Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hogyan is működik a albérlet/s...

Hogyan is működik a albérlet/szoba keresés-bérlés folyamata Debrecenben?

Figyelt kérdés

Elsős leszek szeptembertől, és éppen nagy szobakeresésben vagyok. Találtam is meg minden, de érdekelne hogyan is működik ez a folyamat, mire kell odafigyelni.

Szóval beszéltem a lánnyal, aki szintén egyetemista és aki hírdette a szobát és szerdán megyek megnézni. Próbáltam azt, hogy rögtön megnézzem és költözzek is(mert nem lakom közel és nem igazán szeretnék csak egy szobamegtekintés miatt utazgatni oda-vissza), vagy hogy a barátnőm nézi meg nekem de előbb az szeretné, hogy megnézzem. (utalt arra, hogy meg szeretne ismerni mert végül is ő fog velem lakni és meg is értem hogy nem szeretné akárkinek kiadni a szobát). ilyenkor ő dönti el, hogy megkapom-e a szobát? Szükséges vinnem magammal a kauciót , bérleti díjat, stb. Szerződéskötéskor mire figyeljek oda? Örülnék ha valaki felvilágosítana ebben a témában. Soha nem laktam albérletben és így megkérdezni nem igazán van kitől így most hagyatkoznék a ti válaszaitokra és tapasztalataitokra



2019. aug. 17. 18:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha ő a tulajdonos, akkor ő dönti el. Érdemes rögtön vinni a kauciót és a bérleti díjat, mert ezek a szerződések villámgyorsan nyélbe szoktak ütődni. Ha gondolkozol, elviszi más. Szerintem nincs különösebb kockázat, a szokásos felmondási idő 1 hónap, ha valami nem stimmel, ott lehet hagyni.
2019. aug. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Sokáig nem érdemes vacakolni, mert csak rosszabbul jársz árban és lehetőségben.

Célszerű egy szerződés tervezetet előre elkérni, hogy jobban át tudd tanulmányozni, hogy mit fogsz aláírni!

Számít hogy mennyi a közös költség, és a rezsi!

Figyelj oda hogy jó legyen a tömegközlekedés az egyetemre (troli, villamos, busz)! Érdemes lefotózni a lakás állagát, és mindent precízen leegyeztetni! Sok szerencsét!

2019. aug. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Igen, átadáskor van egy leltár, lehetőleg beárazva.

Azt is tisztázzátok, mi van biztosítva a lakásbiztosításban és mit az, amit neked kell biztosítani.

Mi van benne a bérleti díjban és mi az, amit te kell fizess (karbantartások elromlás esetén).

Mikor nem jár vissza a kaució, stb.

2019. aug. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
76%

3 hónapig szívtam a debreceni szobakereséssel, 3 hónap után végre találtam egy nyomorult szobát, végre a szerződés is megvan! Én sem debreceni vagyok(borsodi), de a facebookon ráírtam és felhívtam kb 120 embert, mind átejtett, sőt valaki még megnézni és válaszolni sem volt hajlandó! A legtöbbjük megírta, hogy "Nekem csak 3 nap múlva jó." aztán másnap rámírtak, hogy "Bocs, kiadtam". Pedig hozzáteszem, hogy a profilképemen is teljesen elegánsan nézek ki, nem vagyok cigány és nem vagyok koszos, szóval nem tudom mi bajuk volt az embereknek velem.

Végül jófogáson találtam egy hirdetést, felhívtam, egy öreg néni vette fel, azt mondta hogy másnap jönnek megnézni, mondtam neki, hogy kocsiba ülök és még aznap megyek, mert szorít az idő. 2 óra volt az út, megkötöttük a szerződést, odaadtam a pénzt és 2 hét múlva költözöm. Sajnos másképp nem megy, csak így hirtelen.

2019. aug. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az fb. nem üzleti kategória, komolyabb üzletet nem ott köt az ember!!! Csak szólok...
2019. aug. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, kedves utolsó, saját hibámból tanulva már én is rájöttem erre...
2019. aug. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!