérled és tegyük fel hazaviheted akkor ha bármi baja lenne azt is neked kell fizetned hisz nálad van. Ami betegség esetén nagyon nagyon minimum 100.000 forint.


Na meg amúgy se engednék meg, hogy elvidd bárhova is a lovat hisz nem tudhatják, hogy te mivel fogod etetni, hogy fogsz vele bánni emiatt van az, hogy bérelt ló marad a lovardában felügyelet alatt.


Meg nem is értem ezt, hogyan képzelted. Kifizetsz egy összeget és kaját, felszerelést mindent odaszállítanak hozzád vagy mi?


Tehát alapból kivitelezhetetlen a gondolatod.


Keress egy lovardát és járj ki oda és lovagolj ott.

2021. ápr. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%

Lovardában bérelni kell x időre te ülhetsz rajta.

Gondozzák te csak lovagolod.

Nagyon gyerek vagy még ha azt hiszed majd elviheted magadhoz :)

2021. ápr. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%

"Sajnos nem vehetek lovat mert anyukám nem engedi"


Hát szerintem anyuka azt sem fogja megengedni, hogy odavigyél egy lovat azzal a jelszóval, hogy "jaaaaj már, csak nyárra kell". :D


De megnyugtatlak, így neked senki nem fog bérbe adni lovat. Mert egy lónak kell saját hely (nem, hátul a kerti budi mellett kikötve nem lesz jó), gondozni kell, etetni, foglalkozni vele.

2021. ápr. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%

Minden lovardában más a lóbérlés, de sehonnan nem viheted haza... Főleg nyáron, amikor amúgy is a legnagyobb pénzt csinálják a lovastáborokból, dehogy adnak oda egy lovat, főleg egy kiskorú, tapasztalatlan embernek.

Nálunk még a lóbérlés is olyan, hogy többen "bérelnek" egy lovat. Tehát nem állíthatsz be bármikor, hogy én most lovagolni fogok... Hanem pl. bérled x lovat, akkor heti 2, 3 vagy 4 (pénztől függ) alkalommal fix időpontban te lovagolhatod. De pl. nem viheted ki egyedül a lovarda területéről így sem.

2021. ápr. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hát mindenkinek köszönöm a választ mint mondtam kis faluban élek és nincs lehetőségem lovardába járni. Én azért tovább próbálkozom ezzel és nem adom fel nyárig hátha valaki tud majd segíteni.
2021. ápr. 4. 18:41
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el, nagyon sokat nagyobb városokba járnak el lovagolni. :)

Sőt, olyat is tudok, aki úgy tartja bértartásban a lovát, hogy naponta 1-1,5 órákat buszozik miatta.

2021. ápr. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is kis faluban élek, és itt sincs lovarda. Szóval felülök a buszra és elmegyek lovagolni. Egyébként meg nem tudom mégis hogyan képzelted ezt a ló bérlés dolgot, mindenesetre rég nevettem ennyit. Hiába keresel tovább, nem fogsz ilyen helyet találni.
2021. ápr. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A lovat biztos, hogy nem fogod tudni házhoz vinni, de mi lenne, ha te mennél a lóhoz? Szinte minden lovardában vannak lovastáborok, akkor nem kellene naponta utazgatnod.
2021. ápr. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
91%

Ha nincs a környéken lovarda nem tudsz eljárni lovagolni, akkor honnan értenél a lovakhoz, hogy el is tudd tartani? Ez nem egy autó, hogy ha leteszem, akkor nincs vele gond.. napi szintű etetés, trágyázás, mozgatás és nevelés, mert ha nem értesz hozzá, a legbirkább lóból is előjöhet a dominancia, aztán hogy csak a falnak szorít vagy a földbetapos már csak a jóindulatán múlik.

Inkább menj nyáron a ballagási pénzedből egy bentlakásos lovastáborba, akkor lovagolni is tanulsz meg a lóval bánni is, de nehogy azt hidd, hogy 1 hét után készenállnál a lótartásra.

2021. ápr. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!