Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek készenállok az...

Szerintetek készenállok az ugrásra?

Figyelt kérdés
Már nyilván vágtázok, tudok lovardai alakzatokat is vágtában,nagykör,féllovarda, tudok könnyíteni vágtában ügetésben, megy a belsőállítás, ügetésben minden alakzat amit ismerek, 3ívű kígyóvonal, 2ívű, stb, ügetésben már lovagoltam szár nélkül( csak csizmával kellett irányítani a lovat, ügetés, vágta kengyel nélkül megy, hátraléptetést is csináltunk már, ha megijed a ló elvágtázik vagy bakol akkor azt kiülöm kb ennyi de még kérdezhettek hogy tudok e valmit de most. ennyi jutott eszembe

2021. máj. 13. 16:56
 1/10 anonim válasza:
92%

Ezt így én nem teljesen tudom felmérni, de a fent leírtak alapján én azt mondanám, hogy igen.

Az oktatódat kérdezted? Szerintem úgy a legbiztosabb

2021. máj. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
62%
Van megfelelő ló? Ezek alapján, amit leírsz (és minden igaz) szerintem kicsi x-eken át tudnál billenni. A kérdés, hogy lusta, agyondolgoztatott iskolalovakkal akarsz ugrani, vagy saját lóval, esetleg olyan iskolalóval, akik direkt ugróedzésekre vannak. A legjobb, ha megkérdezed az edződ, ahogy az 1-es írta, mert ő ismeri a lovaglásodat leginkább.
2021. máj. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem nincs saját lovam, egy 5 éves lovon lovagolok, nemnagyon láttam még ugrani de egyébként nem feltétlen azért kérdeztem mert elszeretnék kezdeni ugrani csak érdekelt a véleményetek, de remélem lassan elkezdek ugrani. (mindegyikre ment a pipa:)
2021. máj. 13. 20:54
 4/10 anonim ***** válasza:
62%

Elvileg készen, de az oktatódat kéne kérdezni, hogy mi a lovardában a helyzet, foglalkoznak-e ugrással, van-e rá alkalmas lovuk. Ugyanis egy 5 éves ló még nem olyan rutinos, az ugrás meg elég összetett feladat, mert oda kell érni a megfelelő tempóban az akadályhoz, át kell rajta jutni és tovább is kell lovagolni.

Ugrást megtanulni egy tapasztalt "automata vagy félautomata" lóval kell megtanulni, mert a kezdő ló, kezdő lovas páros inkább vak vezet világtalant felállás, szóval ha nem lovagolod oda jól, akkor simán bestoppolhat vagy kitérhet így nagyobba az esés és a kudarc esélye is. Illetve a tapasztalt lónál jobban tudsz magadra koncentrálni, hogy időben könnyíts, engedj a kezeddel, a lábad ne csússzon hátra, mert ő megoldja az ugrást.

2021. máj. 14. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Járóiskolázni szoktatok? Ezen : /_\ az alakuaton, nagyon jól tudsz gyakorolni (csak ugy rakd fel, hogy a csúcsa összeér a háromszögnek). Ezen nagyon jól lehet gyakorolni, hogy az akadálynak majd a közepéhez irányítsd a lovat
2021. máj. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Van a lovardában több iskolaló is aki ugrik és szoktam rajtuk lovagolni, nem mondom hogy automaták azért néha kell küzdeni velük bakol vagy vágtánál az egyik kézen behúz de szerintem ilyeneken lehet megtanulni igazán kiülni a lovat, de egyébként mennek rendesen tehát nem csikók hanem 10-15 évesek. 5 járóiskolázni szoktunk, legingább ügetésben, ezt az alakzatot amit írtál nem ismerem vagy csak nem ismerem fel :)
2021. máj. 15. 20:41
 7/10 A kérdező kommentje:
Sry elnéztem a ló akin lovagolok még csak 3 éves :)
2021. máj. 16. 14:48
 8/10 anonim ***** válasza:
Az nagyon kevés, nem kéne ugrani vele, most kéne elkezdeni belovagolni
2021. máj. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem vele gondoltam ugrani, hanem más iskolalovakon de álltalában rajta szoktam lovagolni. Azt hiszem hogy egy fél éve iskolaló szval...de nagyon szépen dolgozik, még kikötővel de lassan már nem fog neki kelleni(de azt pontosan nem tudom hogy mióta van belovagolva)
2021. máj. 16. 15:37
 10/10 anonim ***** válasza:
Más lóval szerintem készen
2021. máj. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!