Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit lehet csinalni egy barn...

Mit lehet csinalni egy barn sour loval?

Figyelt kérdés

#Barn sour
2021. ápr. 5. 19:09
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
Mennyire súlyos? A területet nem akarja elhagyni, vagy már a boxból sem jön ki? Esetleg másik lóhoz kötődik ennyire?
2021. ápr. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem másik lóhoz kötődik. Hát igazából van hogy sikerül elmenni úgy kb. 2-300 méterre van hogy épp csak kimegyünk a karámból és már rángatja a fejét menne vissza.

Akármilyen határozott vagyok vele nem megy. Ha úgy van meg se fordul hanem vissza tolat

2021. ápr. 5. 19:16
 3/10 A kérdező kommentje:
Földről egyszerűbben kiviszem mintha a hátán lennék. De a pályáról is mindig ki akar jönni, menne a karámba
2021. ápr. 5. 19:17
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ridegben van karámban? Vagy csak napközben? Bocs, hogy ennyit kérdezgetlek, csak szeretném jobban átlátni, hogy tudjak valamilyen tanácsot adni.
2021. ápr. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Semmi gond örülök hogy próbálsz segíteni és köszönöm❤️

Úgy volt hogy télen mikor hidegebb volt és esett a hó esetleg eső addig bent volt boxban. Most pedig kb.2 hete amióta jobb az idő kint van. Van neki egy fedett beállója. De egyedül van a karámban. Egymás mellett van több karám de el vannak kerítve egymástól

2021. ápr. 5. 21:29
 6/10 A kérdező kommentje:

Hú ezt rosszul írtam

A fejemben elmondtam a pontos dolgokat amiket akartam de leirni elfelejtettem😂 szoval amig hideg volt esett a ho eso fagyott addig csak nappal volt kint ejszaka boxban

Mostmar kint van ejjel nappal a jo ido miatt

2021. ápr. 5. 21:35
 7/10 anonim ***** válasza:
Felteszem, amíg boxban éjszakázott, ez nem volt gond, különben előbb írtál volna.. Nekem így messziről inkább annak tűnik, hogy most bitang jól érzi magát kint, és nem nagyon akar elkerülni. De mindenekelőtt azt kell pontosan eldönteni, hogy csak makacskodik, vagy valóban rosszul lesz, ha eljön. Jó lenne, ha kerítenél valami parellist a környékről (nem vagyok nagy híve, de ők ténylegesen a lovak jelzéseit figyelik, és nem csak "majd beáll a sorba" jelleggel dolgoznak), és megpróbáljátok odébb vinni a lovat. Az is megoldás lehet, hogy marad a régi rendszer, és boxban alszik, akármennyire nem tetszik neki. Nyilván, ha bepánikol, vagy veri magát, akkor nem... De a legjobb az lenne tényleg, ha látná valaki. Ha beszélsz angolul, érdemes így utánanézni a jelenségnek, ez fejlettebb lovas kultúrákban elég gyakran elforduló dolog, és megpróbálnak segíteni a lónak, nem csak annyit mondanak, hogy makacs, és haszontalan.
2021. ápr. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ez valoszinuleg nem attol van mert rosszul lesz ha kijon a karambol. Tulsagosan jol erzi magat bent ahogy elottem is irtad. Es hat ki az a hulye aki veget akarna vetni a joletnek? Makacs nagyon es tudja hogyha kimegyunk dolgozni kell. Megprobaljam esetleg hogy a karamban is dolgozok vele es akkor tudja hogy nem csak akkor dolgozunk ha kint vagyunk hanem ugyanugy a karamban is tudunk?
2021. ápr. 6. 19:36
 9/10 anonim ***** válasza:
Én a karámot fenntartanám a pihenős helyének, viszont az is igaz, hogy alkalmanként le kell velük rendezni a "nem volt kérdés" témakört... Vidd ki futószáron, és ne foglalkozz vele, ha duzzog vagy nyavalyáskodik. De még egyszer mondom, és nagyon fontos: azt észre kell venned, ha valóban bepánikol.
2021. ápr. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Es ha bepanikol akkor a bizalmat kene megjobban fejleszteni igaz? Mert valoszinuleg nem bizik annyira a donteseimben hogy elfogadja es tudja hogy nem fog vele tortenni kint semmi
2021. ápr. 6. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!