Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen lovas képzéseket...

Milyen lovas képzéseket tudtok/ajánlotok?

Figyelt kérdés

Gimi után nagyon szeretnék lovakkal foglalkozni! Jövőre fogok érettségizni és nem igazán tudom hogy mit szeretnék csinálni, annyi biztos hogy állatokkal és/vagy lovakkal szeretnék foglalkozni; vagyis főleg lovakkal! Ehhez kérném a segítségeteket; hogy esetleg milyen lovas képzések lehetségesek érettségi után után?!

Előre is köszönöm a válaszaitokat!



2013. márc. 12. 10:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom helyetted megmondani, hogy lovász, lovasoktató, vagy kaszkadőr legyél-e, mert pl. ez a három eléggé eltér... De lehetsz lótartó, lovarda vezető, lótenyésztő, lógondozó, állatorvos... Akár "mezei" versenyző is (értsd - komolyabb szinten, van elég sok lovas szakág [minden, amit a FEI annak fogad el]), lovasedző, lovastúra vezető, belovagló, esetleg vannak, akik célzottan az elrontott lovakra specializálódnak, szinte végtelen a lehetőségek tárháza, mert lehetsz akár mezőgazdasági munkás is, az ökörerő helyett ma már ott is hódít a ló, mint igaerő (gépesítés mellett akár), külföldön gyakori, hogy az erdészek lovakkal járják a területet (az ottani terepviszonyok miatt indokolt), Spanyolo.-ban a bikaviadalokon gyakori "segítség" a ló...
2013. márc. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ja igen, kihagytam, van lovasrendőr is, fogathajtó, ha van hozzá kellő tudásod, akkor taníthatsz szabadidomítást, vagy a lovakat is betaníthatod különféle dolgokra, mehetsz bírónak is vagy pályaépítőnek - mindhez más végzettség kell, már amelyikhez kell.

Gyógyszeriparban a vemhes kanca vizeletéből nyernek ki olyan anyagokat, amelyeket gyógyszerekbe lehet tenni, esetleg ezzel is lehet dolgozni (eljárás fejlesztése, vagy annak a technikánka ,ahogyan a vizeletet gyűjtik, elég macerás és sok nyűg a lónak is a mai megoldás), bár ez nem közvetlen a lóval való foglalkozás már.

2013. márc. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Nézz körül itt: [link]

Lovas képzések, a lovak és lovasok életét, munkáját segítő szakmákat oktató intézmények listája.

2013. márc. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 flóra13 ***** válasza:
Nekem is hasonló problémám van bár én még csak ált sulis vagyok, és nem tudom milyen gimibe menjek, de utána mindenképp kaposvara / pannon lovasakadémia/ akarok járni vagy lovassport szervezőnek vagy sportló tenyésztőnek, de az a baj, ha ezt a felnóttek nem mondom, egyből azt gondolják, hogy ez még mindig nem nőt ki az én kicsi pónim korszakábol, pedig nekem ez nem egy korszak, hanem egész éltemben lovakkal akarok foglalkozni, mint a munkámként, mint a hobbymként
2013. márc. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és a linket!! :)
2013. márc. 12. 23:08
 6/6 anonim ***** válasza:
Esetleg még lehetsz patkolókovács, vagy ha ráérsz hobbiként is kitanulhatod, ha lesznek lovaid, hasznos lehet, ha meg tudod őket magadnak körmölni, szükség esetén patkolni.
2013. márc. 12. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!