Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hülyeség lenne vagy nem?

Hülyeség lenne vagy nem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Azon gondolkodom, már kb 2 éve, hogy újra elkellene kezdenem a lovaglást. Csak nem tudom, hogy így megérné-e. Ugyanis, egyetemre járok (kb 25-26 éves leszek amikor végzek), van még 3 évem belőle, utána leszeretnék tenni egy képzést, munka mellett.

Úgy gondoltam, hogy egyetem után (azaz 3 év múlva) újra elkezdenék lovagolni, mert akkor már lenne saját keresetem is rá és valamennyi időm is (mert így egyetem mellett max arra jut időm, hogy valami "ebédet" összedobjak este..), stb. Mivel, régen lovagoltam és még ma is emlékszem rá, hogy hogyan kell ügetni, vágtázni stb. (ez kb 7-8 éve volt), így asszem 1 nagyon max 1,5 évre gondoltam az ismétlést. Utána szeretnék elkezdeni díjlovagolni.

Mit gondoltok, megérné elkezdeni vagy engedjem el ezt az álmot?


(bocsánat ha egy kicsit katyvasz lett és a helyesírás miatt is, csak hajnal 4 óta fent vagyok és elég nagy zűr van a családban jelenleg ami miatt ki vagyok készülve és alig bírok aludni, így össze mosódnak a betűk is és a fogalmazás sem a legjobb...)



2021. júl. 18. 00:25
 1/9 anonim ***** válasza:
76%

Attól függ mi a hosszútávú célod. Ha csak egy hobbi, ami kikapcsol, egy-egy "házi" verseny stb., akkor nem számít mennyit hagytál ki...


Ha komolyabban szeretnéd a díjlovaglást, akkor már szerintem kicsit elkéstél, de egy próbát így is nyugodtan tegyél vele.

2021. júl. 18. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
25%
Az első válaszolónak megsavanyodott élete lehet, ne törődj a kommentjével. 26 évesen is ugyanúgy lehet díj lovagolni, mint fiatalon, sőt a többség versenyző a korban van, csak mondom. Nem a nagy nyilvánosságot versenyekből kellene következtetéseket levonni.
2021. júl. 18. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%
Ne haragudj. Kimaradt pár mondat, de szerintem érthető volt. Diszlexia...
2021. júl. 18. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%

Én értem az elsőt. Az a lényege annak, amit ír, hogy ha nem akarsz eredményeket, csak élvezni szeretnéd és remélhetőleg tőled telhetően minél jobban csinálni, akkor nincs vesztenivalód, hajrá. Egyetértek ezzel, én is csak ezt tudtam volna mondani.

Aki meg azt mondja, hogy valaki 30 éves korától lovagolt és milyen profi lett, akkor annak üzenném, hogy egyrészt én is így hittem amíg nem volt hasonlítási alapom, másrészt a kérdező feltehetően nem lovagolhatnak napi 3-6 lovat edzővel azért, hogy fejlődjön stb.

2021. júl. 18. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
92%

Ja igen (4es vagyok), ne értsetek félre. Persze ha valamit gyermekkorban tanulsz meg, az sokkal természetesebb lesz számodra, sokkal öszönösebben fognak jönni a jó reakciók. Ez nem zárja ki, hogy valaki jó lovas legyen 60 éves korára (ha felnőtt korban kezdte), viszont az a rutin, amit mások azokkal az évekkel szereztek, bepótolhatatlan. És ezért nem lehet belőle élversenyző, ezért nem fog kijutni az olimpiára, mert akkor fog olyan szintre jutni, amilyenre más akár 40-50 évesen, amikor ő már mozogni nemigen tud, de ne így legyen.


Igényes hobbilovas pedig kellő idő-, energia- és pénzbefektetéssel bárkiből lehet, ezért nem késő a kérdezőnek. És itt jön megint a viszont!

Nagyon kevés olyan tényleg jó edző van, aki egy ilyen hobbi lovast a szárnya alá venni (akinek nincsenek ezzel céljai), vagy azért mert akkor már inkább tanít valakit, aki akar versenyezni, vagy azért mert úgy gondolja egy lovas, akinek nincs célja nem éri meg azt a rengeteg befektetett munkát, mivel lehet, hogy egyik pillanatról a másikra lemond a hobbiról.

Ebből következik, hogy nagyon nagyon, de kimondhatatlanul kicsi az esélye, főleg Magyarországon annak, hogy egy a kérdezőhöz hasonló lovas profi edzőhöz kerüljön, és ha van is kicsivel több esélye, akkor is a szerencse dönti el ezt, ami kb olyan mintha lottóznál, vagy még annál is kevesebb az esélyed.


Szóval. Valószínűleg nem kerülsz profi lovashoz, másmilyen lovas pedig nemigen tud belőled igényes hobbilovast sem faragni. Persze amúgy kinek mi az igényes, ha kicsit lejjebb tenném az elvárásaimaz egy igényes hobbi lovassal szemben, talán sokkal több ember beleférhetne a keretbe.

2021. júl. 18. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem hülyeség. :) Én 26 vagyok, kikoltoztem Ausztriába, elég jól élek, hamarosan lovat fogok venni magamnak.

Ezt Magyarországon nem tehettem volna meg, normális körülmények között (igényes lovarda, normális infrastruktúraval értsd: nem patchworkos út vezet a lerohadt igénytelen istaallokhoz).

Sok sikert az almaidhoz :) a magyar lovas társadalomban viszont sok az irigy, buta ember. Rájuk ne hallgass, próbáld felkutatni a.motivalo, értelmes keveset, akik maradtak és sok sikert!

2021. júl. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Igazából lovas családból származok. Még 4-5 éves koromban láttam, ahogy egy embert megrugott az egyik lovunk, akit akkor vett nagybácsim. Kiskori traumának mondanám, ami miatt nem kezdtem el időben lovagolni csak akkor, amikor már szinte 8 évvel később eladták a lovainkat. 😅 Elég gyorsan tanuló típusnak tartom magam, amikor jártam lovardába akkor kb 2 hónap alatt már tudtam futó szar nélkül ügetni és vágtázni.

Nem gondoltam semmilyen olimpián részt venni...max csak országos versenyen ha kell. Ha el is kezdem 26 éves koromban...nem hiszem, hogy 60 éves koromra válna belőlem jó lovas, hiszen addig eltelik kb 40 év... 😅 Mindenesetre elkezdem és majd az akkori lovasoktatóm megmondja, hogy mi legyen.

Köszönöm szépen a válaszokat. Különösen neked utolsó. ❤️

2021. júl. 18. 17:56
 8/9 anonim ***** válasza:
84%
Nyugodtan lovagol amikor jólesik. Van egy ismerősöm 30+osan tanult meg lovagolni és vágott bele a díjlovaglásba. Egy jó edzővel nem elérhetetlen a célod.
2021. júl. 19. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
53%
Van még időd... Nálunk a rekord az volt, mikor 81 éves néni jött két lóval, kb nulla lovastudással. Ló... idomítatlan sárkányok voltak inkább.
2021. júl. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!