Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagytestű kutya szállítása...

Nagytestű kutya szállítása külföldre?

Figyelt kérdés

Hogyan érdemes vinni, esetleg vannak erre valami szabályok? Boxban, vagy az utastérben kényelmesebb a kutyusnak?

Nagyjából 12 órás útról lenne szó autóval, természetesen több megállóval és pihenővel. Valamint egy németjuhásznak mekkora boxot ajánlanátok, amelyben kényelmesen elfér?



2018. okt. 23. 20:55
 1/2 anonim ***** válasza:
A kutyák a KRESZ szerint csomagnak számítanak, így le kell fixálni őket hogy ütközés esetén ne repüljenek előre. Mondjuk mi nem kötöttük le vagy tettük boxba, soha nem szóltak még érte. A box jobb szerintem, a kutya biztonságát is tekintve. Méretre úgy tudom hogy a kutya fekvő helyzetű hosszához hozzá kell adni úgy 10-15cm-t, ülő helyzetben pedig a magasságához ugyan ennyit. Szélességre talán a kutya méretének a duplája a megfelelő. (Szerbiából és Németországba szoktunk utazni és vissza)
2018. okt. 24. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem rotim van, a kocsim egyterű. A hátsó ülésen utazik, üléshuzat + hám + kutyabiztonségi öv. Boxot azért nem vettem mer ha berakom a csomagtartóba az egészet elfoglalja tehát a hátsó ülésre kerülnek a böröndök, szintén elfoglalják az egész ülést akkor már inkább a kutya és ráláttok vezetés közben is ha esetleg baja van. Rövidebb útra sem akartam boxot mivel nem akarok azzal időt tölteni hogy 20km miatt berakjam egyedül (lehet el se bírom) aztán az kutyazás utána kivegyem mer egy ilyen ,,nagy autónak,, nem fogom a hátsú ülésére pakolni amit a tescoba veszek. De ez attól függ hányan mentek meg mekkora a kocsid és hogyan lenne praktikusabb.
2018. okt. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!