Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Valahol zsoké szak, szakképzés...

Valahol zsoké szak, szakképzés magyarországon?

Figyelt kérdés
Hamarosan egyetemre kell jelentkeznem, mindenféleképp lovas körben szeretnék tanulni. Debrecen, Nyíregyháza vagy Kaposvár véleményeket szívesen meghallgatnék. Ha valaki tud esetleg hasonló egyetemet, ahol foglalkoznak ilyennel, azt is szívesen fogadnám. Zsoké témában gondolkoztam, minden adottságom megvan hozzá, viszont nem tudom hol keressek, az egyetlen ami eszembe jutott az a Kincsem Park.
2021. aug. 9. 14:28
 1/7 anonim ***** válasza:
2021. aug. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%

Zsoké képzés Pesten van egy szakközépben, ha jól tudom. Ez a nemzeti lovasakadémia nem ad szakmát! Kifizet sz egy halom pénzt tanulsz, lovagolsz, de képesítést nem ad, csak egy igazolást, hogy elvégezted. Nyíregyházán tudtommal nincs lovasképzés. Ott van Debrecen vagy Kaposvár a lovas agrármérnöki, esetleg ménesgazda. Lovagolni nagyon sehol nem tanítanak, ha csak a papír kell akkor még a lovastúravezetői lenne jó, bár hogy az új szakképzési rendszerbe hova olvasztották be azt nem tudom. Viszont oda anno feltétel volt egy REV.

Ha a galopp érdekel oda iskolák nélkül is be lehet kerülni. Menj ki az istállókhoz, beszélgess, ha tudsz lovagolni és nem vagy beszari jelentkezz munkalovasnak, aztán lehet feljebb menni zsokénak. Ha ez az álmod, akkor inkább tanulj Pesten egy tetszőleges szakon, amiből még lehet élni, mellette meg lógj a galoppon, mert tanulsz egy lovas szakot és a valóság hamar pofán ver. Persze nem csak lovas szakokra igaz, én ius azt tanultam amit akartam, nem tudtam benne érvényesülni, pénzt keresni, így váltanom kellett.

2021. aug. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
33%

Én is az akartam lenni annó, de be kellett látnom, hogy állatkínzás. Ha milliárdos lennék, még lenne esélyem jól csinálni, de nem vagyok. Nem a lovastudás miatt, hanem egyszerűen azért a rengeteg előkészületért, az orvosok, az izületi folyadék pótlás, csontkovács hetente. Ha nem ezekkel a feltételekkel akarod csinálni, egyszerűen csak hazavágod a lovat, ráadásul felesleges veszélyhelyzetbe hozod azzal, hogy akkora sebességre 'kényszeríted'/'hajtod'/'kiképzed'. Tudom, erre vannak tenyésztve, de tény hogy a lósportok sokkal veszélyesebbek a ló számára a lovassportoknál. Látványosan több a szívroham, a lábtörés, stb.

Ha nem is a pénzről lenne szó, mivel más lovait mozgatnád/versenyeznéd, akkor sem érné meg számomra a ló veszélybe sodrása miatt.

Ha nem érdekel téged ilyen szinten a felelősség és szeretet a lovak iránt, akkor menj csak, de az olyan emberek tudnak csak kínozva szeretni egy állatot, akik vagy elmebeteg, vagy fogalma sincs róla mit csinál, ez minden lovakkal foglalkozó szakágban így van.

2021. aug. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat, egyes neked külön a linket, kettes neked pedig a hosszú véleményt.

#3, nagyrészt nem értek egyet a te szemszögeddel. Az tény, hogy nagyon sok pénz kell hozzá, hogy befuss, vagy ismertebb legyél.


"Ha nem is a pénzről lenne szó, mivel más lovait mozgatnád/versenyeznéd, akkor sem érné meg számomra a ló veszélybe sodrása miatt"


Szerintem nagy felelősséget vállalnak ők is, nem csak a ló testi épségére kell figyelniük, hanem a sajátjukra is.


"Ha nem érdekel téged ilyen szinten a felelősség és szeretet a lovak iránt, akkor menj csak, de az olyan emberek tudnak csak kínozva szeretni egy állatot, akik vagy elmebeteg, vagy fogalma sincs róla mit csinál, ez minden lovakkal foglalkozó szakágban így van."


Merész egy ilyet kijelenteni interneten, mikor nem ismersz, nem tudod hogyan lovaglok, csinálom ami a szívemhez köt. És csupán csak érdeklődtem. De ha jól értem, neked minden szakág már kínzás, a lovakat pedig visszaengedhetnék a vadonba, mert ez lenne a természetes.

Az elmebeteg szerintem meg nem azt jelenti, hogy kedved szerint lovagolsz, versenyzel, hanem amikor nem megy csizmára akkor halálra verik pálcával, ha egy rudat leüt vagy utolsóként ér célba, akkor is kap. Na én ilyet soha nem csinálnék, de lásd be vannak ilyen emberek, ezek az elmebetegek, kicsikét túlzás amit a végén leírtál.

2021. aug. 10. 09:45
 5/7 anonim ***** válasza:
41%
Hagyd kérdező, sajnos már vannak akik állatvédelemben átestek a ló túloldalára. Azért mert porondra kerül pár ember, aki nem tud lovagolni vagy bántja a lovat, akkor szerintük az egész lovaglás állatkínzás, pedig a nagytöbbség nem ilyen.
2021. aug. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

3mas vagyok. Félreértettél/rosszul fejeztem ki magam. Nem gondolom, hogy minden szakág kínzás. A lósportokat tartom annak, csupán azt akartam mondani azzal a mondatommal, hogy minden szakágban előfordulnak olyanok, akik nagyon szeretik a lovat, de mégis (tudatlanság miatt) olyat tesznek vele, ami nem jó neki.


Az elmebetegre nem az ilyeneket értem. Mindenkinek lehetnek frusztrált napjai (amit nagyon gyorsan meg kell tanulni helyesen kezelni), de attól még nem lesz elmebeteg. Azt tartom elmebetegnek, akiben nincsen empátia a ló iránt.

Nem mondtam egy szóval se, hogy rossz lovas lennél, csak azt mondtam, hogy kifejezetten magasabb a súlyos balesetek száma, mint a lovassportoknál, a lósportokból jövő lovak átlagéletkora 10 évvel alacsonyabb a lovassportokból jövő lovakénál. Véletlen lenne?

Engem nem érdekel, ha valaki széttöri magát eséskor, hisz ő ült lóra, ezért nem emeltem ki, hogy ez a lovasra is veszélyes. Mindenki magáért felel, de ha egy másik élőlényre is vigyáznod kell, azt szerintem előnybe kéne helyezni.


Nem vagyok őrült állatvédő, én is akármilor lebaszok a lónak egyet, amikor megérdemli, persze alapvetően elkerülöm az ilyen eseteket, és olyanért sosem büntetek amit nem tud.

Az meg más kérdés, hogy legtöbbször nem is veréssel büntetek, hanem feladattal, mert az sokkal hatékonyabb.


És nem, nem arra gondoltam a sok pénz alatt, hogy sikeres legyél, vagy ahogy te mondtad "befuss", hanem ahhoz kell a sok pénz, hogy a lóban a lehető legkevesebb kárt okozd. Ezt pedig nem tudod megtenni minden egyes lóval, főleg amíg nem tudja megítélni az ember, hogy 10 csikóból melyik lesz a kiemelkedő, mindegyiknek meg kell adni a maximumot, arra meg a legtöbb helyen nincs pénz.

2021. aug. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
58%

Egyetértek veled 3mas. Szerintem érthetően fogalmaztál amúgy, persze akinek nincs reális képe a szituációról könnyen félreértheti. A sok pénz eléggé gyenge kifejezés arra, amennyi pénz tényleg kéne hozzá, és azt nem a lovaglásból keresi meg azember, főleg amíg tanul. Ha meg dolgozik, akkor sosem lesz igazán sikeres, mivel a legsikeresebb és legjobb lovasok 0-24 ott vannak. Nyilván a szülők támogatása kell ahhoz, hogy olyan helyzetben legyen az illető. Közepesen sikeresnek lenni pedig tényleg állatkínzás a lósportokban, mivel sokszor nem megfelelőek a pályák a versenyre, nem 100%osok, csúsznak/ süppednek, stb.

És a megfelelő szaktudás stb. Isten őrizz hogy mindegyiket felsoroljam, holnapig itt ülnék. Ez nem sok pénz, hanem tengernyi! Nem havi százezrek, hanem milliók!

2021. aug. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!