Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ez normális egy csikóval?

Ez normális egy csikóval?

Figyelt kérdés
Van a lovardában egy ló akin általában szoktam lovagolni, egy 3 éves csődör csikó. Nagyon szép, energikus, kíváncsi lovacska, kb fél éve van osztályban lovagolva. Egyébként gyönyörűen dolgozik, van munkakedve stb de ez normális, hogy ilyen fiatalon már lovagolunk rajat? Leginkább haladó lovasokat szoktak ráültetni, és egy rosz mozdulata sincs, nem rúg, nem harap, szépen hagyja a nyergelést kantározást, türelmesen vár egy helyben Egy kicsit beleszerettem és annyira sajnálom amikor ott áll 2 órát, miközben kintlehetne a legelőn, vag egy nap 3x-4x lovagolják, gondolkozom azon, hogy megvegyem, de szerintem nem lenne elég időm és pénzem rá, meg most még elég tapasztalatom se, de mondjuk 1-1,5 év múlva lehet kiveszem felesbe, de azt nem teljesen, tudom hogy van szval arról is írhattok. A felestartást úgy gondolom, hogy a lovardában marad, én heti 3x-4x kimegyek hozzá és a többi napon meg iskolaló, nem tudom, hogy lehet e ilyet :))

2021. jún. 19. 16:55
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
3 évesen kezdődik a belovaglás.
2021. jún. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
58%
Galoppon két éves kor körül hozzák el a ménesből, három éveseknek már derby van.
2021. jún. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
Igen 2es, és rohadt káros is
2021. jún. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
14%
Teljesen normalis,mar ket eves koruktol lehet kezdeni betorni.
2021. jún. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
60%

A leírás alapján 2,5 éve kezdték osztályban lovagolni, ami azt jelenti, hogy már előtte be volt lovagolva, hiszen nem adják egyből gyerek alá. Az lehetett akkor 2 éves kora körül.

Legkorábban! 3 évesen kéne kezdeni a belovaglást, de utána minimum! 1-2 év mire normálisan be lesz lovagolva és megerősödik, hogy mehessen gyerekek alatt is napi 2-3 edzést.


Az, ahogy jelen esetben történt (2 évesen belovagolták és 2-3 évesen már ennyi edzés, ráadásul tanuló gyerekekkel) az nagyon is káros a lónak és azt mutatja, hogy nem megfelelően képzett emberek vezetik azt a lovardát. A helyedben váltanék helyet, mert így kitudja még milyen hülyeségeket tanítanak a lovasoknak.

2021. jún. 20. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
80%
Hát most feláldozom a százalékomat. LE lehet pontozni az 5öst, de igaza van.
2021. jún. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, nem szándékozok lovardát váltani, mert egy nagyon jó lovardába járok és az oktataás is nagyon jó szerintem. A ló múltját nem ismerem, de szerintem már be volt lovagolva amikor ide került, tehát nem itt lovagolták be.
2021. jún. 20. 15:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!