Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen ló bírná ki a norvég...

Milyen ló bírná ki a norvég vagy a finn telet?

Figyelt kérdés

Alapvetően a tél kivételével ridegtartásban lennének, most még csak fantázia szintjén tervezgetem az egészet természetesen ezért bocsássátok meg a tudatlanságomat a témában, még fiatal vagyok, de ha egyszer be fejeztem az egyetemet, nagyon szeretnék a messzi északon "új" életet kezdeni a barátnőmmel, jurtában élni, nyájat és lovakat tartani, egyfajta önnfenntartó életmódot szeretnék elkezdeni.


Ezért érdeklődnék hogy aki ért hozzá, egy olyan zord éghajlati viszonyok mellett milyen ló lenne tartható, és mi kéne még hogy elviselhető legyen számukra a tél?



2021. aug. 14. 18:16
 1/7 anonim ***** válasza:
95%
Ha kiköltöztél, nem ráérnél ottani lovat venni?
2021. aug. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
57%
És a barátnődnek is tetszik a jurtában élés gondolata? Se áram, se víz, se fűtés, piszok sok munka...
2021. aug. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Kint veszel lovat, az tuti bírja az ottani éghajlatot.
2021. aug. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%
Vagy kint venni, vagy olyan fajtát venni, ami onnan származik. Finn ló, fjord, dole, stb.
2021. aug. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%
Zömök, testesebb lovak általában jobban bírják a hideget. Onnan is látszik, hogy egyes hideg-országokból milyen lovak származnak.
2021. aug. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezt az életmódot éveken át kell tanulni, nem lehet csak úgy, romantikus felindulásból belevágni. Az ottani gazdáknak, álattenyésztőknek a túlnyomó része ebben az életformában nőtt fel.

Ha nem lenne barátnőd, azt mondanám, vedd feleségül ezt a csinos számi lányt, aki rénszarvasokat tenyészt: https://www.youtube.com/watch?v=9gvjPg2huFU

Miért nem Magyarországon akarsz tanyára költözni? Az sem egyszerű élet, de mégis jóval könnyebb itt, mint egy távoli országban, teljesen más éghajlaton.

2021. aug. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Azért a messzi északon akarok tanyára költözni, mert sosem szerettem a Magyarországi éghajlatot. Mindig is jobban szerettem a hideget és az akár derékig érő havat, nem tudom, egyszerűen számomra ez a szimpatikusabb, a melegtől gyakorlatilag rosszul vagyok, nehezen viselem. Szerencsére a barátnőm is hasonló beállítottságú mint én, neki nem lesz már annyira új a jószágok tartása és tenyésztése mivel vidéken nőtt fel, egy olyan családban ahol alapvetően voltak a hátsó kertben tyúkok és libák, mögöttük pedig egy hatalmas veteményes. Egyszerűen pedig hozzám csak közelebb áll ez az "egyszerűbb" életmód, sosem szerettem igazán a város toxikusságát.
2021. aug. 19. 06:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!