Kezdőoldal » Állatok » Lovak » LOVASOK! Mit tegyünk vele?

LOVASOK! Mit tegyünk vele?

Figyelt kérdés

Hol is kezdjem...Ezt a szép kis heréltet csikó korában egy felelőtlen lány ott hagyta bértartásba a faluszéli lovardában...

A tulaj belovagolta nagyon kezes...A barátnőmmel megérdeklődtük hogy van-e lehetőség lovaglásra és hogy mennyi az annyi:)A bácsi(60év)körül van...Ő simán ellovagolja.Elmondott mindent és, belement a dologba.Ingyen lovagolhatjuk.Kaptunk kulcsot meg adott nyerget kantárt futószárt...stb Nagyon izgatottan látogatjuk szinte minden nap...Van,hogy dél előtt és délután is..Van egy körkarám ott szoktuk edzeni.Szépen megy neki,de néha annyira lusta.Csak akkor adunk neki jutalmat ha engedelmes:)Tegnap pl nagyon de nagyon nem akart dolgozni lépésbe elmegyegetett de volt hogy megállt és lecövekelt.Ügetni nagyon nagyon keveset akart.Mindig ellnőrizzük semmi sem nyomja vagy ilyesmi...

A gazdája szerint nem vagyunk elég határozottak..

Pálcát használunk erősen ott a sarkunk de semmi.

Vigyünk sarkanyút?Mit tegyünk hogy engedelmesebb legyen?:S


2010. aug. 21. 19:14
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Győr-Moson-Sopron megye.
2010. aug. 22. 21:40
 12/21 anonim ***** válasza:
En is Győr-Moson-Sopron megyében lakok. Helyileg hol? Mert ha akarod akkor elmehetek és megnézhetem a lovat, és szívesen segítek is. Nekem is van 2 lovam. Egy 10 éves arab herélt, gyakorlatilag annyit tudott amikor megvettük, hogy rálehetett ülni, most meg ugratok vele, hobby szinten,en lovagoltam be. A másik lovam meg egy 1 éves harapós Magyar sportló kanca.
2010. aug. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Az, hogy ott a sarkatok az nem jelent semmit. Tisztázzátok vele, hogy ki a főnök. En ahova járok lovagolni a 2 lovam mellett ott van 2 lustább ló is. Ha én ülök rajtuk akkor mennek mint a parancsolat, ha más akkor meg alig vánszorognak. Uccso voltam.
2010. aug. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Ha akarod, hogy segítsek akkor írj e-mailt.
2010. aug. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Mármint privátot.
2010. aug. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Győr mellett lakom...
2010. aug. 24. 09:52
 17/21 A kérdező kommentje:

Már megoldottuk...

4 órás terep után nem csoda hogy fáradt volt:)

Ja és bocsi de nem a bácsi lovagolta be hanem elvitte Pérre betörni Gullivert.

Köszi a válaszokat!

Ha egyéb jó tanáccsal szolgálsz az megköszönöm:)

2010. aug. 24. 20:47
 18/21 anonim ***** válasza:
Ha bármi kérdésed van akkor írj privátot. Ok?
2010. aug. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

az elsőnek adok igazat..

aki nem tud lovaolni NE hasznákjon sarkantyút.!!!!!!!

és ez nmem így meg yh vigyünk sarkantyút vagy se.?!

!!!!

a srknatyú használattát ugyan úúgy meg kell tanulni.!!!!

2010. aug. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
kéne edző, lovastudás, és igaz hogy a pálca ritkán használható amúgy büntető eszköznek, de a pálca használata a ló segítség adására és bizatatására való. és ne csesszétek el a lovat szerezzetek edzőt és legyetek határozotabbak.
2011. febr. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!