Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy pacival aki nem fogadja...

Egy pacival aki nem fogadja el a zablat es nem akar tamaszkodni szinte iranyithatatlan mert kirantja a szarakat a kezembol mit lehetne csinalni? Nem az en lovam csak probalok segiteni egy baratomnak hatha en jutok valamire ezert itt kerdezem

Figyelt kérdés

Sok videot neztem youtubeon

Peldaul hogy megtart a szar es ha enged en is engedek es igy megtanulja hogy ha enged es tamaszkodik nincs nyomas csak egy finom kapcsolat a kezem es a szaja kozt. Hasonlo tanacsokat tudtok adni? Rangatja a fejet mindig ossze vissza


2021. ápr. 15. 20:32
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mikor nézte orvos, nem árt megnézni nincs-e baja. Érdemes kipróbálni hackamort, úgy jobban támaszkodik-e. Különféle zablákkal kísérletezni... Lehetne futószárazni kikötőkkel, úgy erősíti a hátát és a nyakát. Mennyi idős a ló? Mert ha fiatal, lehet azért nem támaszkodik, mert nincs egyensúlya. Legjobb edzőt hívni:)
2021. ápr. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Meg fiatal lo

Az egyensulyat hogyan lehetne fejleszteni?

2021. ápr. 15. 21:01
 3/20 A kérdező kommentje:

Es azzal kapcsolatban esetleg hogy miert nem lehet iranyitani? Erovel huzza a fejet es nem lehet iranyitani mert tul eros egy emberhez kepest

Eldontotte hogy nem es o ebbol nem enged. Nem lehet elore lovagolni

2021. ápr. 15. 21:03
 4/20 anonim ***** válasza:
87%

Egészségileg rendben van? Nyereg pöpecre passzol? Fogai, szája belül okés?


Ha minden okés, akkor csak tudatlan mert még fiatal.


Ha nagyon húzza a kezed. Fogod és ha van benned annyi erő akkor nagyon erősen visszahúzod a fejét utána lazítasz a száran. Ha nem vagy ilyen erős, finoman ránts bele a szárakba, ne fájjon neki csak lepődjön meg és kapja fel a fejét.

Ezt az elvet kövesd, hogy húzol? Hát akkor én is húzok. Engedsz? Akkor én is engedek.


Egy idő után lefog neki esni a tantusz, hogy ha beletehénkedik a szárba akkor az kellemetlen lesz, de ha szépen támaszkodik és nem tépi a kezed, akkor te se téped a száját.

2021. ápr. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Sok futószárazás:) Mivel fiatal, ezért még nem tiszteli úgy az embert, próbálgatja az erőtöket, felülkerekedhet-e rajtatok. Na ezt nem szabad hagyni. Nagyon határozottnak kell vele lenni. Ha szárra nem enged, akkor marad a tessúly illetve a csízmasegítség. Csináljatok sok változatos feladatot, kössétek le a figyelmét, ne legyen ideje azon gondolkozni, hogy hogyan szúrjon ki veletek. A futószárazás egyébként ebben is segíthet. Kikötőket is használhattok. Lovardában vagy otthon vagytok? Érdemes edzőt hívni, ha tehetitek, mert sokat segíthet, esetleg ő is felül és kicsit rendbeteszi az agyacskáját. Én is lovaglok most egy fiatal lovat, ő is hisztizni szokott a pályán mindig egy pontban kifordul. Őt nem lehet pálcázni, mert ágaskodik. Le kell valamivel kötni a figyelmét, nekem ez vált be. Sok sikert:)
2021. ápr. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Csizmával kell lovagolni. Ha a kezeddel akarod megoldani ami elől van baj a lóval, akkor csak feszesebb lesz ló. A tamaszkodás az nagyon alap dolog, a kiképzés egyik első eleme, nálunk már a 3-4 éves csikók is szépen támaszkodnak, engednek, próbálnak csizma között menni. Próbáljátok meg odaadni a hétre a lovat egy németes lovaglású lovas alá.
2021. ápr. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokt
2021. ápr. 15. 22:46
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 4es!

6os vagyok.

"Ezt az elvet kövesd, hogy húzol? Hát akkor én is húzok. Engedsz? Akkor én is engedek.



Egy idő után lefog neki esni a tantusz, hogy ha beletehénkedik a szárba akkor az kellemetlen lesz, de ha szépen támaszkodik és nem tépi a kezed, akkor te se téped a száját."

Az a gond, hogy ez nem így megy. Száz meg száz ilyet láttam már, és a ló nem engedni tanult meg, hanem megtanult beletehénkedni a szárba, ahogyan te fogalmaztál. Ponz ezért, mert úgy is erősebb nálad, nem szabad hagyni, hogy egyáltalán ráfogjon a kezedre. Ha belemész ebbe a húzás-vonásba nagyon nehéz kikerülni belőle, mert a ló nagyon is szereti játszani. Mondhatod, hogy a lónak fáj ha húzod a szárat, egy ismerőmet megkérték nemrég hogy fogja meg két szárra a lovat földről, az meg egyszerűen, minden gond és feszültség nélkül felemelte a nyakával és métereken keresztül cipelte, letette és ismét megemelte. Ugyanezt a lovat puha kézzel el lehet lovagolni, de csak akkor, ha rajta van a csizma.

Amelyik ló hajlamos ráfogni a kézre, az nagyon könnyen belemegy ebbe a játékba, és elveszted a befolyásodat anélkül hogy észrevennéd.

2021. ápr. 15. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

#8 Nálunk 3 csikó is ezzel lett belovagolva és pöpecül megy mindegyik, mert így voltak képezve az elejétől fogva. Nyomás-engedés.


Az én lovam is így van lovagolva, ha rángat, megrángatom. Ha nem rángat, nem húzgalja lefele a fejét akkor én is csak tartom a szárat. Ha beletámaszkodot picit engedek, de utána megtartom, ha elkezdi lehúzni a fejét, tehát tehénkedni próbál, akkor fogom és visszahúzom a fejét, utána engedek neki, hogy ott támaszkodik jo helyen ahova en tettem a fejet.


A lovak ezt értik, ha valamit jól csinál, leveszed róla a nyomást és engeded pihenni, ha nem akkor meg valami kellemetlen következik vagy addig marad a kellemetlen nyomás amíg nem enged. Ha erre rájön, hogy mi a kulcs minél hamarabb teljesíteni fogja a lovas kérését, mert tudja es szereti ha pihenhet és nem kérnek tőle semmit.

2021. ápr. 16. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 9!

Persze, ez a módszer hobbilovagláshoz, illetve 120-130 cmig tökéletes. De komolyabb munkához már nem alkalmas, mert nem valódi tápaszkodás képez, nem enged úgy tarkóból és hátból ahogy igazán kéne.

2021. ápr. 16. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!