Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Külföldről rendeltem rovarokat...

Külföldről rendeltem rovarokat, mit érdemes nyilatkoznom a vámnak? Kibontják vagy átvilágítják ilyenkor a csomagot?

Figyelt kérdés

Egész pontosan 3. országból rendeltem őket, sima postával jön. Namost tudom hogy nem lehet postán élő állatot küldeni, de én csak a címzett vagyok, a feladó követte el ezt a borzasztó emberiségellenes bűntettet, szóval ezért csak nem kell már aggódnom.. A lényeg, hogy ő azt írta rá, hogy gyerekjáték, és megadott egy 5 dolláros értéket. Tőlem is kérdezi a posta hogy mi van benne. Két választásom van:

- Legtisztább esetben én is azt mondom ami rá van írva, és ha nem világították át vagy bontották ki, akkor sima ügy, hozzájutok.

- Ha viszont feltételezem, hogy kibontották vagy átvilágították, akkor azt kell nyilatkoznom ami benne van, vagyis elismerni a rovarokat, igazolni hogy nem veszélyes fajok, fajlistát leadni, esetleg állateüst hívnak, aki megnézi őket, szóval kezdődik a hiszti, aminek remélhetőleg az a vége, hogy ugyanúgy hozzájuk jutok, csak jó párnapig szenvednek, pusztulnak még :/


Valaki esetleg tudja hogyan zajlik ez az eljárás? Melyiket lenne szerencsésebb nyilatkoznom?



2017. okt. 29. 10:58
 1/5 anonim válasza:
41%
NEE hozzal mar be tobb rovart basszus igy is eleg van itthon beloluk, menjel le a haz ele a bokorba es fogd be oket egy befottes uvegbe legalabb megsporoltad volna a stresszt
2017. okt. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
igazán mókás hozzászólás - legközelebb gondolkozz inkább és tartsd meg magadnak.
2017. okt. 29. 11:55
 3/5 anonim ***** válasza:
77%

Rendszeresen rendelek külföldről. NEM kérdezik meg, mi van a csomagban. Csak akkor veszik fel a címzettel a kapcsolatot, ha gond van, vagy vám/áfa-köteles.


Ők tudják, mi van benne, azért kerestek.


Amit Te csinálsz, az nem csak állatkínzás, hanem természetkárosítás, esetleg közveszély okozása.


Egyrészt az őshonos fajok kipusztulásához, másrészt pusztító járványok hoz vezethet.

Nem vagyunk felkészülve a nem őshonos rovarok által terjesztett kórokozókra.


Igazat kell mondanod, és majd eldöntik, továbbengedik-e.


Volt ismerős, aki "tiltott haditechnikai eszközt" rendelt. Nyilatkozták, és nem vehette át a csomagot. Ennyivel megúszta.

2017. okt. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
35%

"Namost tudom hogy nem lehet postán élő állatot küldeni, de én csak a címzett vagyok, a feladó követte el ezt a borzasztó emberiségellenes bűntettet"


Te idióta fa**. Ilyen viccesnek találod, ha valaki élőlények életével szórakozik?


Áruld már el, milyen bogarakat rendeltél és minek?

Tényleg érdekelne, hogy melyik az a rovar, ami kibír heteket egy lezárt csomagolásban és nem rágja ki magát / fullad meg...

2017. okt. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom nálunk hogy van de külföldön,USAban simán lehet "bogarakat" állateledel csótányt,tücsköt,lisztbogarat/kukacot egyebeket postázni biztonságos csomagolásban akár kilószámra is.Nem egy videó van erről a youtube-on...
2017. okt. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!