Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy 9 éves lovat is át lehet...

Sssaszem kérdése:

Egy 9 éves lovat is át lehet képezni western stílusba, mint a csikó lovakat?

Figyelt kérdés
Hát tévhittel nehezebb egy idősebb lovat átképezni western stílusba, mint egy csikó lovat?

#western lovaglás #átlovaglás #átképezés western szakágra
2021. máj. 13. 09:42
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Mármint az angol lovat western stílusba átképezni.
2021. máj. 13. 09:43
 2/19 anonim ***** válasza:
69%

Át lehet, de soha nem lesz igazi western ló.

A lovardánk pár éve tért át westernre. Minden ló át lett képezve.


Fajtától is függert sok ló alkalmatlan az igazi westernre, de egyébként elég hamar át lehet képezni őket.

2021. máj. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
34%
És easternre?
2021. máj. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
66%

És olyan létezik, hogy díjlovaglásra is western pleasure vagy trail class-ra is van képezve ló?


Mert láttam olyan eladó verseny lovakat amik western és díjlovaglásra és díjugratásra is alkalmasak.

2021. máj. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
2-est kérdem, 4-es vagyok.
2021. máj. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
74%

#4

Nem értem kicsit.

Most akk úgy van hirdetve hogy mindegyikre alkalmas? Mert ha igen akkor valószínű még nyers lovak és arra képzed amelyikre akarod. Westernre vagy angolra. Felváltva esélytelen mert vannak segítségek amik ugyan azok de máshogy várjuk el a lótól.

Ilyen a támaszkodás. Mélyen kell tartania a lónak a fejét westernbe és nem tehénkedhet a szárba. Tehát nem támaszthat bele a zablába.

Angolba meg magasan van a fej és súlyt tesz a zablára.


Mindkettőt nem kérheted tőle.

2021. máj. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

A hirdetéseknél az alkalmasságot nem nagyon kell nézni, mert van aki mindent beikszel, csak hogy a hirdetését minél többen lássak, akik szűrővel keresnek.

Amúgy át lehet lovagolni, de sose lesz olyan, mint egy kezdetektől western képzést kapott ló. A legtöbb angolból átvett hobbiló nem lesz sose western ló, csak ló western nyereggel a hátán.

2021. máj. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Tehát ha mondjuk egy gazdi szeretne díjlovaglással is foglalkozni és western trail class és western pleasure szakággal is foglalkozni, és lehet később reining-gel is, akkor két külön ló kell hozzá? Két lovat kell tartania?


Vagy több lovat?


Mert western szakágak belül pl. a western plesure, trail class, reining egy ló tudja? Én úgy értelmezem, hogy igen.

Bár olvasni egy-egy hirdetésnél milyen ősökkel rendelkezik a ló, pl. reining és stb.


Mert tulajdonképpen a reining a western díjlovaglás valahol olvastam, a trail class ügyességi verseny, a cowboyok munka folyamatait példázza, a western pleasure-nél a küllemet és a könnyen lovagolhatóságot nézik.


Amúgy én régen azt hittem, hogy a western pleasure a western díjlovaglás, de olvastam itt valahol hogy ez inkább a külem és a kezelhetőséget nézi inkább, a könnyű észrevétlen jelzéseket és stb. A ló és lovasának összhangját.

2021. máj. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
82%

Wescoban a trail, a pleasure és a reining megoldható 1 lóval. A gyorsasági számokhoz inkább érdemes "hordós-szlalomos" felmenőkkel rendelkező lovat keresni, a marhás számokhoz pedig kifejezetten terelő lovat érdemes választani.

Az angol stílusú díjlovaglás annyira más, hogy arra nincs értelmes westernbe lovagolt lovat trenírozni, egyszerűen annyira távol áll egymástól a kettő, de mégis közel vannak. A cél ugyanaz, átengedő ló, a hosszhajítások, combravaló stb ugyanúgy megvannak mindkét szakágban, csak hát az út más ahogy elérik.

A másik, hogy a kettő nem zárja ki egymást a lovas részéről, de ha már valaki versenyzésre is adná a fejét, akkor inkább a kettő stílus közül válaszon 1-et és azt próbálja magasabb szintre fejleszteni.

2021. máj. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

#9-et kiegészíteném annyival hogy díjlovagolni is lehet a kifejezetten western fajtákkal. Tehát megállják a helyüket az angol stílusban is mert amerikában fajtán belül ugrásra, díjlovaglásra és galopp versenyekre is tenyésztik őket.

Sőt csak a western fajtáknak tartanak díjlovas versenyt is angol nyereggel.

2021. máj. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!