Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan növeljem az önbizalmam?...

Hogyan növeljem az önbizalmam? Botrányosan béna vagyok a lóápolással, de a lóháton meg határozott tudok lenni

Figyelt kérdés
Szóval haladó szinten vagyok, megy a lépés ügetés vágta stabilan, patanyom figurák bármilyen jármódban (azt hiszem, ezt már hívhatom haladónak). A makacs, hajtós lovakkal is elbírok, határozott vagyok, viszont amint leszállok, ennek rögtön vége. Szörnyen béna vagyok, még kikötni sem tudom a lovat, a patáját nem tudom elkérni, az elsőt ideadja, de a hátsót sosem tudom normálisan kikaparni. A kötőféket nem tudom rá feltenni, nyergelni és kantározni sem merek nekikezdeni. Nem arról van szó hogy félek a lótól, semmilyen félelemérzet nincs bennem, minden elméletet kívülről fújok, minden a fejemben van. Ha vannak körülöttem akik még nyergelnek, még rosszabb, főleg ha velem egy korúak vagy nagyobbak, és értik a dolgukat, nevetgélnek, a lóra csak fél füllel figyelnek, így is egy perc alatt megvannak mindennel tökéletesen, én meg csak szerencsétlenkedek. Segítséget szégyellek kérni tőlük, egyrészt mert nagyon kellemetlen hogy az előbb még a leghajtósabb lovon vágtáztam kisköröket, a másikban meg már kikötni se tudom. Másrészt meg elég bunkó lányok vannak ott velem, csak leereszkedően, félvállról beszélnek velem. Az edzőm előtt is szégyellem hogy ennyire béna vagyok, mert mint mondtam, a legalapvetőbb dolgok sem mennek, mint pl feltenni a kötőféket, 6 év lovaglással a hátam mögött A lovaglás előtti bénázásom már megpecsételi sokszor a hangulatom, sokszor van hogy tiszta idegben szállok a lóra. Nagyon idegesít hogy ez így van, főleg, mert 9 éves korom óta fújok minden elméletet, szerszámozás, ápolás, minden fejben van, de a valóságban meg nagyon szerencsétlen vagyok. Köszi ha végig olvastad és válaszolsz, bunkók és kötekedők kerüljenek!

2021. jún. 19. 19:28
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
52%

"Nem merek nekikezdeni"


Csak tedd fel a nyeregalátétet, és az emelőt, meg a nyerget. A hevederdmt fűzd be és csatold be és kész. Ker meg az edzod hogy segítsen vagy valakit. Én is megkértem embereket hogy segítsenek. És cserébe én is segítek, meg nálam nagyobbaknak is

2021. okt. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Én már 8 éve lovagolok és még mindíg nem merek a lóval egy boxban maradni meg ha van is velem oktató. Egyszerűen nem... Remélem te vagy ilyen menthetetlen mint én. Szerintem is az önbizalmaddal van baj.
2021. okt. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!