Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy 9 éves lovat is át lehet...

Sssaszem kérdése:

Egy 9 éves lovat is át lehet képezni western stílusba, mint a csikó lovakat?

Figyelt kérdés
Hát tévhittel nehezebb egy idősebb lovat átképezni western stílusba, mint egy csikó lovat?

#western lovaglás #átlovaglás #átképezés western szakágra
2021. máj. 13. 09:42
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
83%
Igen 10-es pl az USÁban nagyon sok paint ugrik, meg ugye ott a díjlovas rész is, de itthon csak megszólnák miatta, illetve egy díjlovas versenyen igen csak megkavarná a bírókat ha beállítanál a német/hollnad/francia import díjló közé egy nem klasszikus fajtával.
2021. máj. 17. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
74%

11-es nem érdekelne. Gondolom a bírók is a teljesítményt nézik és nem a western fajtát. Attól lehet zseni egy ló.


Engem mind a kettő érdekel. Mivel amúgy is minimum két lovat terveznék venni, mivel a ló ménesben él, tehát amúgy is lenne két lovam, de nem biztos hogy versenyeznék, sőt, de mivel a díjlovaglás gyerekkori vágy, a western szakág ezen szakágai meg új vágy így meg akarom érteni a kettő közötti különbséget a gyakorlatban is.


A western terelő ló képes trail, plesure és reining-re is? Tippem szerint igen, mivel ezek is a cowboy munka részeit szimbolizálják, ezek a szakágak is.


Csak mert hogyha lesznek állataim, akkor előny ha van egy terelő lovam,amivel dolgozni is tudnék. Vagy munka lovakat összezavarná az ilyen verseny?


Igen tippem szerint a trail és a pleasure, reining hasonló, ezért is kérdeztem.


Amit láttam lovat annak reining-es és cutting-os terelőló ősei vannak.


10-es tényleg? Mármint úgy, hogy western stílusú már belovagolt nem nyers lóra érted? Szóval egy lóval is tudnék díjlovagolni is és a presure, trail class és reining-el is foglalkozni vagy nyers lóra értetted? Csak mert írták hogy különböző a stílus, a western-be a ló szabadabban old feladatokat, az angolba folyamatos segítséget kap a ló és a szársegítség is különböző, tehát különböző gondolkodás módot is igényel a lónak a két stílus, ezért is kérdem.


Tényleg? Oh de jó, és mi annak a versenynek a neve ami díjlovas verseny western fajtáknak?


Ezt nem is tudtam.


Mondjuk engem leginkább a natural horsemanship érdekel ezt is elkezdtem tanulmányozni, és az, hogy szár és nyereg nélkül is, tehát minden nélkül is tudjak úgy lovagolni, hogy a ló apró jelzésekből is tudja mit szeretnék.

2021. máj. 17. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Rendes ember, akarom mondani jó lovas a szárat is úgy használja, hogy apró jelzéseket kapjon a ló (a nyereg nem tudom, hogy jön ide). Az egyik spanyol iskolás úr, aki régebben tartott fenn cikkeket a neten (sajnos, aztán letörölte azokat, én meg nem mentettem el időben), írta, hogy elég jelzés a lónak, ha egy pillanatra összeszorítja az öklét, mintha vizes szivacsot nyomna ki. De a jó westernesnél is pld. a neck reining ilyen apró jelzés.
2021. máj. 17. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Igen ezzel egyet értek, hogy a jó lovas szinte észrevehetetlen módon ad jelzést szárral is.


Én gyerekkorom óta sajnálom a lovakat mert a zabla a szájukban nem kellemes, tudom, hogy ott van foghiány, olyan iskolába tanultam, ahol lótenyésztést is tanultunk, de kb. voltam 8 éves amikor egy lovas újságot kaptam mivel választhattam mit szeretnék, és a lány minden nélkül lovagolta a lovat, nagyon tetszett az az összhang hogy nem volt szükség se nyeregre se kantárra mégis értették egymást.

2021. máj. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
75%

#12

Vagy angol stílusban képzett a ló vagy western. Egyszerre lehetetlen ha a képzést nézzük.

Pont amiatt amit le is írtál, hogy más az elvárás és a lónak nem mondhatod meg, hogy na ma díjlovaglunk úgyhogy feljebb tedd a súlypontod és nyugodtan támassz a zablára.


Viszont mint lovas nehéz külön tenni a két szakágat. Hogy egyik alkalommal kell a térdtámasz másik alkalommal meg hiába keresed mert a western nyeregbe nincs és nem is kell a térded oda szorítani.

Meg, hogy a kezeid westernben, főleg az elején szanaszét lesznek, lent fent oldalt mindenhol ahol épp a helyzet kívánja, míg angolba nincs ekkora szabad mozgása a kéznek.


Itt Magyarországon meg nincs western fajtáknak fentartott díjlovas szám de ugyan így indulhatsz westernlóval is az itteni versenyeken.

2021. máj. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

15-ös akkor jól értelmeztem a következő választ csak nem volt egyértelmű, most nem tudok visszalapozni aki írta, hogy western lóval is lehet díjlovagolni. De itt akkor nyers lóra gondolt.


Azt tudom, de mi annak a neve annak a western díjlovaglásnak angolul?

2021. máj. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
15-ös amúgy te versenyzel is?
2021. máj. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Na visszalapoztam 10-es írta. De ott nyers lovakra gondolt ezek alapján.
2021. máj. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Igen, nyers lovat arra képzed amire akarod. Persze ha nem alkalmas az adott szakágra nem fog olyan szépen teljesíteni mint az arra tenyésztett társai.


De egy nyers quarter horse simán megállja a helyét díjugratásban is ha arra képzik az elejétől. Sőt van amelyikeket erre tenyésztenek tehát ők tényleg tudnak is ugrani.

2021. máj. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!