Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit lehet ilyenkor csinálni...

Mit lehet ilyenkor csinálni egy lóval? Földről vezetem, és egyszer csak, megáll, és onnantól egy lépést se megy előre.

Figyelt kérdés

Próbálom oldalra húzni a fejét, ami miatt kibillen az egyensúlyából, és oldalra lép, ezt a lendületet kihasználva egy S betűt leírva megint beállítom egyenesbe, és ekkor néha megy tovább, de legtöbbször ennél a pontnál megint földbe gyökerezik a lába.

Valamikor meg nem menet közben áll meg, hanem alapból nem indul el.

De egyébként szabadon követ, csak szárral nem, meg a szárat sokszor a szájába veszi, és ráharap, és így nehezebb irányítani.

A ló egyébként egy 11 éves kanca, Hucul Haflingi keverék



#kapcsolat #ló #ember #bizalom #haflingi ló #megállás #szár #földbe gyökerezik a lába #egy lépést se előre #kanca hucul
2017. szept. 26. 17:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Egy ismerősöm lova is van hogy hasonlóan viselkedik, ő ilyenkor a vezetőszár végét a fara felé legyinti (természetesen nem bántja)Talán próbáld meg azt, hogy a nyakába akasztod a vezető szárat és úgy vezeted (mintha rajta se lenne, aztán fokozatosan hozzászoktatni. Nem tudom, hogy sikerülne-e, de talán egy próbát megér ha gondolod. :)

2017. szept. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Viszel pálcát magaddal, ha kell, segítséget használsz, helyzettől függően csizmahelyen kocogtatod, vagy a farán, esetleg csak mögé tartod, mint keretet (ld futószárazó ostor), vagy a farbúbot kocogtatod meg kicsit. Nem rácsapásról, meg elverésről van szó.

Ha muszáj, akkor persze lehet egy kisebb legyintéssel ösztökélni, de akkor előtte szólj neki, pl kattogj, ha nem reagál, következőnél kattogj, és csípd meg a farát. Pár alkalom után már a kattogásra el fog indulni, hülye lesz kivárni, míg megcsíped.

2017. szept. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Az enyém ugyanez pepitában. Nem elég, hogy úgy kell becserkészni a karámban, az Istennek se akar elindulni. Adhatok én bármilyen segitséget nemhogy nem.megy, hanem hátrálni kezd, ha el akarok vele indulni. De csak a karámban csinálja. Máshol nem. 1 hónapig tartott mire rájöttem, hogy nem hajlandó a vezerkanca iranyába elindulni. Szóval úgy kell vezetnem, hogy ne lássa.

( azt tudni kell, hogy a vezérkanca egy igazi gonosz telivér, nagyon kikezdi az én lovamat)

2017. szept. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Szegény! Nálam ez nem gond, mert igaz, hogy ketten vannak, de ő a főnök. amit nem értek, mert ő a kisebb, fiatalabb, meg minden. A másik ló 30 centivel magsabb, és 9 évvel idősebb, mégis a kicsi a főnök, és a másiknak a combján vannak kisebb sebek. Köszi a választ! :D
2017. szept. 29. 21:19
 5/14 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Nincs mit... esetleg vigyél magaddal jutalomfalatot. Ha nem jön veled add neki. Ez is be szokott nálam jönni. Megsimogatom, adok neki jutalomfalatot, és már jön is. Bár ez csak ideig óráig műkődik.Amíg megbízik benned rendesen. Nem szabad, hogy rászokjon arra, hogy kaját kap ha ellenszegül, szóval óvatosan ezzel. Én adtam mindig, csak az első pár alkalommal. Aztán már csak munka után, később azt is ritkítottam. A cél az, hogy te legyél a főnök a szemében. Bizalmat kell építeni, sokat foglalkozni vele, es akkor majd jönni fog.

2017. szept. 29. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Mi két lovunk is ezt csinálja, haflingi lovak. Egyikre ha felülök, csak úgy visz engem, ha a férjem rohan előtte, akkor ő megy utána. Ha nem rohan előtte, meg se moccan velem, pedig ugyanúgy ismer, én is etetem, gondozom ugyanúgy.Már 15 éve velünk vannak. Ha elindulok előtte, jön szorosan utánam mindkettő, bárhova megyek, mint a kutyák.De a hátán nem visz, férjemet igen.

Ők is egyéniségek, mi elfogadjuk őket így.

2017. szept. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Jutalomfalatot NE!! HA megáll, nem jön, még jutalmazod is, az életbe nem fog elindulni, és még követelőzni, csípni is fog érte... ÉS mindig következetesen meg fog állni, várva, hogy mikor kap végre valamit.

Semmiképp sem javasolnám megoldásként.

2017. szept. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy ez a módszer nem a kívánt eredményt éri el, ezért nem akkor adok neki jutalom falatot, ha megáll, és nem jön, hanem mindig az orra elé teszem, és amikor megenné egy picit előrébb húzom, e miatt sokszor elindul.

Példáiul félt átmenni a lécen, azért egy almával átcsaltam, és mire észrevette, már át i jött. Ezt 6 x megismételte. persze mikor átjött megkapta az almát

2017. szept. 30. 20:10
 9/14 A kérdező kommentje:

bocs, azt nem mondtam, hogy csak a kötőféket fogom meg, nincs rajta szár. és földről vezetem, nem ülök rajta, akkor nem csinál ilyet. csak azért írom, mert az egyik válaszból azt vettem le, hogy azt hiszi, hogy rajta ülök. :)

Egyébként az a módszer bevált, hogy amikor megáll, a kezemmel picit megütögetem az oldalát( és mivel nagyon érzékeny az oldalára, elég csak kicsit erősebben hozzáérni, el is indul, sokszor ügetésben)

2017. okt. 5. 17:48
 10/14 anonim ***** válasza:
Úgy csináld, hogy előbb szólj rá. Ha nem megy, szólj rá, és egyszerre bökd oldalba. Rá fog jönni, hogy ha elsőre elindul, mikor szólsz, elkerüli, hogy oldalba bökd.
2017. okt. 6. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!