Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy menhelyen láttam egy...

Egy menhelyen láttam egy 15-16 éves lovat szerintetek nagyon öreg?

Figyelt kérdés
Már nagyon rég szeretnék egyvlovat (totyogós korom óta) és most meg láttam a menhelyen egy lovat és ő 2005-ben született szerintetek nagyon öreg ja és van neki hely nagy legelő és minden nap lemozgatnám és terepre járnék vele és a szüleim is engedik és van rá pénzem és az istálló is rendben van és mielőtt bárki megkérdezné tudok lovagolni és az a kérdésem igazából hogy nagyon öreg-e és lehet-e még lovagolni rajta meg hogy mennyire aktív egy olyan ló

#Nagyon öreg a 15-16 éves ló? #Szerintetek jó ötlet elhozni menhelyről egy lovat? #Jó választás lenne? #Van tapasztalatotok a Noé állatotthonnal?
2021. máj. 4. 11:39
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
93%
még lehet lovagolni, de szerintem max 20 éves koráig. Nem hinném, hogy túl aktív, de így látatlanban egyik kérdésedet sem lehet jól megválaszolni
2021. máj. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
98%

Es mi lesz akkor, ha nagyon leromlik az egeszsegi allapota? Akkoris lesz penzed orvosi vizsgalatokra,kezelesre? Meg ugyebar egyedul nem tartjuk, tarsa is lesz, igaz?

Nem is biztos, hogy egyaltalan lovagolhato, ritkan kerul menhelyre egeszseges lo.

2021. máj. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
96%
Egyáltalán nem öreg. Viszont nem mindegy miért van menhelyen, elkobozták vagy az eü állapota rossz? Általában ezek a lovak nem nagyon lovagolhatóak, szóval ha van rá pénzed, akkor vegyél egy egészséges, tudásodnak megfelelő lovat. A másik, hogy aki ilyet kérdez, hogy a 15 év körüli ló öregnek számít-e az nagyon nincs ott tudásban, hogy lova legyen,mert ez alap dolog. A másik, hogy nem adnak ki lovat menhelyről álmodozó gyerekeknek.
2021. máj. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim válasza:
96%

Régóta szeretnél lovat, van nagy legelő, van rá pénz, szüleid engedik, istálló rendben.


Eddig miért nem volt lovad?

2021. máj. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
89%

#4 Mindenki úgy kezdi, hogy először nem volt lova, aztán megérik rá és lesz.

Az más kérdés, hogy valóban most van-e az ideje a lótartásnak. Abból, amit leírt a kérdező, nem biztos. Kicsit több információ kellene.

2021. máj. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
87%
Az írásod alapján te sokkal fiatalabb lehetsz mint ez a ló
2021. máj. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
93%

Aki lovat akar hobby célra, az minimum egy olyan helyen keres lovat,ahol van a lónak származási lapja, lóútlevele, és belovagolt, és lovagolható.


Ha tényleg lovagolsz és van minden a lónak, akkor bizonyos lótartási alap dolgokkal már tisztába kéne lenned. Ez a menhelyen láttál egy lovat akkor azt is tudod, hogy a menhelyen lévő lovakat nem nagyon adják gazdihoz, nagy többségében, illetve mentett lovak ergo egészségügyi vagy egyéb okokból alkalmatlan lovaglásra, pl. lehet viselkedés probléma is amit az előző gazda által szerzett trauma váltott ki és stb. és stb.


Inkább keresgélj a lovasok.hu-n eladó lovakat. Ja és ha szeretnéd hogy jó sokáig társad legyen akkor kb. 5 éves lovakat keress, és ahogy írták a ló mellé minimum kell még egy ló, mivel társas lény.

2021. máj. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
88%

Hány éves vagy? Az írásod alapjén fiatal.


Suli, gimi, majd egyetem. Én inkább ezek után vállalnék be egy lovat, ha már stabil helyzetben vagyok, és a munkám mellett is belefér.

2021. máj. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Emberek én értek a lovakhoz de örökbefogadni szeretnék és nem kell két ló hanem egy és mivel még nem volt saját lovam egy tapasztaltat ajánlott mindenki és aegöregebb ló 62 évig élt és már több éve lovagolok és ti nem arra válaszoltok amit kérdeztem😒
2021. máj. 4. 13:34
 10/27 A kérdező kommentje:

Név: Kölyök-JELENLEG IDEIGLENES BEFOGADÓNÁL ÉL!

Született: 2005.01.01.

Bekerült: 2008.01.01.

Virtuális örökbefogadás: Jelenleg nincs virtuális támogatója

Támogatni szeretném!

Virtuális örökbefogadások megjelenítése


Kölyköt (akkori nevén Galagonyát) borzasztó körülmények közül mentettük 2008-ban, anyjával, Viperával együtt.


Kölyök teljesen egészséges, alap szinten belovagolt. Emberekkel nagyon kedves ló, de a ménesben hajlamos gonoszkodni a nála gyengébb, beteg vagy öreg lovainkkal.


Kölyök a nálunk töltött pár év alatt szépen kikerekedett, „nagyfiú” lett belőle.



KÉPTÁR ITT!


Ez a leìrása

2021. máj. 4. 13:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!