Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Martingál, szügyellő?

Martingál, szügyellő?

Figyelt kérdés
Vannak ezek a lófelszerelések, hogy martingál, szügyellő, kikötő meg ha van még leírhatjátik, és az lenne a kérdésem, hogy ezek mire valók, milyen lovakra szokták rátenni és miért. Alovardában van egy ló akin álltalában lovagolok és rajta kikötő( vagy lekötő, nem tudom pntosan) Szokot lenni, és az ha jól tudom azért van, hogy ne csapja fel a fejét és támaszkodjon, de javítsatok ki ha nem.

2021. jún. 13. 09:42
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A martingál arra jó, hogy ne csapja fel a fejét, vagy ágaskodásnál lent tudják tartani a fejét. A szügyelő a nyerget "tartja", hogy ne csússzon hátra (általában rosszul illeszkedő nyereghez, vagy ugráshoz használják). A kikötőt nem tudom pontosan, mert azt általában csak futószárazáshoz és lovassulikban használják, de majd más leírja neked. Remélem tudtam segíteni.
2021. jún. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szügyelő funkciója, hogy helyén tartsa a nyerget legfőképpen ugrásnál, mert hiába illeszkedik jól a nyereg, rengeteget mozog a ló teste benne és a lovas is rajta emiatt kicsst elmozoghat na és ezzel jobban lehet fixálni.


Na meg a szügyelőbe lehet csatolni a martingál villát, ami arra jó, hogy a ló ne csapja fel a fejét pl. ugrás előtt nagyon, mert akkor irányíthatatlanná válik a ló.


A kikötőknek meg a lényege, hogy a ló tudjon támaszkodni lovas kéz nélkül is.

Lovasiskolába ez azért kell, mert sok tanuló lovas ugye még kezdő és a legkisebb gondjuk az, hogy a lovat támaszkodtatni tudják, pedig az a lónak sokkal kényelmesebb és jobb. És emiatt használják az olyan helyeken ahol ismerik a funkcióját ennek, de van ahol csak dísznek rakják rájuk mert csak hatezer fele lötyög az egész.

2021. jún. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!