Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A csatlakozás feltétlenül...

A csatlakozás feltétlenül szükséges a ló bizalmának elnyeréséhez? A szabadidomítást hogyan érdemes elkezdeni? Meg a Pat Parellit? Milyen alapokat kell tudnia ahhoz a lónak

Figyelt kérdés
2012. márc. 24. 16:53
 1/7 anonim ***** válasza:
53%

Pfff....Egyáltalán nem. A csatlakozás kezelhetetlen, bizalmatlan vagy teljesen vad lovaknál kell alkalmazni.

Nem feltétlenül de még csak nem is szükséges. Sőtt..igazából teljesen fölösleges csak egy játék amikor együtt töltötök több időt. Ennyi.

2012. márc. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
55%
Nem vagyok ellene az ilyen módszernek, de gondolj bele, az őseink akár harci, akár munka lovainak feltétlen bízniuk kellett a gazdájukban. Akkor még ne is ismerték a csatlakozást, mégis sikerült nekik a ló bizalmába férkőzniük. Szóval, nem feltétlenül szükséges egy átlagos, kiegyensúlyozott lónál.
2012. márc. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
65%
Hát ha már a parellizéshez is alapképzettség kell a ló részéről, akkor oltári baj van. A parelli-játékokat egy teljesen átlagosan, de normálisan nevelt féléves csikó tökéletesen tudja. A csatlakozást meg felejtsd el, vadlónál rendben van, de istállókörülmények között született és tartott lónál nemhogy szükségtelen, de még káros is. A ló nem fogja érteni, mi a fenét akarsz tőle, jó esetben azon gondolkodik, mitől bolondultál meg, rosszabb esetben elveszíti minden beléd vetett bizalmát, mert te - láthatólag minden értelem és cél nélkül - hajszolod őt egy körkarámban.
2012. márc. 25. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Őszintén...miben nem értetek egyet hogy lepontoztatok?

Abban hogy egy kiegyensúlyozott lónál nem feltétlenül szükséges a csatlakozás, vagy abban hogy a lovas őseinkben megbíztak csatlakozás nélkül a lovaik? Mert ezt a kettőt írtam csak, még is le lettem pontozva. -.-"

Amúgy nem tud érdekelni dislike, de érdekelne.

2. válaszoló.

2012. márc. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

*...de érdekelne hogy mi az oka.

Bocsánat, ez kimaradt.:D

2012. márc. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
nem én pontoztalak le
2012. márc. 25. 11:28
 7/7 anonim ***** válasza:
Jajj, nem is neked szólt.:))
2012. márc. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!