Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovardában lehet venni lovat?

Lovardában lehet venni lovat?

Figyelt kérdés
Olyan lóra gondoltam, hogy már 6 éves vagy maximum 8 éves.Én úgy tudom, hogy lehet de ismerősöm azt mondta, hogy nem!
2010. aug. 30. 00:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Bértartást lehet kérni. Ekkor a ló lényegében a tiéd, de fizetned kell egy összeget, hogy a lovardában a ló kapjon "szállást", illetve élelmet. Ekkor már akármikor lovagolhatsz rajta, nem kell érte fizetned. Persze ez minden lovardában másképp működik.
2010. aug. 30. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha van eladó lovuk, akkor lehet, de nyilván nem úgy működik, hogy ott minden ló autómatikusan eladó. Illetve hát jópénzért mindent meg lehet venni...
2010. aug. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha van eladó lovuk akkor biztosan.
2010. aug. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Tartani tarthatsz bértartásban, úgy hogy valahol máshol megveszed és oda viszed, havi fix összegért +kovács és állatorvos ára, meg a felszerelés amit hozzá veszel. Akkor az a ló csak a tiéd, te lovagolod, gondozod.

Vagy esetleg ha van a lovinak eladó lova és azt veszed meg, és utána ott tartod bértartásban (plusz még az előbb említett költségek).

2010. aug. 31. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ha lovardából vennék pacit a mi házunknál lenni ahol én gondozom meg minden. Azért akarok lovardából mert sok gyerek ül rajta és sokan kiviszik terepre a pacit. gondoltam ők nyugodtabbak mint amit mástól vennék.
2010. aug. 31. 13:53
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy lehet. Bár attól függ, hogy eladó-e. Nézz körül a lovasoskolák(lovassportegyesület/ lovasklub stb.)honlapján szokott lenni egy 'eladó lovak'menüpont. Nem feltétlenül nyugodtabbak, ez változó.Azért mert lovasiskolában picik ülnek rajta még lehet 'dilis' a paci..
2010. aug. 31. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%

Szerintem nem feltétlen az iskolaló a jó. Persze ha nagyon kezdő vagy, akkor igen, de ha az vagy akkor nem ajánlom hogy otthon tartsd. :S

Egy iskolaló sok esetben "elhasznált", a kicsik rángatják a száját, rugdossák, nem eggyel találkoztam aki teljesen "érzéketlenné" vált, kemény szájú lett, de van olyan is aki ettől csak nagyon dilissé válik. Persze vannak jó lovardai lovak is.

A többit már mint elmondták az előttem szólók.

Szóval szerintem ha lovat akarsz venni, akkor ne csak lovardákban nézz körül, hanem nézz meg, próbálj ki sok lovat, és úgy válaszd a neked legmegfelelőbbet. :) Rem. segítettem.

2010. aug. 31. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Az otthon tartásról annyit, hogy volt barátoméknál lovagoltam csutakoltam a lovakat meg karámba mentem velük. Segítettem ott is a lovak körül.Köszönöm a válaszokat több helyen is körbenézek! (=
2010. aug. 31. 18:34
 9/9 anonim ***** válasza:
persze ha szereted a lovat nyugodtan megveheted nemtudom sok lovasnak mi a baja vele énis kezdö voltam annak idején valamikor elkell kezdeni ahogy mondod már voltál is ló közelébe majd bele jössz énsem vittem bértartásba mégis elboldogultam
2011. ápr. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!