Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit tegyek, ha a lovam nem...

Asdfghjklpoiuztre kérdése:

Mit tegyek, ha a lovam nem akar jönni utánam, amikor földről vezetem?

Figyelt kérdés
Régebben nem volt ilyen baj. Egy idő után ügetett is utánam, de mostanában sokszor megáll, hogy ő akkor nem megy tovább. Most nem tudom földről ügetésre bírni vagy csak nagyon nehezen. Szoktam parellizni is vele, de egyelőre ez sem segített és most nem tudom mit tehetnék.

2021. jún. 11. 20:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Mármint szabadon nem megy utánnad, vagy vezetőszárral?
2021. jún. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Egyik sem, mármint vezető szárral ugy van, hogy jön elég lassan, majd megáll és igy tovább. Szabadon mostanában nem is probáltam.
2021. jún. 14. 10:39
 3/6 anonim ***** válasza:
SZerintem a pálcával érj hozzá a fenekéhez, vagy egy másik ember álljon mögé aki kicsit menésre ösztönzi ha megáll. Vagy te is kicsit mögé léphetsz, a kezedet a fenekére teszed/hozzáérinted.
2021. jún. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Csak próbálkozik, feszegeti a határokat. Ne hagyd rá. Az a dolga, hogy jöjjön, ha megáll ne könyörögj neki, szólj rá és szárvéggel legyintsd meg a farát és jönni fog. Nem agyonverni kell, csak jelezni neki, hogy ez a viselkedést nem tűröd. Ezt hívják úhy hogy kezd rádkapni a ló: eleinte nem jön, aztán nem tudod megfogni, vagy kezdi nem feladni a lábát, ha nincs szankció, akkor ez elég durva dolgokba is fordulhat a ló dominanciájától függően. az ilyen apróbb bunkózásokat ne hagyd rá, csírájában fojtsd el, legyenek mega a játékszabályok és tartasd be keményen.
2021. jún. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2021. jún. 15. 12:14
 6/6 anonim ***** válasza:
Mellesleg a parelli is természetes lókiképzés, de nem erőszakmentes, mert olyan nem létezik, ahogy a lovak a ménesi életben sem csak vakargatják egymást.
2021. jún. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!