Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Párommal szeretnénk pihenéskén...

Párommal szeretnénk pihenésként menni lovagolni de még eddig nem lovagoltunk. Engedik majd hogy így lovagoljunk mikbe fognak segíteni milyen öltözetbe érdemes menni?

Figyelt kérdés
Aki elsőként ment mesélje el hogy milyen volt. Köszi előre is a fontos válaszokat :) (Mindenki válaszát várom)
2010. aug. 22. 17:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Elsőnek futószáron megtanulod az alapokat, majd ha már eléggé biztosan tudod ezeket, akkor osztályban is mehetsz.
2010. aug. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Először keressetek lovardát, ahol oktatással is foglalkoznak. Lovaglókobak kell mindenképpen, ajánlatos a lovaglónadrág, aminek nincs a lábszár belsején varrás, ami feltörné a combok belső felét. Ajánlatos megfelelő lábbeli, lovaglókesztyű. Jó helyen, jó oktató mindenben segíteni fog. Csak pénz kérdése, mert gyönyörű sport, de nem olcsó. Sem a minimális felszerelés, sem az órák. Mindenesetre sok sikert, jó kikapcsolódást.
2010. aug. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

én magán lovardába mentem a város szélére.

Nagyon rendes volt a vezetője, aki egyben az oktató is. Mindenben segített,nem klett semmit vinni csak pénzt. adott kobakot meg kesztyűt is. egyedül az volt a feltétel hogy szabadidő nadrágba menjek ami kényelmes. sajnos én abbahagytam pont a futószár nélküli óra elött :( a mai napig bánom...

2010. aug. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Attól függ mennyi alkalommal akartok menni, ha csak egyszer kétszer, akkor elég egy szilárdabb sportcipő, egy kényelmes nadrág, póló, a kobakot általában a lovarda biztosítja (legalábbis kötelező lenne).

Ha komolyabban gondoljátok, akkor érdemes újonnan beruházni fejenként egy kobakot, a többi holmit akár használtan is beszerezhetitek pl lovaglónadrág, kesztyű, lábszárvédő, így olcsóbban jöttök ki.

A legelső órákon futószáron mentek, aztán ahogy fejlődtök úgy engednek titeket szabadon a karámban. Az első pár alkalom igencsak izomlázas lesz, mert elkezditek a tanügetést gyakorolni, ami nem kevés izommunkával jár és pár alkalommal néha úgy érzi az ember ez sose fog menni, de aztán szépen belerázódik.

Ha csak egyszeri alkalomról van szó, sok helyen egy gyorstalpaló után vállalnak sétaterepeket, amikor elvisznek egy órára a környéken sétálni.

2010. aug. 23. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
hát elöször sztem valami oktatást vegyetek .. kopak , cheps , meg ha nincs lovagologatyád akkor megteszi az ilyen melegitöalsó .. :) 6 éve lovagolok .. nem nehéz .. de ne vágtázzatok egyböl:D
2010. aug. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!