Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovaknak milyen hangjelzések...

Lovaknak milyen hangjelzések vannak?

Figyelt kérdés

Szoktam látni, hogy amikor a ló megtorpan vagy vezetik és nem akar menni, akkor a lovas ilyen kattogó hangot ad ki a szájával és a ló abbahagyja a nem kívánatos viselkedését.


Milyen hasonló hangjelzések vannak még? És amúgy hogyan kell kiadni ezt a kattogó hangot? Remélem értitek, hogy mire gondolok.



2021. ápr. 18. 17:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyesek elindításkor használnak egy ilyen cuppogó hangot, de nem igazán lehet elmagyarázni, hogyan kell kiadni. Másról én nem tudok.
2021. ápr. 18. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Az az érdekes, hogy hangokról egyáltalán nem esik szó oktatóanyagokban. Akkor honnan jönnek ezek a kattogások, cuppogások? Nincs olyan lovarda, ahol még nem hallottam volna legalább egy lovastól.
2021. ápr. 18. 17:37
 3/13 anonim ***** válasza:
77%
Nálunk a lovardában hang nélkül tanítottak lovagolni, nem is szabadott ott edzésen hanggal indítani. (előző vagyok)
2021. ápr. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Természetesen nem edzés közben gondoltam, de mindjárt keresek egy videót róla, hogy egyértelmű legyen.
2021. ápr. 18. 17:46
 5/13 A kérdező kommentje:

Tereplovaglás, a ló bizonytalan, kattog neki, hogy menjen a gödörbe:

https://www.youtube.com/watch?v=_igTWOvwJOo&t=355s


Lovat megpróbálja odahívni:

https://www.youtube.com/watch?v=d_rt7fyiP3M&t=2m11s

2021. ápr. 18. 17:51
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Cc, kk
2021. ápr. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Bármit lehet, attól függ, hogy mit tanul meg a ló, a lrgtöbben a kattogást, meg a cuppogást csinálják, de Én például a "lépés, üget, állj" hármast alkalmazom lovaglás közben is
2021. ápr. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Először a belovagláskor hanggal kezdenek el dolgozni földről. Majd lóháton először hanggal, majd hozzá adják az egyéb segítségeket. Ha a ló összeköti a feladatokat, akkor nem használják őket. Díjlovas versenyeken pl hibapontot ér. Ezért is nem tanítják gondolom egyes lovardákban. De akik nem akarják ilyen magas szintre vinni gyakran használnak hangsegítségeket. A kattogás, fütyülés, cuppogáson kívül szavakat is szoktak. Például mondják megfelelő hangsúllyal, hogy ügetés, vagy vágtát, esetleg lépés. Vagy szidásnál a na, ne, elég, stb. A ló tudja, hogy ilyen szavaknál mi a feladat, nem kell feleslegesen a szárat használni.
2021. ápr. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Olyan hangjelzést használ a lovas, amilyet szeretne.

Vannak pl. Mozgásra bíró hangsegítségek, mint a csettegés, cuppogás, "klakk-klakk", a tapsolás (nyilván földről)

Vannak nyugtató hang segítsék pl. Mély hangok (hó), sss, pürrögés ( ez a németeknél elterjedtebb), de én például attól függőem hogy hogyan akarom lassítani, vagy nyugtatni a lovat egyszerűen beszélhetek nyugodt hansúllyal, "pszpszpszpsz" hangot adhatok ki, vagy kuncoghatok(, amiből a ló egyből megérti, hogy nem jelent komoly veszélyt amitől fél), faluhelyen és néha én is alkalmazom a lóhoz amikor azt akarom hogy 1-2 jármóddal lassabban menjen, az a fütyülés, füttyentés.


Tényleg akármilyen hangot meg tudnak szokni jelzésnek.

2021. ápr. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Tényleg, most jut eszembe a szavakról a régi klasszikus. "Hóóó". :D Mennyiszer hallottam kocsis lovaknál és eszembe sem jutott eddig...
2021. ápr. 18. 18:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!