Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi a különbség a maine coon...

Mi a különbség a maine coon és a norvég erdei macska között? Melyik nő nagyobbra?

Figyelt kérdés

Árban megegyeznek?

(Imádom a nagy cicákat:DD)


2018. szept. 28. 21:58
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A Maine Coon nagyobb, illetve a felépítésükben, küllemükben is van különbség. A pofijuk sem egyforma, de a nagy bunda miatt hasonlítanak.

Szerintem Maine-t kapni olcsóbban, elterjedtebb mint a norvég, de tenyésztőtől is függ az ár.

2018. szept. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon tetszik a norvég :).


Őket nézd meg! Huh <3

[link]


Más a fejforma, a norvégé kicsit ék alakú, az orra, a stopvonal meg lejtősebb, (bocsi, nem jut eszembe jobb szó) szóval íveltebb.

Körülbelül hasonló termetűek, azt hiszem, a maine coon lesz nagyobb, de a norvég is elérheti a 9 kg-t. Egyébként az egyik változat szerint a maine coon ősei norvég erdei macskák, akik a vikingekkel jutottak el Amerikába.

A norvégnak "úszómancsa" van, nagy szőrcsomók vannak a lábujjai között, melytől nem merül el a hóban. Szívesen úszik is. Nagyon komoly aljszőrzete, és fedőszőre van a hideg és a hó miatt. Kedvesebb, kedveskedőbb, mint a maine coon, de egyik sem igazán ölmacska. Csendes macska.

Árban? Biztos nem, mert itthon nagyon sokan foglalkoznak Maine Coon-nal, nagyon sok szaporító is, de nyilván rendes tenyésztők is. Norvéggal meg nagyon kevesen. Ők, akiket linkeltem, inkább külföldre adnak el cicát. Sokért... Velük együtt talán három norvég erdei macska tenyészetet tudok így a netről itthon az utóbbi évekből (max tévedek), de szerintem ők a legszebbek.

2018. szept. 29. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!