Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nagy kárt okozok egy lóban,...

Nagy kárt okozok egy lóban, ha 84 kg-osan felülök rá úgy, hogy még sohasem lovagoltam?

Figyelt kérdés
És úgy, hogy a ló inkabb fogatos ló, de régebben volt lovagolva is.
2021. júl. 17. 23:19
1 2
 1/11 anonim válasza:
84%

Nem vagyok benne a témában, de egy minimális utána olvasás után ezeket az infókat találtam:

Egy lónak lazán el kell bírnia a súlya 20%át. Azaz 84kg-val ez egy 400kilós lónak tuti, hogy nem lesz baja (ha jól értettem ezek a hidegvérűek és igáslovak) .

A fogatos ló nem tudom, hogy milyen, így speciálisan róla nem tudom elmondani, hogy baja lenne-e.

2021. júl. 17. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%

4-es, a hidegvérű lovak azok inkább "munkalovak".

felteszem, a kérdező hátaslovon akar lovagolni.


Kérdező, a te saját lovadról van szó? Mert ha nem, akkor majd a gazdája eldönti, hogy enged-e ráülni.

Azért az, hogy mekkora súlyt bír el, függ a ló edzettségétől, testfelépítésétől is, (gerinccsigolyáitól, hátizmaitól).

Vagy ha lovardában szeretnél lovagolni majd ott az edző megmondja, hogy ajánlja-e neked a lovaglást vagy sem.

2021. júl. 18. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

84kg szerintem nem olyan sok, de aki ismeri a lovat, el tudja mondani. Amíg nem bántod, nem fogsz benne kárt tenni. ;)

* A nyergelést ne egyedül csináld, mert ha helytelenül van feltéve, feltörheti a hátát.

Vigyél neki répát vagy almát - megpucolni sem kell, csak megmosni. :)

2021. júl. 18. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
94%

Hát, ugye, a mese szerint Döbrögi is lovagolt, aki per sacc 130-140 kilós volt.

84 kg-osan nem teszel kárt benne, tekintve, hogy ugye a magyar lovas nép, és az igazi szittya magyarok is ilyen 80-100 kilósak voltak.

Szóval, nyugodtan lóra! :)

2021. júl. 18. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha van fizikumod hozzá, és mondjuk heteken belül megtanulod megtartani magad és nem visszazötyögni a nyeregbe, akkor az a 84 kiló teljesen normális, főleg ha férfi vagy.
2021. júl. 18. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

1-es és 3-as válasz azért a 84 kg sem olyan sok mint aminek te gondolod.

Egy erősebb lónak szerintem kispista.

Attól még, hogy 84 kg még nem egyenlő azzal, hogy kövér...gondolom te ezt képzelted el.

Amúgy remélem meghagyják ezeket az "értékes" válaszokat, hogy lássák milyen értelmi felfogású válaszadók is vannak...:D

2021. júl. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
86%

Igazat adok 9esnek. Hozzátenném, a ló edzettségi és egészségi állapotától függ, hogy mennyit bír. Hiába 2 méter marmagas a ló, ha nem izmolt, nincs erejében, de egy 160as izmolt ló simán elbír egy 80-90 kilós, jól lovagoló embert.


8as coltam

2021. júl. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
84 kg nem egy drámai dolog egyáltalán, egy átlagos termetű férfi is kb ilyen nehéz, de egy nagyobb darab nő is lehet. És sok felnőtt kezdő lovas van, simán tudnak fogadni a legtöbb helyen, ez azért nem a 120 kg-os kategória, ahol már tényleg csak a hidegvérűek jöhetnek szóba. Egy átlag melegvérű ló is megvan 500-600 kg, az iskolalovak hozzá is vannak szokva a különböző súlyú és képességű emberekhez (igen, sajnos sokszor a saját kárukra, de ez most egy másik téma). Sok helyen vannak ún. sodrottak is (hideg- és melegvérű keveréke), ők is nagyobbak, erősebbek. Lényeg a lényeg, ilyen súllyal nem lesz gondod.
2021. júl. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Saját lóról van szó (lipicai). Fogathajtó versenyekre járunk vele, így jó kondiban, edzésben van, csupa izom és jól él nálunk. Inkább arra lettem volna kíváncsi, hogy ekkora súllyal és a hozzá nem értésemmel kárt okoznék-e egy fogatos lóban (tehát el tudnám-e "rontani" úgymond), ha csak nagyon nagyon régen volt lovagolva.

2021. júl. 18. 15:09
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha semmi tapasztalatod a lovaglásban (mármint hogy a ló hátán ülsz), akkor azért ezt edzői felügyelettel illene elkezdeni. Nem a súlyod miatt önmagában, mert egy gyerek is tud kárt okozni a nem megfelelő ülésével, szárkezelésével stb.
2021. júl. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!