Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ezt amúgy megtehetik?

Ezt amúgy megtehetik?

Figyelt kérdés

Hogy egy vasárnap elpusztult lovat, az ünnep miatt csak kedden foglalkoznak vele? És lehet nem is akkor viszik el. Abár nem tudom ennek mennyi az ideje.

De vasárnap mondták, hogy automatán adatok leadása, és kedden visszahívnak. Senki nem tudott semmit mondani kit kell hívni vagy mit kell csinálni... Ez normális?

Hogy addig a gazda már bocsánat a kifejezésért, de lét napig ott érleli a lovat az udvarán? Ha éppen nem tudja maga eltemetni, vagy nem tudja sehova elvinni? Ilyenkor mi van? Ezt a részt még nagyon nem tudtam megemészteni.



2021. ápr. 6. 20:48
 1/6 anonim ***** válasza:
98%
Azt nem tudom, hogy ezek a "megsemmisítők" dolgoznak-e ünnepnapon, hètvègèn, de az nem opció, hogy a gazda maga temesse el. Ezt már nem lehet. Látom a környèken, a nagyobb tetemet el kell vitetni. Nem olcsó, de csak így lehet
2021. ápr. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen. Értem én, hogy húsvét, de egy halott embert se hagynak ott a házban a családdal 2 napig... Ilyenkor nem kell itt is valami ügyeletnek lennie, vagy ilyesmi? Erre gondoltam. Ráadásul ahol kisgyermek is van. Meg szomszédok. Szerencsére nem volt meleg. De ha ez nyáron van. Addig ott nézzük a felpufgadt meg oszlásnak indult tetemet? Meg addig pl a kisgyermekek házfohságra vannak ítélve, mert a döglött állatt mellé csak nem engedik ki.
2021. ápr. 6. 21:32
 3/6 anonim ***** válasza:
98%
50kg felett tilos temetni állatot otthon, mert taoajszennyezésnek számít, higiéniailag kifogásolható, veszélyes.
2021. ápr. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Úgy látom értitek a lényeget....

#1. Azt meg hagy döntse már el a ló gazdája, hogy mit csinál a saját lovával. Nyilván akit szeretett nem fogja megnyúzni azt megenni.


Másik, hogy nem lett eltemetve, de nyilván megfordul az ember fejében, hogy inkább mint kint rohassza 2-3 napig a tetemet.

2021. ápr. 6. 21:36
 5/6 anonim válasza:
100%
En nem tudok erdemben hozzaszolni, de teljesen egyetertek veled, kerdezo. En sem szivesen neznem, ahogy az egykor szeretett allatom/csaladtagom a kert kozepen rohad...
2021. ápr. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen esetben a hatósági állatorvost kell hívni, hátha tud ajánlani olyan dögszállítót, aki ünnepnap is dolgozik, viszont erősen feláras lesz.
2021. ápr. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!