Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A házmester megakarja tiltatni...

A házmester megakarja tiltatni a közgyűléssel és a közös képviselővel hogy a kutyámmal a liftben közlekedjek. Megteheti?

Figyelt kérdés
Naponta 4-szer, 5-ször viszem sétáltatni, millió+egy betegségem van de ha nem lenne, akkor is szerintem semmi köze hozzá.Azért félek mert a mai világban már mindent eltudok képzelni...

2018. ápr. 7. 11:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%
Van erre konkrét oka? Pl. a kutya beszennyezi a liftet? (Esetleg kellemetlen a szaga?) Ezek ellen lehet tenni, és meg lehet egyezni a lakókkal. Ha vannak más állattartók a házban, illetve barátaid, őket is magad mellé állíthatod a közgyűlésen. Ha nincs konkrét, orvosolható oka annak, amit tenni akar, csak pusztán rosszindulatból tenné, és a közgyűlés hozna egy ilyen határozatot, akkor azt meg lehet támadni bíróságon (60 napon belül kell egy beadványt benyújtani), és a kisebbség érdekeinek jogos sérelmére hivatkozva kell megtámadni a határozatot. A pereskedés helyett jobb lenne kideríteni a háttérben rejlő mozgatórugókat, és megegyezni, de ha minden kötél szakad, úgy tudom, ezt lehet tenni. Remélem, tudtam segíteni.
2018. ápr. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
"jogos érdekeinek sérelmére", elnézést, rossz volt a szórend.
2018. ápr. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
94%

Mi az oka hogy ki akarnak tiltani? Nem hiszem hogy valamilyen ok nélkül ezt elkezdenék erőltetni. Esetleg a kutya elvégezte már a dolgát a liftben? Vagy sárosan összepiszkolta? Van olyan lakó aki nem szereti a kutyát és zavarta hogy közösen be kell vele szállnia a liftbe?

Most elsőre ilyen indokokat tudok elképzelni hirtelen.

2018. ápr. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
36%
"millió+egy betegségem van" Hogy mi ?
2018. ápr. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

De miért?

Nálunk egyébként nagyon rendesek a kutyások. Ha együtt érünk a lifthez, akkor felajánlják, hogy majd küldjem vissza liftet. Mert azért a kutyáknak sokszor szaguk van. Vagy csak szimplán nem férünk el, nagyobb kutyáknál.

Valakinek gondolom, volt valami panasza, nem maguktól találták ki.

2018. ápr. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
90%
Lakásban tartott kutyáknak kevésbé érezhető a szaguk, mint a legtöbb embernek. Melegben eleve indulnak azzal az előnnyel, hogy ők nem izzadnak, míg a szomszédok szépen hozzád préselik a liftben a nyirkos, büdös testüket...
2018. ápr. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
93%

Nálunk nagyon sok kutya van a panelban. Soha nem volt semmi gond. A gondnoknak is van kutyája a gondnoki lakásba itt nálunk. Van, hogy sáros a lift a mancsoktól, van hogy valamelyik kutya odapisil. Természetesen efelől a gazdik gondoskodnak, és tisztán tartják mindkét liftet, ha bármiféle koszt okoztak.

Barátnőm anyukájánál nincs lift, egy kutyus van a panelba, amit megengedtek. Nem ugatós, mégis lázong a ház a kutya miatt. A gazdi fertőtleníti a lépcsőt mindennap, mégis lázonganak. Kutyaszag sincs.

Sokszor nem értem az embereket.

2018. ápr. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Mik a kifogások?

Mert nem mindegy, hogy a kutya összepisilte, összesározta a liftet stb., vagy azért mert CSAK.

Én is éltem társasházban, utaztam liftben kutyákkal, egyetlen gazdi kivételével semmi bajom nem volt a kutyásokkal. Akkor még nekem nem volt kutyám. Egyetlen gazdi (fiatal lány volt akkoriban) tartotta úgy a kutyáját, hogy felszólította őt a lakóközösség. Nem vitte le elég korán reggel a kutyust, így folyton bepisilt a lakásba. Emiatt a lakás is büdös volt és a kutya is. Mindig tudtuk, hogy mikor lifteztek, mert kiszellőztethetetlen volt a kutyaszag.

Ha a te kutyád ápolt és nem szennyezi össze a liftet, akkor nem hiszem, hogy eltilthatnának a lifthasználattól.

Kaptál valami írásos megkeresést ezzel kapcsolatban?

2018. ápr. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Az oknak semmi köze a kutyához.(Édesapámmal szólalkoztak össze a lépcsőház fűtése és az épület beburkolásának ügyében és így próbál bosszút állni - rajtam...

12 éve soha semmi gondom nem volt egyetlen lakóval sem.Mindenkit előreengedtem akiről tudtam vagy gyanítottam, hogy nem szívesen száll be kutya mellé a liftbe.

Egyébként azt is hozzáteszem, hogy 12 évesen a kutyusom nem bírnám ezt a rengeteg lépcsőzést, hiszen ha rossz a lift akkor is alig tudunk felvánszorogni a 8. emeletre.

Ki van készülve szegénynek a dereka ennyi idősen.

Szóval még állatkínzás lenne.+Egyszerűen kivitelezhetetlen.

2018. ápr. 7. 21:20
 10/14 A kérdező kommentje:

Elfelejtettem írni felettem levő segítőmnek, hogy nem kaptam írásos megkeresést.Szóban fenyegetőzött.Én nem akartam veszekedni egy idős emberrel ráhagytam.A lakóknak semmi gondja nincs vele.Tiszta, ápolt, szinte egyáltalán nem ugat, nem pisil vagy kakil be.

Szóval a lakótársakkal semmi gond.

Viszont nagyon jóban van a közös képviselővel aki a markában tart jó néhány embert

2018. ápr. 7. 21:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!