Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovak szállítása külföldre?

Lovak szállítása külföldre?

Figyelt kérdés
Sziasztok, az érdekelne, hogy pl írországból vagy angliából lehet e lovat szállítani magyarországra lószállítóval és komppal, és ha igen ez körülbelül mennyibe kerül, van külön költség a kompon vagy hogy van? És meg kell e állni a lóval az utazás alatt?

2021. aug. 19. 21:45
 1/8 anonim ***** válasza:
79%

Lehet persze gondolj bele a nemzetközi loversenyekbe. Bár repülől szokták szállítani amikor heathrown dolgoztam 10-20 ló is megfordult egy nap alatt a reptéren.

Ha közúton mész is keress fel egy erre szakosodott szállító céget egy út miatt nem éri meg bele költeni az összes engedélybe

2021. aug. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%

Igen, erdemes megallni es megsetaltatni oket, megitatni stb.

Ha repulovel utaznak, az joval gyorsabb, joval humanusabb, es joval dragabb.


Az allatorvosi kovetelmenyekrol (lo-utlevel, vakcinazasok, vervetel, stb.) se feledkezz meg, azokat sem adjak ingyen.

2021. aug. 20. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, lehet.

Költség: üzemanyag, komp (hát ezt meg kell nézni, a fene nem tudja, biztos van honlapjuk), autópályadíjak. Meg meg kell nézni, merre jössz, mert pl mi nemrég mentünk Olaszországból Svájcon át a németekhez egy versenyre, hát a mi dolgunk még egyszerű volt, de az egy szál póninak 2 kg papír kellett, hogy átutazhasson. Plusz egy csomó engedély (= pénz) a kocsira, a trélerre, a lófelszerelésre... Elment rá vagy egy hónap, mire mindent beszereztünk. És mondom, csak átmentünk, megállni csak mi egy pisiszünetre... A ló nem is tette a lábát svájci földre.

Megállni a hatályos állatvédelmi törvények szerint meg kell állni, nem tudod megtenni az utat 8-12 óra alatt. Ja, plusz költség: nemcsak neked kell szoba éjjelre, de a lónak is boxot kell keresni.

Megmondom neked őszintén, én tuti nem vágnék bele. Nameg, mire mindent összeadsz, nem olyan drága az erre szakosodott cég. Meg a te dolgod is jóval könnyebb.

2021. aug. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, igazából ez inkább egy elméleti kérdés volt csak elfelejtettem odaírni, mert nem tervezek ilyenbe belevágni
2021. aug. 22. 09:32
 5/8 anonim ***** válasza:
Írországból már inkább légiúton utaztatnám, kevesebb stressz a lónak és rövidebb az út. Közúton lassú, többnapos útra kell számolni, úgy, hogy a lovat át is kell mozgatni, illetve éjszakára legyen fix istálló, box, ahol pihenhet. Itthon a Horse Trans Cargo foglalkozik nemzetközi szállítással,profik benne.
2021. aug. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
5ös, azt nem tudod véletlenül, hogy kb milyen árban van a horse trans cargo? Mennyiért szállít angliából vagy írországból lovat körülbelül? Mert néztem az oldalt és csak árajánlat kérése van azt pedig nem szeretnék, mert ahogy írtam most erre nincs szükségem, majd lehet hogy a későbbiekben igen.
2021. aug. 24. 08:36
 7/8 anonim ***** válasza:
Passz, de Facebookon van egy halom lovas csípi, Országos Lovas Fórum, ott tudnak válaszolni rá.
2021. aug. 24. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Szia! Tudom, elméleti kérdés, de a Horse Trans Cargoról nagyon sok jót hallottam. Nemzetközi szinten fuvaroznak, viszont árajánlatot kell kérni tőlük.
2021. okt. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!