Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan kell helyesen combra...

Hogyan kell helyesen combra engedni?

Figyelt kérdés

Befele hajlitom, belso csizmat hatrebb tolom, probalok sulyponttal kifele dolni, az oldalazas iranyaba, de nem akar keresztbe lepni a lo. Vagy hajlitva megy tovabb, vagy elkezd a palya fele befele menni. Ha kifele hajlitva csinalom, hogy ugy oldalazzon, akkor inkabb nekimegy fejjel a karamnak...

Az edzom azt mondta, hogy palcaval segitsek ra, hogy tudja a lo, hogy mit akarok. Csak az a baj, hogy annyira erzekeny ez a lo a palcara, hogy ha eppen hozzaer, megugrik vagy elszalad. O latja a torekvest es allitolag ez a lo is tud mindent, csak helyesen kell adni a segitseget. Foldrol "megmutattam" neki, hogy mit akarok, eleje koruli fordulasnak hivjak azt hiszem, akkor szepen keresztbe rakta a labat, de a csizmara engedes nem megy. Valamit rosszul csinalok?


2021. ápr. 28. 21:17
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
48%
A súlypontodat tök rossz helyre teszed azzal ha kifele dőlsz, jól reagált rá a ló. Amerre hajlítod a fejét arra terhelsz picit jobban, nem kifele, mert ha kifele terhelsz akkor befele tolod a lovat.
2021. ápr. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
68%

A lovat nem hajlítjuk combra való engedéskor, hanem állítjuk.

Fal mellett érdemes tanítani a lovat, a karám is megfelel, ha rájön hogy nem akar ő nekimenni, ha nekimegy hát hagy menjen, majd rájön hogy az nem jó neki. Az, hogy amikor nem fallal szemben csinálod és elfordul az a külső szár, belső csizma hiányából fakad.

Ha nem lép keresztbe a fallal szemben az elléptető csizmára, akkor elsősorban arra kell gyanakodnod, hogy gyenge a csizmád, másod esedben pedig nyugodtan érintsd oda a pálcát. Azt írtad erre érzékeny. És akkor mit csinál? Megugrik a falnak? Tarts meg 45 fokos szögben a falra és léptesd. Ha megugrik a pálcára hát megugrik, de csak akkor érintsd oda a pálcát, miután már leadtad az erősebb csizmasegítséget. Mivel nem akarja szétverni magát a keritésen, nem fog elrohanni a pálcától, ha továbbra is támasztja a fal, illetve a te külső szárad. Ha a külső szárad ugyanúgy hiányzik mint amikor elfordul a lovad befelé nézéskor, akkor el fog rohanni. A külső szárra mindenképp szükség van, akkor is ha annak tolod neki a lovat, különben ki fog menni a vállán.

2021. ápr. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
68%

2es vagyok. Hozzáfűznék ehhez:

"ivel nem akarja szétverni magát a keritésen, nem fog elrohanni a pálcától, ha továbbra is támasztja a fal, illetve a te külső szárad."

Előfordulhat, hogy a ló ilyenkor hátrálni kezd, ilyenkor előrehajtósegítség amíg az eredeti helyzetbe nem kerülték, és folytatjátok a feladatot.

2021. ápr. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Az edzom mondta, hogy befele hajlitsam, befele probaljam megcsinalni a gyakorlatot, mert en kifele akartam allitani, ugy lattam egy videon is, hogy ugy egyszerubb beleerezni ebbe a feladatba. Amikor kifele allt a feje, akkor a farat az istennek sem akarta eltolni a masik iranyba, az ellenkezo iranyba mar volt egy-ket jo mozdulata.

Illetve ha erosebb csizmat kap, akkor is elkezd gyorsabban mozogni, de a palca az a mumusa. Ezt az egeszet egyebkent ugetesben probaltam vele megcsinalni, lepesben teljesen eselytelennek lattam. Meg ugy ereztem, hogy kengyel nelkul valamennyire jobban tudok helyezkedni meg a csizmaval segitseget adni, viszont igy meg a palcat nem merem hasznalni, mert lefordulok rola siman.


#1

Nekem azt mondta az edzom, hogy "oda uljek" amerre akarom, hogy menjen a lo. Amelyik iranyba akarom, hogy oldalazzon.

2021. ápr. 28. 22:48
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

2es vagyok.

"Nekem azt mondta az edzom, hogy "oda uljek" amerre akarom, hogy menjen a lo. Amelyik iranyba akarom, hogy oldalazzon,"

Hát akkor az edződ rosszul mondta.

"Ezt az egeszet egyebkent ugetesben probaltam vele megcsinalni, lepesben teljesen eselytelennek lattam."

Ütemes lépésből próbáld meg elsőre, sokkal könnyebb lesz később, és lépésben is könnyebb, ha ütemes.

"Meg ugy ereztem, hogy kengyel nelkul valamennyire jobban tudok helyezkedni meg a csizmaval segitseget adni,"

Na igen, ezt jó is, hogy mondod! Csináld kengyel nélkül, főleg az elején, hogy ne feszítsd meg a combod!


Sajnálom, hogy ennyi mindent rosszul tanít az edződ, pedig ez nem egy nehéz feladat, 20 perc alatt meg lehet tanítani egy lónak akár fal nélkül is (az enyém nagyon szépen csinálja az eltolásos feladatokat, volt már többször is példa, hogy megkértek, hogy a lovuknak tanítsam meg, hogy legalább kicsit legyen fogalmuk róla hogyan kell). Mivel a te lovad tudja, itt te vagy a tanuló, te sajnos nem 20 perc alatt fogod megtanulni, de gyakorolj, próbálgasd. Szívesen segítenék, de távolról nem megy :/

2021. ápr. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Annyit javítanék magamon, hogy 20 perc alatt nyilán nem a tökéletes díjlovas combravaló engedést éred el, de közelít hozzá és messze megütik a reves combravaló engedések szintét
2021. ápr. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
48%

#2 te is kevered a combravalót az oldalazással. Combravalónál hajlítod a lovat és nem állítod és combravalót nem tudod fallal szemben tanítani csak az oldalazást, mert combravalónál a ló előre történő mozgásban halad. Ha meg megtanítod neki, hogy fallal szemben a combravaló segítségeire oldalazni kell akkor oldalazni fog majd a combravaló helyett is.


Kicsit összekuszáltad a dolgokat.

2021. ápr. 29. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
50%

2es vagyok.

"A csizmára való engedés során a ló levegőbe lendülő hátsó lábára a lovas az azonos oldalú csizmájának nyomásával gyakorol befolyást. A csizma hatására a lendülő hátsó láb az ellenkező oldalú első láb irányába tér ki és ezzel fokozott mértékben a súlypontja alá lép. A csizmára enged. A ló arra a kézre van állitva, hajlitva amelyik hátsó lábat léptetni akarom."

[link]


"Nem tévesztendő össze a csizmára való engedés a féloldalazással, oldalazással és nem is előgyakorlata annak. Oldaljárásban a ló az oldalazás irányára áthelyezett súlypont alá lép be és arra az irányra van állítva, hajlítva amerre halad."

[link]


Kedves 7es!

A combravaló engedést például a díjugrató reven állításban kérik (nézd meg a re segédletet), de igen, sok helyen hajlítással is végrehajtják, de mivel feltételeztem, hogy ha az edzője ilyen sok mindent rosszul tud idomítógyakorlatokból, valószínűleg ugróedző lehet. Jelezz vissza kérdező, ha nem így van.

"nem tudod fallal szemben tanítani csak az oldalazást, mert combravalónál a ló előre történő mozgásban halad. "

Amíg a ló nem tudja megtartani magáta vonalon, addig falnál célszerű tanítani, és utána középonalról való kitolásokkal.

" Ha meg megtanítod neki, hogy fallal szemben a combravaló segítségeire oldalazni kell akkor oldalazni fog majd a combravaló helyett is."

Akkor most magamtól is idéznék, nem hiába írtam, hogy tartsa a 45 fokos szöget. Ezesetben ló a jól fogja végrehajtani a combravalót, előre felé is haladva. Hidd el, nem zavarja össze a lovat, utána kell finomítgatni, amikor a ló már ráérzett, de egy csikónál az az első, hogy lépjen keresztbe miközben nem siet el se az elejével, se a farával.


Az oldalazás, oldalléptetés amint idéztem is, az eltolás iránynában történő állítással/hajlítással zajlik.

2021. ápr. 29. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
50%

Ha a combravalót hajlítással tanulná, miközben ilyen gyenge a külső szár segítsége, valószínűleg kimenne a vállán a ló elég hamar, úgy hogy azt észre sem venné, 7es...

Itt 2es most nem a tökéletes végrehajtásról beszélt, hanem a tanulási folyamatról.

2021. ápr. 29. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
2021. ápr. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!