Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Melyik ló lenne a legjobb...

Melyik ló lenne a legjobb első lónak?

Figyelt kérdés

Szóval már (helyesen) vágtázom és még csak 70 cm-t ugratok, de elkezdtem komolyan elgondolkozni egy saját lovon.

Igazából nem kell hiper szuper ugróló, hanem csak néhány versenyre szeretnék majd vele menni, ha kérdésetek van még légyszi írjátok le és válaszolok amint tudok!



2021. jún. 3. 21:46
 1/10 anonim ***** válasza:
56%
hintaló. (unom a lovas kérdéseket, miért ne az edződdel beszélsz?)
2021. jún. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%

Bértartásba lenne vagy saját?

Hány kg vagy? Előreláthatólag fogsz még nőni?

2021. jún. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
"melyik ló..?" Hol az opció?
2021. jún. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen kevés infóval kb. lehetetlen segíteni, de még ha tudnánk is mindent rólad, akkor sem tudnánk hogyan lovagolsz és milyen temperamentumú ló való neked. Kérdezd az edződet, ő jobban tud segíteni!

Nagy vonalakban azért annyit lehet mondani, hogy 10 év körüli, tapasztalt, jól képzett heréltet vagy kancát keress. Egészségügyileg legyen rendben. Ha még nőni fogsz akkor figyelj a magasságára, nehogy “kinődd” pár év alatt.

2021. jún. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%
edződ kérdezd
2021. jún. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%
Első lónak egy tapasztaltabb lovat ajánlanék. De ne legyen nagyon öreg (kb 10-15 éves). És igazából minden ló tud ugrani ekkorát, szóval szinte mindegy, hogy milyen fajta, (csak ne legyenek lábproblémái). De szerintem is elsősorban az edződ véleménye alapján dönts. (És ha 40 kiló felett vagy, akkor inkább ne pónit.) Ha később komolyabban is, magasabban szeretnél vele versenyezni, akkor valami ugró fajtát vegyél. Ajánlom például a magyar sportlovat, hannoverit, oldemburgit, holland sportlovat. De rengeteg van.
2021. jún. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Melyik lófajtát*

50kg vagyok, bértartásban lenne és valszeg még 5 cm nőni fogok (most 162-163 vagyok)

2021. jún. 5. 21:59
 8/10 anonim ***** válasza:
Mindenkinek más ló való. Én nem fogom azt mondani, hogy egy év tapasztalattal ne vegyél lovat, de arra készülj, hogy nem lesz könnyű. Én szinte nulla lovastudással kaptam egy kétéves, belovagolatlan csikót, rendesen megszenvedtem vele, de nem adtuk fel, mai napig az enyém, nyár végén tervezek vele versenyre menni. Szóval igazából nincs meghatározva, hogy milyen ló legyen az első, nézz meg, próbálj ki párat, és amelyikkel kapcsolatot érzel azt válaszd, ha három éves, ha tíz.
2021. jún. 6. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hogyha csak néhány versenyre mennél akkor ahogy írtad nem kell nagypályás versenyló, szerintem egy 10 év körüli nyugodtabb heréltet vegyél, 155-165cm körül.
2021. jún. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Így nem lehet lovat ajánlani. Inkább nézz utána a fajtáknak, mi mire alkalmas, milyen árban mozognak. Aztán úgy közelítesz a te preferenciádnak megfelelőhöz. Nekem egy kicsit sodrott jellegű, nyakas-faras lovak tetszenek vagy rámásabb fajták, de ha neked egy cingárabb sportló, esetleg egy shagya, akkor nem foglak rábeszélni, hogy már pedig te a másikat vedd meg.

Egy átlag magyar félvér a hobbi kritériumoknak meg szokott felelni. Szóval 80-90 centin elközlekedik, 160-170 cm magas, korban elsőnek 8-12 év körüli tökéletes, kanca vagy herélt. Minden más meg az adott egyedtől függ, mert minden ló más személyiség.

2021. jún. 7. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!