Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Gyilkos, gyötrelmes kengyelnél...

Gyilkos, gyötrelmes kengyelnélküli vágta és ugróedzés utáni izomlázzal mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés
Szóval tegnap kengyel nélkül vágtáztam és ugrattam kis x-eket, de a vágta résznél rengetegszer visszaestünk, és olyankor tudjátok van az a rohanó, nyújtott ugetes amit nehéz kiülni kengyel nélkül ha hirtelen jön (nekem legalábbis nehéz). Ezek a rohanó ügetések, és az ugratás olyan szinten kimerítettek, hogy ma úgy keltem, hogy az ágyból is alig tudok kimászni, a kezem remeg ennek az írásának közben is, és csak egy póz van amiben nem szakad le a lábam a fájdalomtól. Nagyon meglepődtem most ezen, sok kengyelnélkülim szokott lenni, de sosem veszi így ki az energiámat. Valaki valami tipp hogy mit kéne vele csinálnom, mert a WC-re sem birok kimenni??

2021. máj. 29. 13:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt már néhányszor izomlázam a lovaglástól, nem ennyire de azért nem volt kellemes:) Szerintem máskor lehet hogy fokozatosan kéne nehezebb eddzéseket csinálnod mert ha előtte könnyebb, kevésbé megeröltető eddzéseid voltak, vagy nem is voltál lovagolni egy ideig, nagyon megterhelő lehet ez ilyen hirtelen. Amúgy szerintem sok mindent nem tudsztenni most az izomláz ellen max ha van valami krémed vagy kicsit megmaszírozod ha tényleg ennyire rossz. Jobbulást:)
2021. máj. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem egyszer volt nagyon, a karizmaim is bedurrantak több mint egy hétig. De több évtized után újra kezdtem edzővel a lovaglást, és első edzés után egy hétig fájt mindenem. Testvérem vett eucaliptus fürdősót nekem és eucaliptus habfürdőt és utána javult aztán helyre is jött a kínkeserves izomláz.
2021. máj. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Bár ilyen szinten nem voltam. Jégzseléd van otthon? Amúgy nekem van ilyen iszap párnám amit mikroba is lehet melegíteni. Szokott fájni a vállam és olyankor ezt használom, de nem csak erre a fülem is érzékeny szokott lenni télen ágymelegítőnek használtam, tök jó volt.

Illetve magne-b6 is segít az izmok normál működésében, b-vitaminok is.


Próbáld bekenni valami izomlazító krémmel. De ha így lefáradtál egyél zabpelyhet chia maggal, de a chia magból csak napi 15 mg-ot szabad csak enni, de amúgy energiát ad. A 15 mg két kanálnak felel meg. De nem árt előtte tesztelned, egy fél teaskanal chia magot elozo este aztass be tejbe kavard meg tobbszor utána reggelire zabpehellyel vagy műzlivel és tejjel edd meg.

2021. máj. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Izomlázat meg kell törni, hogy így fogalmazzak.

"egy könnyű, átmozgató edzés segíthet az izomláz tüneteit enyhíteni. Az aktivitás ugyanis serkenti a vérkeringést és gyorsítja az izomszövetek regenerálódását. Ha valaki az izomláz miatt napokig kihagyja az edzést, a folyamat sokkal inkább elhúzódhat"

"A mozgást sem szabad teljesen elfelejtenünk, de figyeljünk az egyenletes és kíméletes terhelésre."

"lassan megkezdett, kiegyensúlyozott nyújtó tornagyakorlatok, úszás mindenképpen ajánlható"

Persze, bárki bármit írhat, de az én baráti körömnek is ez volt a tapasztalata.

2021. máj. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
masszírozd meg, aztán kezdd el nyújtani. de ne erőltesd túl, tehát nem azt mondom, hogy mint az őrült, hanem csak ülj pillangóülésbe, vagy mibe, és ne nyomd a kezeddel, csak hagyd, hogy a lábad súlya húzza le. de ez a fajta nyújtás nyilván csak a lovaglóizomra jó. egyébként nem értem pontosan. akkor neked most a karodban vagy a lovaglóizmodban van izomlázad???
2021. máj. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
48%
Rá kell dolgozni. Tudom, hogy a fájdalom miatt nem nagy a motiváció 😅 de hidd el sokkal jobb, mint 2 napig jajgat I.
2021. máj. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
25%
Nem szabad rádolgozni. Nyújtani kell. Mondjuk lehet ezt is edzésnek tekinteni. Edzés elött után nyujtasz kevésbé lesz izomlázad.
2021. jún. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nyújtsd a lábad, kezed.
2021. aug. 30. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!