Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen lovat ajánlotok elsőnek?

Milyen lovat ajánlotok elsőnek?

Figyelt kérdés

Lány vagyok kb.160cm 45kg(innen már következtethettek a koromra)

Lassan egy éve járok lovagolni az ügetés már megy és a vágta meneget kb.7-szer csináltam, ugrani kb.3-szor ugrottam, de szeretnék vele majd ugratni is és igazából mindent, ha lehet versenyekre is járnék vele. Szeretnék egy lovat a későbbiekben, a fajták amikben gondolkoztam:

- Nóniusz

- Lipicai

- Holland melegvérű

- Mezőhegyesi sportló

- Angol-arab

- kisbéri felvér


Ezek így tetszenek tulajdonságilag is és kinézetre is. Nekem fontos,hogy marmagassága minimum 155cm legyen és nagyon max.170cm.

Tulajdonságban szeretném, ha kitartó lenne, nyugodt, de azért huncutkodjon is egyszer-egyszer, barátságos, a kecsesség is jó, ha van, de ha csak ez nincs az nem baj. Csikót szeretnék leginkább, hogy mindenre én taníthassam meg. Én Romániában élek szóval légyszi lejbe mondjatok árat hogy kb. mennyi egy ló!:)

Előre is köszönöm a válaszokat!


2021. ápr. 15. 10:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ne haragudj, nagyon meghökkentett a mondatod:

"Lassan egy éve járok lovagolni az ügetés már megy és a vágta meneget kb.7-szer csináltam, ugrani kb.3-szor ugrottam" 7x vágtáztál, de már ugrottál 3x?? Milyen helyen lovagolsz? Ez kicsit kritikán aluli, hogy 7xi vágta után ugrani engednek, ugrattatnak.

".160cm 45kg(innen már következtethettek a koromra)" Nem következtethetünk biztosan ebből a korodra, de nem is ez a lényeg.

Ne fajtára keress, hanem egyedre. Fontos lenne tudni mi a célod. Versenyezni szeretnél, vagy hobbi, vagy megékhetés, egyáltalán nem mindegy.

A legfontosabb amit kiemelnék, hogy tapasztalt, jól idomított ló legyen, minimum 8-10 éves.

2021. ápr. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
1. Tehát nem vágtából ugrottam hanem ügetésben:) a vágtát még csak könnyítve próbáltam ülve még nem!
2021. ápr. 15. 10:33
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

1es vagyok.

Nem gondolom, hogy elég tapasztalt lennél egy lóhoz, nem bántásból mondom egyáltalán. A helyváltáson is érdemes lenne gondolkoznod, mert az edződ/oktatód felelőtlen.

2021. ápr. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Csikót semmi képp, majd ha lesz 10+ éves lovas tapasztalatod na majd akkor.

Mert csak elrontanád.


Ezek alapján amit leírtál, meg hogy fajtákat soroltál, nem való neked még semmilyen ló. Járj lovagolni még pár évig és ha biztosra megy már a vágta és tudsz majd idomítani, na akkor nézelődj a lovak között, addig ne.

2021. ápr. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Az utolsó válaszolónak mondanám, hogy leírtam, hogy a későbbiekben csak most kíváncsi voltam a véleményekre.
2021. ápr. 15. 10:48
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Őszinte leszek, bár nem tudom mennyire leszek ezzel népszerű.

Körülbelül 1 éve járhattam abba a lovardába, amikor az edzőm mondogatni kezdte, hogy nekem nagyon jó lenne egy saját ló. Győzködni kezdett, sokat beszéltünk róla, linkeket is küldött különböző lovakról. Ekkor voltam ~18 éves, apával totálisan meg voltunk indulva, de anya nem hagyta. Kicsit veszekedősebb időszak jött és végül nem lett ló. És így, majdnem 21 éves fejjel, azt tudom mondani, hogy jobb, hogy így történt. Most értettem meg igazán anya miért nem hagyta, és már kicsit más szemszögből is nézem az edző hozzáállását.. Hihetetlenül korai lett volna, arról nem is beszélve, hogy azóta olyan dolgok történtek, amikre nem igazán számítottunk.

Ezt azért írtam le, hogy szemléltessem, hogy nem szabad elhamarkodottan lovat venni. Hatalmas felelősség, elkötelezettség és nem lehet csak úgy "eldobni". Hatalmas élmény lehet a saját ló, de sajnos nem mindenkinek való. Szóval én saját tapasztalatból mondom, hogy alapozd a tudásod, járj ki többet, ha teheted, de lovat csak később vegyél. Akkor is egy idősebb, tapasztaltabb lovat kell venni, csikót hatalmas tapasztalattal szabad csak.

2021. ápr. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Álmodozó kislány vagy, ez a tudás kevés egy saját lóhoz, egy tapasztalthoz is, nem ám egy csikó hoz, szóval még kell jó pár év, mire odaérsz, hogy ezeket meg tudd valósítani. Árban olyan 10-17000 lej egy olyan ló, ami amatőr szintű versenyzésre való. És ez csak a ló, a felszerelések a tartás, az edző (ha versenyezni akarsz) plusz költségek.
2021. ápr. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kérdés minimum 8-10 év múlva lesz aktuális. Én első lónak bármilyen nyugodt, 15-16 éves heréltet ajánlanék. Lipicai vagy nóniusz félvéreket egészen normális áron adják el.(De nagyon változó) Velük nem fogsz versenyen ugrani 1.20-at, de 50 centit lehet. Nagyon jó lesz tanító lónak, de ez nem azt jelenti, hogy lusta, vagy rossz.

Anglo-arab nagyon menős, érzékeny és drága általában. Hollandi sportló is, ha jó származású (ha nem, akkor meg felesleges, hogy tisztavérű legyen). Szerintem ennyi idő alatt még nem döntötted el, milyen szakágat választod. Lipicai, nóniusz alapvetően dílovaglás(vagy fogat), anglo-arabnak nincs kifejezetten 1, amiben kimagasló, Sportló, KWPN leggyakrabban ugrásra vagy díjlovaglásra való. De majd ha több tapasztalatod lesz, úgyis könnyebben fogsz választani.

Lehet csikó (nem most), de akkor egy nagyon jó szakember foglalkozzon vele, mindenben, minden nap segítsen. De még rengeteg időd van, hogy gondolkozz ezen, addig is sokat olvass utána mindennek, tanulj, menj el edzésre, akkor is, ha nincs olyan nagy kedved, mert esik, vagy fagy :)

2021. ápr. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az utolsó válaszolónak, sokat segített! Természetesen ennyi tapasztalattal még nem szeretnék lovat, mert szerintem szegény nem lenne jó kezekben:)
2021. ápr. 15. 20:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!